Adófórum

Adózási és számviteli információk

0829 Társasági adó

Elektronikus bevallás

0829 Társasági adó

HozzászólásSzerző: Elinfo » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Mivel többszőr probáltam kitőlteni de állandóan olyan hibákat jelez amit nem tudok megoldani Hibátlan a program ?

Példáuo a 0829-6-1 lapot ki sem töltöttem hibát jelez. Amikor kerestem a lapot nem aktív és nem jelenik meg .Akkor mit javitsak . ? Talán még nem végleges .? Elutazom és arra gondoltam ,hogy időben elkészítem de nem lehet.

Tudom.,hogy itt segítő kész csapat van . Már korábban is kaptam segítséget  töletek és ha most is kapok akkor  minden dicséret a tiétek. Előre is köszöni Angi

Elinfo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0829 Társasági adó

HozzászólásSzerző: reni78 » szer. ápr. 22, 2009 6:28 am

Szia, én már kettőt csináltam. Az egyik simán ment, nem volt gond, a 06-01 lapot maga töltötte ki a kijött adó alapján, nekem nem kellett hozzányúlnom. friss verziód van telepítve? A másiknál viszont rengeteget szenvedtem mert miután a gép kiszámolta a 06-04-en a különadót, beírtam hogy van módosító tételem, átírtam a tárgyévi kötelezettséget, és nem számolta ki magától az előlegeket, hanem be kellett írnom. Aztán meg azt mondta hogy rosszul kerekítettm, ezért hibás, viszont addigra a mezők már nem írhatóvá változtak. Úgy tudtam megcsinálni hogy kitöröltem a különadó alapmódosító tételt, akkor visszaugrottak a számok, újra beírtam, és akkor már kiszámolta a gép. 

ja, és én múltkor megkaptam az apehtól hogy nem vagyok elég kreatív, mert nem tudtam hogy kell mínusz számot írni, nem fogadja el a program. Megoldás: be kell írni plusszal, aztán az egérrel visszakattintani elé, és beírni a mínusz jelet.

reni78
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0829 Társasági adó

HozzászólásSzerző: mazsi5 » szer. ápr. 22, 2009 6:31 am

Szia!  Nekem már jól működik.. A 06-1-es lap valóban nem aktív, mert az az adóelőlegekre vonatkozik, amit, ha van társasági adód, akkor azt a program tölti,  ha a társasági adód nulla, akkor ez lap üres marad.

Azt nem írod, hogy van-e számított társasági adód az általános szabályok szerint számítottan, vagy az elvárt szerint..  Nem rég módosították én ezt nem töltöttem le, nekem a 04.10.-i utolsó módosítással van letöltve, ez előtti dátum előtt az biztos, hogy rossz volt az ellenőrzője...,  már 4 cégen vagyok túl, van köztük, aki elvárt szerint fizet, van aki az általános szabályok szerint nulla társasági adóval, van aki az általános szabályok szerint fizet több százezret...  de nekem már mind jó. Akinek nincs sem tényleges, sem elvárt tao-ja, annak a 06-1-es lapja teljesen üres  és nem jelez semmiféle hibát.   

Nem tudom ezzel az infóval mégy-e valamire.  Üdv.

 

mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

0829 Társasági adó

HozzászólásSzerző: merlin1977@freemail.hu » szer. ápr. 22, 2009 7:04 am

Szia Angi!

 

Lehet banális a kérdés, de az előlapon tettél-e X-t a 4. pont valamelyikéhez, amely a 06-os lapok kitöltésére vonatkozik?

Üdv: Mariann

 

merlin1977@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

0829 Társasági adó

HozzászólásSzerző: Elinfo » szer. ápr. 22, 2009 12:22 pm

Újra feltöltöttem a formanyomtatványt .

Azt hiszem,hogy valami egészen nevetséges dolgot ronthatok el . Kétszer kitőltöttem a nyomtatványt és hibás.

Nézzük sorba mit csináltam -lehet hogy itt a hiba -

Előlapon S rovatba- Minden egyéb gazdálkodási formát  -beikszeltem valamint a 4 pont b pontját egyéb ágazat

A 829 Nyilatkozat rovatába 4 irtam - nem tudom ,hogy ez jo lesz -?

A cég 1 fővel  3 éve vesztességes most  is .Nem fzzetek társasági adót

Azt hiszem most elhagyott minden reményem mert hiába nyomtattam ki a 98  oldalas kitőltési utamutatot nem lettem

okosabb .

Milyen hibákat ír? :829-6-3 nyomtatványról töröljem a nullákat nem aktív nem tudom törölni.

Nagyon szomorú vagyok és nem tudom , hogyan oldjam meg .Van Skypem ha valaki tud segíteni azt nagyon megköszönöm .  Email . angiferi@gmail.com

          

Elinfo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0829 Társasági adó

HozzászólásSzerző: merlin1977@freemail.hu » csüt. ápr. 23, 2009 2:40 am

Szia!

Szerintem a 4-es a nyilatkozatnál nem lesz jó, hacsak tényleg nem akarsz válaszolni az összes kérdésre. Ha 3-as kód inkább, akkor azt választod, hogy a jövedelem nyereség minimum alapján állapítod meg a fizetendő adót, ami lehet nulla is.

Nekem 4-es verzió van fent a 0829-ből, és ilyen jelölések mellett a 0829-06-03-ast nem nyitotta meg sosem. Azt írja az útmutató, hogy naptári évtől eltérő üzleti év esetén kell kitölteni. Nem tettél abba a kódkockába X-t? A bevallási időszakba beírtad hogy 2008.01.01-2008.12.31.?

Látatlanba ennyi jutott eszembe. Majd írj mire jutottál.

A sykep nem találja azt a címet, amit adtál.

Üdv: Mariann

merlin1977@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

0829 Társasági adó

HozzászólásSzerző: Elinfo » csüt. ápr. 23, 2009 5:34 am

Kedves Mariann!

A nyereség adót az általános szabályok szerint számitom ami már 3 éve minusz

Nen tudtam aludni az éjjel nemsokára utaznom kell és még mindig nem tudom ,hogy mit tegyek.

Nincs naptári évtöl eltérő bevallásom  A bevallási isöszakom 2008 jan 1-2008 dec 31/tehát ez is jó /

Valami ostobaságot rontok el valószinű az előlapon és 829 főlapon .

Skyp elérhetősgem :   kovari.angela         Kővári Józsefné

Alatta is van egy hasonló de az is én vagyok ,hobás megnyitás miatt.

Köszönöm a kedvességedet . Angi

Elinfo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0829 Társasági adó

HozzászólásSzerző: merlin1977@freemail.hu » csüt. ápr. 23, 2009 6:02 am

Szia Angi!

Felvettelek Skype-ra, csak vissza kell igazolnod.

 

 

merlin1977@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

0829 Társasági adó

HozzászólásSzerző: gyorkosolga » csüt. ápr. 23, 2009 10:43 am

.

gyorkosolga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

0829 Társasági adó

HozzászólásSzerző: Elinfo » csüt. ápr. 23, 2009 12:48 pm

 

Kedves Olga   -gyorkosolga-

Azt hittem ,hogy nincs önzetlen segítség .pedig van ezt most te bebizonyitottad . Köszönöm neked hálás vagyok.

Öröm volt számomra ,hogy végre hibátlan adóbevallást tudtam elkészíteni és ma délután már elküldtem a hivatalba .

Ma biztosan nyugodtan fogok aludni. Jó dolog ha az ember azt tapasztalja ,hogy segitőkész emberek veszik körül .

Ennek a kínlódásomnak van egy nagy tapasztalata nem elég az adott nyomtatvány frissiteni ,hanem a Java progrmot is.Ezt elfelejtettem és a régi Javával dolgoztam .Jó ,hogy ebben is segítettél és igy megoldodott a problémám

Köszönöm neked mégegyszer . Sok sikert és örömet kívánok neked az életben. Üdvözlettel Angi 

 

Elinfo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Következő

Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég