Adófórum

Adózási és számviteli információk

0901 kitöltés

Elektronikus bevallás

0901 kitöltés

HozzászólásSzerző: melcsi62 » pén. júl. 03, 2009 5:21 am

Szia!  Én lehet, hogy az I.n.évi 0901-est a cégautókra vonatkozóan kódolva küldhettem el, mert még a mai napig nem látom senkinél sem felkönyvelve a cégautó adót az adófolyószámlára, pedig elmentek 09.04.08-án, a befizetés így többletként jelenik meg.

-------------------------------------------

Megköszönném, ha valaki, akinek volt első negyedévi cégautóadója visszajelezne, hogy az I.n.i 0901-es szerepel-e az adófolyószámlán kötelezettségként..    Előre is köszönöm.  Üdv.

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

0901 kitöltés

HozzászólásSzerző: gyorkosolga » pén. júl. 03, 2009 5:32 am

.

gyorkosolga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

0901 kitöltés

HozzászólásSzerző: szedlacsek » pén. júl. 03, 2009 5:36 am

Nálam az egyik ügyfélnél az I. negyedéves cégautó adó önellenőrzése (elfelejtettem, hogy 2 autója van) nincs felkönyvelve, amit 05.05-én küldtem el. (Elfogadó nyugtám van.) Ott fityeg a túlfizetés.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0901 kitöltés

HozzászólásSzerző: kovalkata » pén. júl. 03, 2009 5:40 am

Sziasztok!

Már egy ideje én is csak úgy tudom nyomtatni, hogy előtte bezárom,aztán újra megnyitom. Írtó bosszantó még ez is, mikor így is megbolondulunk a sok vacaktól.

Üdv. Kata

 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

0901 kitöltés

HozzászólásSzerző: szedlacsek » pén. júl. 03, 2009 5:58 am

Próbáld meg az abevjava-t frissíteni...
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0901 kitöltés

HozzászólásSzerző: mazsi5 » pén. júl. 03, 2009 6:07 am

Sziasztok! Most csinálom az egyik éves bevallónak a 0901-est szakképzési előleg és cégautó adó miatt..

meglepődve tapasztalom, hogy a cégautó adónál 06-lapon az ezer Ft-ban (kötelezettség) összeg nem írható felül a kerekítés szabályainak megfelelően.. nekem most a II. n.évben 1 ezer forinttal kevesebb lenne a kötelezettség, mint amennyit a program számol - ezek szerint már automatikusan - ,  

Szerintetek erre nem vonatkozik a kerekítés halmozása? Ebben az esetben akkor évesen 2.000 Ft-tal több kötelezettség lesz neki vallva, mint amennyinek a fizetésére eFt-ban a szokásos kerekítési szabályoknak megfelelően köteles lenne..  Ti, hogy oldjátok meg?    Bezártam a bevallást, majd újból bekértem, akkor a 06-os lap 4-es sora fehérre válik és átuthetem az Eft-os összeget, majd mikor leállok róla, akkor magától visszaírja  az ezer Ft-tal többet...  nekem az eFt az most a fizetendő összeg eFt-ban 18 eFt lenne, de a program 19 eFt-ot  ír ..

 Melcsi62! Egyébként az én két ügyfelemnek sincs felkönyvelve az I.n.évi cégautó adó az adófolyószámlájára, semmi üzenet, vagy értesítés, hogy gond lett volna a bevallással.. az általuk befizetett összeg ezeknél is többlet.   Üdv.

mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

0901 kitöltés

HozzászólásSzerző: mifer2 » pén. júl. 03, 2009 6:10 am

Friss a java is meg a nyomtatvány verzió is a legújabb és más nyomtatványnál ez még nem fordult elő, csak a gyomrom fordul fel már tőlük. De ezzel a fenti tippel, hogy becsukjuk- kinyitjuk, így már ki tudom nyomtatni. Köszi lányok!
mifer2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:10 am

0901 kitöltés

HozzászólásSzerző: zspotorke » pén. júl. 03, 2009 6:12 am

Sziasztok!

I. névi cégautó adóhoz: kapkodtam, mert már hó elején beküldten - gondoltam annyira egyszerű, gyorsan menjen el - hát kár volt. Az akkori nyomtatványon még nem volt ott a bontás, csak az összesen. Naná, hogy hibás lett és ezzel még nem is lenne baj - mert szóltak és lejavítottuk. Ami a meglepetés: hogy a javítás 06.23-én történt meg és ha ma lekérem nem látom a folyószámlán, ha 07.31-et adok meg záró dátumnak akkor már látszik, mert 07.23-ra van felkönyvelve, mint egy önellenőrzés, pedig nem is az volt.

P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0901 kitöltés

HozzászólásSzerző: kovalkata » pén. júl. 03, 2009 9:41 am

Sziasztok!

Sajnos ebben a cégautó adóban valóban nem engedi a nyomtatvány kerekíteni, pedig úgy lenne logikus, hogy göngyölítetten legyen számolva, mint minden adónemnél. Ha emlékeztek, a TV díjjal is ugyanezt csinálta, illetve ott a végösszegnél beírta a kerekítettet, csak pl. nálam a feldolgozók végig az egész évet a 2 ezerrel vitték fel, és utána lehetett telefonálgatni.

Egyébként a vpop-s termékdíj bevallás sem engedi az ezer forint diffiket kerekíteni, és így valóban rosszabbul járunk. Szerintem is minden adónemnél egységesen a göngyölítéses módszert kéne alkalmazni, nem tudom erre a cégautó adónál mikor jönnek rá, de hogy a vpop magas ívben le...ja, az tutti.

Szedlacsek, amúgy nekem is a friss verziók vannak fenn, mégis szórakozik a nyomtatásnál. 

Üdv. Kata 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

0901 kitöltés

HozzászólásSzerző: melcsi62 » pén. júl. 03, 2009 10:19 am

Sziasztok! köszönöm hogy reagáltatok az i.n.évi 0901-es bevallás-adófolyószámla kérdésben, mivel van akinek felkönyvelték, kénytelen leszek őket megkeresni, hogy mi van??

Mazsi5!  a barátnőm nemrég hívott ezzel a cégautó adós kerekítéssel, de nem tudtunk dűlőre jutni, úgy, hogy Ő APEH portálon keresztül e-mailben elküldte a kérdést, hogy a nyomtatvány progi hibás, vagy valami, valahol külön szabályozza...  ha választ kap elküldi, én meg majd felrakom ide, hátha 20-ig kiderül.

A gépjárműadóról szóló tv-ben gakorlatilag annyi van, hogy az állami adóhivatlhoz kell bevallani, befizetni..   Az ART-ban pedig ez van:

Általános rendelkezések
3. Az állami adóhatóságnál nyilvántartott adót    - a magánszemély által fizetett jövedelemadót, különadót, egyszerűsített közteherviselési hozzájárulást, egészségügyi hozzájárulást, járulékot, valamint a magánszemélyt terhelő vagyonszerzési illetéket kivéve -,    a költségvetési támogatást 1000 forintra kerekítve kell megfizetni. A magánszemély a 100 forintot el nem érő jövedelemadóját, különadóját, egészségügyi hozzájárulását, valamint vagyonszerzési illetékét nem fizeti meg, és az adóhatóság a 100 forintot el nem érő adó-visszatérítést nem utalja ki és nem tartja nyilván.
   -------------------------------------------------


Nem találtam cégautóadós külön rendelkezést, hogy mondjuk kivéve a cégautó adót, ahol mindig csak az adott negyedév összesen Ft-ja kerekíthető eFt-ra , tehát nem érvényes a folytatólagos kerekítés..

Yogini! Bocs, hogy a kérdésedet alatt kértem a többiek véleményét. Üdv.

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Előző

Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron