Adófórum

Adózási és számviteli információk

0901 önellenőrzés cégautóadó

Elektronikus bevallás

0901 önellenőrzés cégautóadó

HozzászólásSzerző: t.ferenc » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Segítő!

 

Feleségemnek és nekem főállás melletti egyéni vállalkozói igazolványunk van. Az autónk a nevemen van. APEH megyei ügyfélszolgálat tanácsára februárra és márciusra 14-14 eFt cégautóadót fizettünk fejenként. APEH központi email szerint feleségem bevallását önellenőrizhetem mínusz 14 eFt a negyedik lapon 0901 nyomtatványon.

 

A nyomtatvány elvárja az eredeti 6. lap kitöltését is.

 

A kitöltési útmutató szerint az új adattartalmat kell beírni.

Figyelem! Önellenőrzés esetén, a „Bevallás jellege” menüből a megfelelő betű jelölése

mellett, a módosított, „új” adatokkal valamennyi – az önellenőrzéssel érintett bevalláson

szerepeltetett – adatot ki kell tölteni!

Ez 0 autó után fizetendő 0 Ft lenne a 6. lapon. Ekkor hibaüzenetet kapok, mert egyetlen 0 nem írható a forinthoz. Több számjegyet vár. 000 lehetőséget nem tud.

 

Viszont nem kapok hibaüzenetet, ha az eredeti 1 autót beírom és a két havi 7 000 Ft-ot. De ez nem a módosított új adat.

 

Hogyan kell eljárnom?

 

Előre is köszönöm a segítséget.

 

Üdvözlettel: Feri

t.ferenc
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0901 önellenőrzés cégautóadó

HozzászólásSzerző: mazsi5 » csüt. júl. 16, 2009 5:44 pm

Nem csináltam még ebben az évben önellenőrzést a 0901-en... de azt meg kellene nézni, hogy az a bizonyos jelzés az csak (sárga) figyelmeztetés, vagy piros hibaüzenet.. Ha csak figyelmezetés, figyelem felhívás, akkor az nem érdekes..
mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

0901 önellenőrzés cégautóadó

HozzászólásSzerző: validitas » pén. júl. 17, 2009 9:22 am

Szia Feri!

Ez nem hibaüzenet, hanem csak egy figyelemfelhívás, nehogy véletlenül ezer Ft-ban írd be az adó összegét, mert az Ft-ban kell. A nullát nem értelmezi, csak szól, mert általában eFt-ban írjuk be, de itt Ft-ban kell.

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég