Adófórum

Adózási és számviteli információk

Start kártya - SOS

Elektronikus bevallás

Start kártya - SOS

HozzászólásSzerző: apoke » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók!

Sürgős segítséget kérnék. Az APEH most szólt hogy az októberi 0908-as bevallás nem jó mivel egy START kártyás dolgozónk START kártyája lejárt 09.25-én és októberre még elszámoltam a kedvezményt.

Sajnos ez úgy történt, hogy beállítottam a bérprogramba a két évet, de a foglalkoztatás kezdetétől vettem figyelembe ami a kártya kiváltását követő év február 1-je volt. Így jogtalanul számolt a bérprogram START kedvezményt.

Gondolom most önellenőrzést kell végeznem, de nem tudom ezt a bérprogramban hogyan kell kivitelezni. Ráadásul az APEH-os hölgy azt mondta, hogy az októberit javítsam. A szeptemberit nem befolyásolja, hogy szeptember 25-ig érvényes a kártya? Vagy az még teljes hónapnak számít?

 

apoke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:08 am

Start kártya - SOS

HozzászólásSzerző: kaloczy » kedd nov. 24, 2009 12:08 pm

Szia!

Szerintem előbb javítsd az októberit, mert amiatt szóltak, aztán majd a szeptemberit is. Mert azt is kell.

Csak - gondolom- az októberinél akadtak fenn rajta, ezért ez a sürgősebb.

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Start kártya - SOS

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » kedd nov. 24, 2009 1:38 pm

Szia! A bérprogramban a törzsadatoknál ki kell venni a Start kedvezményt, tehát úgy

számfejted a bért ,mint más dolgozóknak akinek nem jár a kedvezmény. Kitörlöd

a helytelen adatokkal számfejtett októberi bért és elkészíted a helyes adatokkal.

Az új adatokkal  exportálod, elkészíted az önellenőrzést, vigyázz, ezer. Ft-ban készítsd az önellenőrzést. Valószínű lesz egy kis önellenőrzési pótlék is. A járulék különbözetet utalni kell. Ne felejtsd el a főlapon kitölteni a javítás vonalkódját. Ennyi jutott eszembe, valószínű más is elmondja a véleményét, akinek a közelmúltban volt hasonló esete. Miután ezt elküldted, a szeptembert is önellenőrizni kell , szerintem ott már két lapot kell készíteni egyet a kedvezményes időszakra , a másikat pedig a jelenleg érvényes adatokkal. Mária

 
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Start kártya - SOS

HozzászólásSzerző: apoke » csüt. nov. 26, 2009 8:53 am

Köszönöm a válaszokat!

Kb. a fentiek szerint jártam el, de a bérprogramban önrevíziót csináltam - legalábbis ezt mondta a bérprogramos - tehát nem töröltem az októberit, sem a szeptemberit. 

Az APEH-nál azt mondták, hogy javítsam az októberi bevallást és a vonalkódot írjam be és küldjem el újra a javított bevallást teljes egészében, de ne legyen helyesbítés és önellenőrzés se.

A szeptemberre pedig önellenőrzést készítettem, pótlék még a 100 Ft-ot sem érte el.

 

 

 

apoke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:08 am

Start kártya - SOS

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » csüt. nov. 26, 2009 11:44 am

Szia! Köszönöm a pontosítást, figyelmetlen voltam, mert amennyiben az Apeh szólít javításra, nem lehet önellenőrizni. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég