Adófórum

Adózási és számviteli információk

2008 évi beszámoló elektronikusan

Elektronikus bevallás

2008 évi beszámoló elektronikusan

HozzászólásSzerző: Sárgafilc » szomb. ápr. 25, 2009 6:11 pm

Tudtommal a cégbíróság pénzbírsággal nem büntethet, ha nem küld egy cég mérleget. Tudtok erről pontosat?
Sárgafilc
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

2008 évi beszámoló elektronikusan

HozzászólásSzerző: fgy_ado » szomb. ápr. 25, 2009 6:14 pm

Hát ez ez! Éppen erről nyavalygok!

Mi a fenét kerestek szombaton éjjel, 23 óra után a gépnél? Az Unicumodat még nem ittad meg, a pacalpörkölthöz meg korán van - nem fogsz hülyeségeket álmodni, és rendeletbe szedni, ha csak dolgozol most is! :)

Kamaraaaa???? Az meg hol van? Mármint könyvelői kamara? Az MKOE szervezkedik olyasmifélében, de őszintén szólvainkább nézem "háttérvállalkozásnak" mint a mi érdekeinket képviselőnek, átütő erővel felszólalónak.

Magad Uram, ha szolgád nincs... :( És..talán...a Közösség erejével.. Talán.

Igazatok van; sok minden nics még benne a "panaszlevelemben", pl. az sem, amit írtatok. Nekem csak úgy, hirtelen, itt, és most; tele lett a f.. azaz, a hócipőm.

 

fgy_ado
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

2008 évi beszámoló elektronikusan

HozzászólásSzerző: zspotorke » szomb. ápr. 25, 2009 6:46 pm

pontosat nem, de valami olyamire emlékszem, hogy törölhetik a céget. (Lehet, hogy néhánynak jót is tennének vele?!)
zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

2008 évi beszámoló elektronikusan

HozzászólásSzerző: ibatisz » vas. ápr. 26, 2009 3:15 am

Fgy ez szuper. Nagyon jó.A Vámosi N.SZ. most már tudja az APEH-et kritizálni, mert már nem ott van.

Tényleg a továbbképzésen még semmi hasznosat nem mondtak. Az új dolgokról és törvényekről, gyakorlati alkalmazásról eddig én még 1o éve nem hallottam.

Szerintem is mindent egyszerűsíteni kéne, de csak bonyolódik állandóan. Kiváncsi vagyok ezen a hétvégén miket változtattak meg a MO-n

Jó lenne, ha ezt a levelet a "főokosok" is látnák, de hogy lehetne kivitelezni.

Batisz Ildi

ibatisz
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

2008 évi beszámoló elektronikusan

HozzászólásSzerző: takine2 » vas. ápr. 26, 2009 4:17 am

Sziasztok !

Én már régen mondogatom, csak senki nem figyel rám. /Nem Rátok vonatkozik./ Jó lenne ha ezek a "szuper programozók" maguk mellé ültetnének egy könyvelőt, jól értitek egy könyvelőt, mielőtt egy programot véglegesítenek és megkérdeznék a véleményét. Hiszen akik a gyakorlatban dolgoznak azt hiszem jobban tudják, mint akik csak az asztalnál ülnek. Ezzel nagyon sok hibás programot kiküszöbölnének. Én már 36 éve vagyok ezen a pályán, de ilyen sok össze-visszaságot, ami az utóbbi időben van, nem tapasztaltam. Komolyan mondom már undorodom az egésztől és nagyon fontolgatom, hogy be is fejezem. A sok álmatlan éjszakát sajnos az egészségem már megérzi.Nagyon szerettem csinálni, de most már egyre inkább nyűgnek érzem.

Üdv.Margó    

takine2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

2008 évi beszámoló elektronikusan

HozzászólásSzerző: Aniko78 » vas. ápr. 26, 2009 6:02 am

Sziasztok!

Tegnap kaptam egy kis segítséget egy informatikus ismerősömtől.

A http://hu.openoffice.org/about-downloads.html oldalról le lehet tölteni egy magyar nyelvű OpenOffice programot, (http://ftp.fsf.hu/OpenOffice.org_hu/3.0.1/OpenOffice.org_3.0.1_FSF.hu.exe), ami excel-t is képes átkonvertálni pdf-be, míg a pdf Creator csak word doksit tud.

 

Anikó

Aniko78
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

2008 évi beszámoló elektronikusan

HozzászólásSzerző: fgy_ado » vas. ápr. 26, 2009 6:22 am

Kedves Aniko!

Amit írsz, az az Open Office nyílt forráskódú, magyar nyelvű, ingyenes irodai csomag - egészen magyarul: nincs szükség méregdrága Word, Excel, Powerpoint, stb Microsoft cssomagokra, mert ez a csomag

- kiválóan kezeli a MS formátumait is,

- kiválóan alkalmas komolyabb munkákra is

Annyi az igazság abban, amit írtál, hogy az Open Office-ban van beépített PDF formátum átalakító (egy kattintás).

Ugyanakkor nem helytálló amit mondasz azzal, hogy a PDF Creator csak word doksit tud. Mindent tud. :)

A PDF-nek, mint formátumnak az a lényege, hogy platformfüggetlenül tudja a dokumentációkat megjeleníteni, elkészíteni.

Bővebben olvashattok erről honlapunkon: http://www.konyvelozona.hu (kifejezetten a könyvelőknek írott cikkről van szó!)

 

Üdvözlettel:

 

fgy

fgy_ado
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

2008 évi beszámoló elektronikusan

HozzászólásSzerző: Aniko78 » vas. ápr. 26, 2009 6:42 am

Bocsánat, akkor bennem van a hiba...én excel táblából nem tudtam :(
Aniko78
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

2008 évi beszámoló elektronikusan

HozzászólásSzerző: gerda1 » vas. ápr. 26, 2009 9:55 am

A PDFCreator az egy nyomtatót helyettesítő szoftver eszköz. Tehát ami a Windows óperenciás rendszerben kinyomtatható, ott nyomtatás előtt mindig ki is választható, hogy melyik nyomtatóra menjen a nyomtatnivaló, következésképpen bármiből lehet PDF-et kreálni. Az Excel (és esetleg más egyéb) programoknál abban lehet a bibi, hogy jól látható helyen elhelyeznek a képernyőn egy nyomtatóhoz hasonló ábrát, hogy a gyanútlan felhasználó azt higgye, hogy arra rá is kell kattintani. Ha bekapja a csalit, már megy is a teljes dokumentum az alapértelmezett nyomtatóra. Ezt a funkciót nagy valószínűséggel a papírforgalmazók kérték. Aki nem eladja, hanem veszi a papírt, annak gazdaságosabb a Fájl menüből kiválasztani a Nyomtatás menüpontot, mert akkor nem lesz csőbe húzva. Ideiglenes megoldásként lehet még az alapértelmezett nyomtatót PDFCreator-ra állítani, csak ilyenkor meg ott lehet probléma, ha egy PDF-et valaki tényleg papírra akar íratni, és nem egy újabb PDF-be.
gerda1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

2008 évi beszámoló elektronikusan

HozzászólásSzerző: regnol » csüt. ápr. 30, 2009 11:24 am

 

Kedves Anikó!

 Megtennéd, hogy az én e-mail címemre is küldenél egy egyszerűsített éves beszámolót world doksiban.

 

Köszönöm

Ildikó

regnolkft@gmail.com

regnol
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég