Adófórum

Adózási és számviteli információk

elektrónikus bevallás már pontosabban

Elektronikus bevallás

elektrónikus bevallás már pontosabban

HozzászólásSzerző: Merinosz » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Az alábbi portálon találtam az elektrónikusan beküldendő beszámolóról konkrétabb leírást. Egyetlen bökkenő van, hogy a MAGYARORSZÁG.hun még nem látni,hogy hova kell küldeni, ugyanis a tájékoztató erre nem terjed ki. Ha valaki többet tud, azt megköszönném.

http://www.e-beszamolo.irm.gov.hu/tajekoztato-e-beszamolo-feltetelek.aspx

Az elektronikus beszámoló megküldésének általános és technikai feltételei

ÜgyfélkapuAz elektronikus beszámoló megküldéséhez elengedhetetlen, hogy a megküldő rendelkezzen kormányzati portál Ügyfélkapus hozzáféréssel. Amennyiben a megküldőnek nincs Ügyfélkapus hozzáférése, akkor azt létre kell hoznia. /Bővebb információk a http://www.magyarorszag.hu/ oldalon találhatók. Elektronikus űrlap és űrlap kitöltő programA beküldőnek le kell töltenie és telepítenie kell honlapunkról az elektronikus űrlap kitöltő programot, illetve az elektronikus űrlapot. Kérjük az elektronikus űrlap kitöltési útmutatóját figyelmesen olvassák át. Amennyiben informatikai szempontból helytelenül kitöltött elektronikus űrlapot küldenek részünkre akkor az elektronikus űrlap (és csatolmányai) nem kerülnek befogadásra. Erről a tényről a céginformációs szolgálat elektronikus úton tájékoztatást küld a beküldő számára. Ebben az esetben a beszámoló nem kerül a honlapon megjelenítésre. A céginformációs szolgálat az elektronikus űrlapot az alábbi esetekben nem fogadja be: A Magyar Államkincstár által kibocsátott közzétételi költségtérítés befizetését tanúsító igazolás nem/ vagy nem megfelelő formátumban lett az elektronikus űrlaphoz csatolva. A megjelölt mellékletek száma nem egyezik a ténylegesen csatolt mellékletek számával. Az elektronikus űrlap kötelezően kitöltendő rovata egyáltalán nem, vagy nem megfelelően lett kitöltve. Számítástechnikai feltételek:
Az ügyfélkapus hozzáférésen túl az alábbi feltételekkel kell rendelkeznie:
A nyomtatványkitöltő működésének minimális technikai feltételeit az alábbi helyen tekintheti meg: http://www.apeh.hu/ebevallas/ugyfelkapu/techfelt.html Internet kapcsolat (ADSL, kábeles internet, vagy más szélessávú kapcsolat ajánlott).

A e-beszámoló csatolására  vonatkozó műszaki követelmények:

A csatolt dokumentumoknak meg kell felelnie az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium által közzétett műszaki követelményeknek. A kormányzati szabványosítási törekvésekkel összhangban a beszámolók elektronikus benyújtására vonatkozó műszaki követelmények módosulhatnak, a csatolható fájlformátumok köre a későbbiek folyamán bővülni fog. Addig is szíves türelmüket kérjük!
Műszaki követelmények: Az e-beszámoló csatolmány/ dokumentum csak PDF formátumú lehet. Az e-beszámoló csatolmány/ dokumentum előállítása során nincs helye a papír alapú beszámoló képi formátumú elektronikus okirattá történő átalakításának. (Ctv 18. § (1)) Szkennelés útján TILOS előállítani az e-beszámoló csatolmányt.   Az e-beszámoló csatolmány/ dokumentum fájl elnevezésének az alábbi formátumnak kell megfelelnie: cegnev_merleg.pdf cegnev_eredmenykimutatas.pdf cegnev_kiegeszito_melleklet.pdf cegnev_adozott_eredmenyfelhasznalas_hatarozat.pdf cegnev_konyvvizsgaloi_jelentes.pdf Az e-beszámoló csatolmány/ dokumentum lehetőleg ne tartalmazzon üres oldalakat A csatolás előtt kérjük, ellenőrizze a csatolmány/dokumentum méretét. A csatolmányok összes mérete nem haladhatja meg a 20 MB-ot.  PDF formátum előállítására számos alkalmazást találhat az interneten. Például az alábbi alkalmazással is előállíthat PDF formátumot. PDFCreator (A program angol nyelvű honlapja: http://www.pdfforge.org/products/pdfcreator)  

Felhívjuk tisztelt figyelmüket, hogy amennyiben informatikai szempontból nem szabályszerűen (pl.: nem megfelelő formátumban) küldik meg részünkre az e-beszámolót és mellékleteit, úgy a beszámoló nem kerül befogadásra és közzétételre.

További jó munkát....

Marcsi

Merinosz
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

elektrónikus bevallás már pontosabban

HozzászólásSzerző: kovalkata » szer. ápr. 22, 2009 3:26 am

Szia Marcsi!

Szerintem ez úgy fog menni, mint a vpop-s beküldés. Simán ott is bemész a bevallások feltöltésébe és beküldésébe - mintha csak az apehosokat csinálnád-, és feltöltöd a kiválaszott fájlt. A vpop sajnos nagyon gyenge ez ügyben, és csak az értesítési tárhelyben kapsz róla egy visszaigazolást, hogy az ügyfélkapu gondoskodik a dokumentum megfelelő helyre való továbbításáról. Ezen kívül azonban a vpop-től soha semmi visszajelzést nem kapunk, folyószámla kivonatot nem látunk, így fogalmunk sincs, hogy mi az ami hozzájuk ténylegesesn beérkezett-e, feldolgozták, felkönyvelték-e.

Reméljük, hogy az IM ebben sokkal precízebb lesz. Köszi az összefoglalót!

Üdv. Kata 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

elektrónikus bevallás már pontosabban

HozzászólásSzerző: mátéedit » szer. ápr. 22, 2009 6:56 am

Szasztok!

A könyvvizsgálónk szerint a könyvelők nem fogják tudni beadni. Mit tudtok erről? Minden ügyfelemet regisztráltassam? Nem hiszem hogy menni fog. Az én nevemben mennek el most is a bevallások, ráadásul nem szívesem kérem el más PIN kódját, és jelszavát.

Edit

mátéedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

elektrónikus bevallás már pontosabban

HozzászólásSzerző: kovalkata » szer. ápr. 22, 2009 8:38 am

Szia Edit!

Néztem máshol is leírtad a kérdésed. Szerintem azért óckodnak ettől a könyvvizsgálók, mert ha a saját neved alatt megy el a beszámoló, akkor te vagy a felelős annak megőrzéséért 10 évig, és te járkálhaszt vele, ha valami gond van. Én sem fogom ezért regisztráltatni az ügyfeleimet, jogos, én sem akarok más "dolgaiba belemenni". Inkább vállalom, ha kell bemegyek ügyet intézni a mérleg miatt és őrzőm 10 évig, nem hiszem hogy ez olyan nagy dolog lenne. A felelősséget pedig nyilván nem rám fogják verni, ez a dolog is ki fogja forrni magát idővel. Ez butaságnak tartom, ha én írom alá - mert én vagyok a beküldő - akkor enyém a felelősség.

Üdv. Kata 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

elektrónikus bevallás már pontosabban

HozzászólásSzerző: LARA » csüt. ápr. 23, 2009 5:10 am

Sziasztok!
Az e-mérleg leadásához elsősorban be kell fizetni a MÁK-nak 3000 FT közzétételi díjat. Az átutalásnál hivatkozni kell az „ügyazonosító” számára.
Elolvastam majdnem mindent, de nem találom, hogy kitől és hogyan kell kérni ezt a bizonyos „ügyazonosító számot”
Kérem, ha valaki tud erről, írjon.
Köszönöm mindenkinek a fontos „e-beszámoló” információkat.
Üdv.Lara
LARA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

elektrónikus bevallás már pontosabban

HozzászólásSzerző: 3HInfo » csüt. ápr. 23, 2009 5:14 am

Szia Lara!

szerintem látogasd meg a www.e-beszamolo.irm.gov.hu  linket és ott pontosan le van írva, hogyan lehet igényelni ezt a bizonyos ügyazonosító számot.

Maga a beadás és egyéb info is elég jól rajta van.

Remélem tudtam segíteni, én is várom már az e-bezsámoló küldési lehetőségét.

üdv

Tica

3HInfo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

elektrónikus bevallás már pontosabban

HozzászólásSzerző: gyorkosolga » hétf. ápr. 27, 2009 4:35 am

.

gyorkosolga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

elektrónikus bevallás már pontosabban

HozzászólásSzerző: LARA » szer. ápr. 29, 2009 3:19 pm

Sziasztok!

Még egy kérdésem lenne.

Az "útmutatóban" azt irták, hogy a 3000 Ft közzétételi díjat csak  banki úton elektronikusan szabad átutalni a MÁK-nak.

Mit jelent az hogy -elektronikusan? Ha én, mint kis vállalkozó, (akinek számítógépe sincs, mert az összes ügyintézést  rá bizta a könyvelőjére) besétálok bankba és  beadom az átutalási megbizást (természetesen úgy kitöltve, hogy az tartalmazzon minden szükséges adatot, az ügyazonosítót is bele értve), akkor ez nem lesz elektronikusan ugye?

 Mi van, ha én "hagyományosan-papiros átut. megbizáson" fizetem be a közzétételi díját? Akkor a MÁK nem ad nekem a befizetésről szóló igazolást?

Köszönöm

Lara

LARA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

elektrónikus bevallás már pontosabban

HozzászólásSzerző: gabmenthahu » hétf. máj. 04, 2009 8:01 am

Lara.Ha az átutalás megjegyzés rovatába beirod a 16 jegyü kódot, amit előzőleg megkértél. akkor a MÁK elküldi az igazolást a befizetésről.

Üdv Gabi

gabmenthahu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

elektrónikus bevallás már pontosabban

HozzászólásSzerző: LARA » kedd máj. 05, 2009 3:44 pm

Köszönöm szépen.

Lara

LARA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Következő

Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég