Adófórum

Adózási és számviteli információk

1044 HIPA bevallás

Elektronikus bevallás

1044 HIPA bevallás

HozzászólásSzerző: szedlacsek » szer. feb. 03, 2010 1:24 pm

Sajnos csak annyi eszköz lehetne a kezünkben, hogy kivonulnánk a Nádor utcába tüntetni... Azzal meg nem sokra megyünk... Hogy dögölne meg ez az egész bagázs, aki ezt a sok szart a nyakunkba öntötte....
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

1044 HIPA bevallás

HozzászólásSzerző: Rozalinda » csüt. feb. 04, 2010 5:14 am

Az adószaklapnak  nem tudok küldeni, mivel az fizetős. Én pedig nem vagyok előfizető. Anyagi lehetőségeim korlátozottak, hogy csak egy levél közzététele miatt előfizető legyek.

Vannak itt olyanok, akik majd átadják az üzenetet, ha a szakértő ur nem is olvassa ezt a fórumot.  Már elég nagy nyilvánosságot kapott a háborgásunk. Ugy látom, hogy már többen önállóan is panaszkodtak. Van aki a Kamarának, van aki  Települési Önkormányzatnak 

Ugy gondolom,  hogy  panasz bejelentésre nem dr   Kovács Attila a megfelelő célszemély.   De őt választottam ,mert többen idéztek tőle, helyi adók ürügyén. 

Konkrét elképzelésem van panasz bejelentéssel kapcsolatban.  Nem tudok  privát  emailt küldeni ezen a fórumon keresztül, ezért megadom az email cim   amin keresztül fel tudjuk venni a kapcsolatot és átküldök egy  anyagot. 

gazdinfo.rozi@gmail.com

 

Üdv   Róza

Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

1044 HIPA bevallás

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » csüt. feb. 18, 2010 6:53 pm

Sziasztok !

 

Ez a bejelentés  tényleg borzalmas.  A gyakorlati életben teljesen kivitelezhetetlen a könyvelőknek, ehhez már tényleg 24 órában kellene dolgozni.

Nem tudom igazán hogyan gondolják, az Okmányirodáktól megkaptuk a vállalkozói módosításokat, az Önkormányzatoktól az ideiglenes adók nyilvántartását, április 01-től az alkalmi munkavállalók napi jelentését.Mi lesz, ha a mezőgazdaságban egyszerre lesz 40 csak azon a napon foglalkoztatott dolgozó? tudja egyáltalán valaki, hogy tényleg van napi egy napi munka is a törvény alkotók között?

Most az a célja valakinek, hogy a könyvelők összevesszenek az ügyfeleikkel. Mert az tény ennyi munkát még akkor sem lehet kivitelezni, ha külön fizetnének érte az ügyfelek.

 

Ha valaki tud valami változásról , kérjek írjatok. Körülöttem már teljes a napi káosz.

Márti

viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

1044 HIPA bevallás

HozzászólásSzerző: fabjone52 » hétf. máj. 10, 2010 2:20 pm

 

Sziasztok!

Maximálisan egyetértek a kozzászólókkal! Őstermelő vagyok, aki a család könyvelésével is végzi. Van egy kérdésem: Megpróbálta már valaki beküldeni az Ideiglenes iprűzési adóbevallást? Én ma igen, 8 órán keresztül szenvedltem vele, hiába. A 1044A, 1044T és 1044T-9 lapok kitöltés után egyenként nem kaptak hibajelzést, de mikor megjelöltem küldésre egész lajstrom kék és piros hibajelzés érkezett, érthetetlen, ellentmondásos tartalommal. Köszönőviszonyban sem volt a kitöltési lehetőségekkel és útmutatóval. Sulyos hibák miatt a küldés nem sikerült. A 10THIPA elment, de a bevallás nem. Ekkor segélykérő telefonálás következettd: APEH kékszám, ott javasolták a bevallások feldolgozási osztályát, ők a 189-hez küldtek, onnan vissza az APEH-hez sehol sem tudtak segíteni.  A kör bezárult, ez aPEH!!! Következtek az ismerős könyvelők, de sajnos ők még nem dolgoztak ilyen bevallással.

Ezért fordulok ehhez a fórumhoz, hátha tud segíteni valaki! Bár van egy olyan érzésem, hogy az előző kormányzat részéről ez az egész bevallás-ügy "el van kúrva"!!!

Javaslatom: Vonja vissza a mostani kormány a rendeletet és a helyi iparűzési adó beszedését bízza továbbra is a piacokon a helyi Polgármesteri Hivatalok helypénzszedőire!

Manyi 

 

fabjone52
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

1044 HIPA bevallás

HozzászólásSzerző: fabjone52 » hétf. máj. 10, 2010 2:42 pm

 

Újra Manyi vagyok.

 Az előző hozzászólásomhoz annyit szeretnék még fűzni, hogy mindeközben a " személyes" telefonköltségem egyre nőtt a semmiért. Az APEH egyes ügyintézői Dr. előnévvel felesleges felszólításokra herdálják a "közös" pénzünket utánvétes, drága levelekre, amikben a munkahellyel rendelkező, tehát nem főállású őstermelőket felszólítják negyedéves járulékbevallásra. Ki tudja hány ezret küldenek ki évente. Nekik is kell valamit csinálni a havi fixükért! Az is a közös kasszában maradhatna, csökkentve az államkassza hiányát. 

fabjone52
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

1044 HIPA bevallás

HozzászólásSzerző: Bi.Monika » hétf. máj. 10, 2010 5:54 pm

Én már töltöttem ki - csak próbából - ilyen bevallást, és összejött. Ha gondolod küld el a címemre

bi.monika@freemail.hu, és megpróbálok segíteni. (Legegyszerűbben úgy tudod elküldeni, hogy a nyomtatáskor pdf formátumot választasz, és azt már el lehet küldeni. Bocsi, ezt csak azért írtam le, mert nekem is új volt.)

Üdv Móni

Bi.Monika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

1044 HIPA bevallás

HozzászólásSzerző: Rozalinda » hétf. máj. 10, 2010 6:01 pm

Kedves Manyi!

Közel 300 db  1044 beküldése  után  van némi tapasztalatom.  Feldolgozott bevallásokról beszélek.

Ird  le  a  hibákat, egyesével.   Megpróblom  megfejteni.

Legelső kérdés összerendelted az A és a T lapot?

Fejléc  jobboldalán van, zöld szinü számok 123,  mikor  az  A lapon állsz.

Egyébként meg egy  piacos napról csak egy 1044-et lehet irni. Ha  több napod  volt és a piacos napok között volt megszakitás, akkor minden ujabb napról ujab és  ujabb 1044-et kell csinálni.

Ugy tudunk igazán  segiteni,  ha  leirod mikor, hányszor jársz piacra, egy  településre, vagy többre,  szóval a  te körülményeidet.  Igy  lehet igaziból eldönteni, hogyan töltsük a bevallást. 

Illetve az Apeh  hiba üzenetet  szószerint  ide  másolod. 

Ha  pediglen kérdésed uj kérdésként  felteszed mások is  olvashatják,  akik segiteni tudják. Ezt a lezárt  témát már valószinüleg nagyon  kevesen olvassák. 

Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

1044 HIPA bevallás

HozzászólásSzerző: Rozalinda » hétf. máj. 10, 2010 6:03 pm

Nekem is elküldheted pdf-ben

gazdinfo.rozi@gmail.com

Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

1044 HIPA bevallás

HozzászólásSzerző: fabjone52 » kedd máj. 11, 2010 8:51 am

  • (1044T)
    • A főlap A) blokkjában az adózó adóazonosító jelének meg kell egyeznie a 1044A számú lap B) blokkjában megadott adózó adóazonosító jelével. (Hibakód=<77422/M502>) (Lap: 1044T, Sorszám: 2, Belső azonosító=adoazonosito, Import azonosító=5814, Közös azonosító=0A0001C002A)
    • A főlap B) blokkjában a bevallási időszak kezdő dátumának meg kell egyeznie a 1044A számú lap C) blokkjában megadott bevallási időszak kezdő dátumával. (Hibakód=<77424/M504>) (Lap: 1044T, Sorszám: 1, Belső azonosító=bevallas_datum_kezdete, Import azonosító=5816, Közös azonosító=0A0001D001A)
    • A főlap B) blokkjában a bevallási időszak vége dátumának meg kell egyeznie a 1044A számú lap C) blokkjában megadott bevallási időszak vége dátumával. (Hibakód=<77425/M505>) (Lap: 1044T, Sorszám: 2, Belső azonosító=bevallas_datum_vege, Import azonosító=5817, Közös azonosító=0A0001D002A)
    • A főlap A) blokkjában a település neve mező kitöltése kötelező. (Hibakód=<119015/M507>) (Lap: 1044T, Sorszám: 4, Belső azonosító=telepules_nev, Import azonosító=12138, Közös azonosító=0A0001C004A)
    • A 1044T-09. számú lapon az ideiglenes jellegű iparűzési tevékenység esetén a tevékenység jellege kódkocka kitöltése kötelező. (Hibakód=<77484/M539>) (Lap: 09, Sorszám: 1, Belső azonosító=ideiglenes_tevekenyseg_jelleg2, Import azonosító=5715, Közös azonosító=0EXXXXC001A)
    • Amennyiben a 1044T. számú főlap B) blokkjában a bevallás jellege kódkocka üres, vagy "H" kódérték szerepel, úgy a 1044T-09. számú lapon az A) blokk kitöltése kötelező. (Hibakód=<115742/M677>) (Lap: 09, Sorszám: 1, Oszlop: A, Belső azonosító=[09]A1, Import azonosító=822, Közös azonosító=0EXXXXD0001AA)
fabjone52
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

1044 HIPA bevallás

HozzászólásSzerző: Rozalinda » kedd máj. 11, 2010 9:33 am

A  hibaüzenetre kattintva elvisz a javaitandó sorra, vagy kockába -   sárga  lesz.

 

Amit leirtál abból azt gondolom, hogy megnyitsz egy 1044 bevallást és  kezded gépelni adószám, adóazonositó, név  stb.

Ez igy nagyon szaporátlan lesz.  mInden ujabb 1044-et ujra kell gépelni. Soha sem végzel vele.

Gyorsitásra javaslat.    Töltsd kia törzset!!!

ÁNYK  vagyis  AbevJava  SZERVIZ  funkció - jobbról a fejlécben.

Törzsadat -   kinyit

Új

Tipus választás           - egyéni vállalkozó

Kiválaszt

 

::: töltsd ki értelemszerüen az adataiddal, vagy az egyéni vállalkozó adataival ...   név, lakcim, adószám, adóazonositó, stb,  bank, ügyintéző.

Ebből a törzsből minden  bevallást  megfejel  az AbevJava, a következőképpen:

Bal oldalon:   Adatok 

Új nyomtatvány 

Sablon     1044

alatta  levő ablakban  Törzsadat választás

aózó sor  melletti fülön tallózás

- ha bekékül a neved kattints rá

Megnyitás

Ekkor kapsz egy  nyomtatványt:  minden fejléc  ki lesz töltve  "A"  is  "T"   is.

Csak a következő sorok vagy kockák töltendők

 

C.)  bevallási időszak:  pl 2010.05.11 -  2010.05.11

Tevékenység  jellege :   2   kiválasttod

D.) Jelölje X -szel ha ideiglenes ..... végez.  Tegyél a kockába   X-et

G.) Dátum:  Nagybajom, 2010.05.11

"A" eddig kész

Tovább T lapra......

bal felső sarok   1044A

                        1044T - erre kell ráállni, ha ez áll a kiablakban, akkor  amellette levő kislapra  kell kattintani és  ad egy T lapot, aminek a fejléce már ki van töltve (ami hibáid voltak adóazonositó stb) 

A.) Település neve:  pl Nagybajom

B.) Bevallási időszak:  2010.05.11.  - 2010.05.11.

        09  lap   1.) Tevékenység  kezdete   2010.05.11  - 

                                              vége        2010.05.11

        08 sor       adó összege      pl  1000  Ft

 

Csak  ezekbe a kockákba irj:  SEMMI MÁSBA  NE.

Ellenőrzés

Nyomtatvány megjelölése elektornikus küldésre.

 

Mennyi hiba  maradt?????   

Kezdőknek igy tudtam  leirni a legegyszerübben.

 

Most el kell mennem. De még  ma  visszanézek. Értesits, meddig  jutottál!!!

 

Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron