Adófórum

Adózási és számviteli információk

Adófizetés piros utalványon

Elektronikus bevallás

Adófizetés piros utalványon

HozzászólásSzerző: szedlacsek » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Adott egy ÁFA-körös Kft.

A bank lejárttá tette a hitelét, inkasszó van a számláján. Folyamatosan törleszti. De közben nem tud az APEH-nek utalni, pedig szeretne.

 

Megoldás-e, ha ún. piros csekken feladja a postán az APEH számlájára? (Nem aklar új számlát nyitni ugyanis. )

Vagy esetleg magánszámláról, a cég adószámával utalja?

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Adófizetés piros utalványon

HozzászólásSzerző: barnucz » pén. júl. 03, 2009 7:15 am

Szia

Nem tudja utalni piros csekken, mert az apeh nem foglalkozik vele.

Magánszámláról utalhat adószámmal, de akkor hogyan tudod elszámolni?

Az lenne a legegyszerűbb, ha nyitna egy új bankszámlát. Mire ráteszik az inkasszó az kb 2-3 hónap.

Nekem van egy cégem, aki folyamatosan nyitja a bankszámlákat hogy mást is tudjon utalni a járulékokon kívül.

Ha rátették az inkasszó, akkor meg szokta szüntetni.

 

zita

 

barnucz
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Adófizetés piros utalványon

HozzászólásSzerző: szedlacsek » pén. júl. 03, 2009 7:28 am

Kösz. És közben számolgattam is egy kicsit, olcsóbb egy számlát nyitni, mint 7-8 piros csekket feladni....
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Adófizetés piros utalványon

HozzászólásSzerző: mazsi5 » pén. júl. 03, 2009 7:47 am

Szia!  Utalhat a a saját lakossági számlájáráról is..   A magánszemély és a cég között írnak egy megállapodást, hogy a magánszemély (ügyvezető, tulaj) kölcsönöz a cégnek, a kölcsönt oly módon folyósítja, hogy a cég helyett és nevében közvetlenül az APEH számlára utalja a ......... adót, járulékot, az átutalás teljesítéséről szóló bizonylattal igazolja, hogy a kölcsönnyújtás megtörtént.      Az átutaláson a szövegrészben jelöli hiv.számként a cég adószámát és szövegesen beírja, hogy  x cég nevében..

/és amikor az igazolás megvan, akkor vegyesen techn.szla közbeiktatásával: könyvel, hogy Röv.lejár.tagi kölcsön  bevét   és APEH ilyen-olyan adó megfizetése/ 

Amiért haragszanak és telefonon szóvá szokták tenni, az az, hogy ha az utalás nem a végrehajtási letéti számlára történik, hanem megjelölt adónem számlákra...

Nálunk az ilyen utalás szándékosan nem a végrehajtási letéti számlára megy, mert ha odamenne, akkor ők azt a korábban lejárt esedékességű késedelmi kamatra, egyéb olyan adónem számlákra pakolják sét, amire fizetési kedvezmény nem kérhető..

A levonásos adók, járulékok több szempontból más elbírálás alá esnek, ezért amikor a tulaj adótartozás rendezéséhez ad kölcsönt a cégnek, akkor elsősorban ezeket igyekszik fizetni.

De azt is megtehetitek, hogy a cég adósa (tartozó vevője)  felé írtok hivatalos formátumú levelet, hogy, amivel tartozik, azt a cég adószámára és a nevében történő hivatkozással közvetlenül az APEH-hez utalja a vh.számlára..  Egyébként is az következik a sok inkasszó után (legalább is nálam így van), hogy foglalnak, lefoglalják a vevő követelést is, határozatban kötelezik a vevőt, hogy x összeg erejéig az adott cég felé fenálló tartozását közvetlenül az APEH-hoz köteles teljesíteni és nem a szállító számlájára..

Nekem már adott bank is úgy hitelt, hogy a hitelt azt közvetlenül a cég nevében az APEH-hoz utalta..  és az is rendben volt, csak én dolgoztam vele sokat, mert devizában folyósított hitel volt...ami az APEH-nél nyilván FT-ban jelent meg.

Üdv.

 

 

 

 

mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég