Adófórum

Adózási és számviteli információk

2008 évi beszámoló elektronikusan

Elektronikus bevallás

2008 évi beszámoló elektronikusan

HozzászólásSzerző: Aniko78 » pén. ápr. 24, 2009 11:19 am

Tulajdonképpen én már 99%-ig kész vagyok, én tuti a régi módszerrel adom még le. A cégbírósághoz meg viszem magammal a jövő héten a két éves fiamat is, hátha előbb sorra kerülök vele :)
Aniko78
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

2008 évi beszámoló elektronikusan

HozzászólásSzerző: Sárgafilc » pén. ápr. 24, 2009 11:24 am

Az a baj, hogy mindig birka módon hagyjuk, hogy kiszúrjanak velünk, és inkább éjszakázunk, meg idegesgedünk!
Sárgafilc
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

2008 évi beszámoló elektronikusan

HozzászólásSzerző: Aniko78 » pén. ápr. 24, 2009 11:28 am

Na igen...épp ma telefonált rám az ex főnököm, hogy tudnék-e neki segíteni, mert nem lesz kész április 30-ra a beszámolókkal, de nem ért az informatikához (ilyen szinten meg pláne)...már éjszakákat nem alszik, mert azon izgul, hogy lesz májusban...

Ezért próbálok képbe kerülni, hogy legalább segíteni tudjak neki

 

Aniko78
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

2008 évi beszámoló elektronikusan

HozzászólásSzerző: ibatisz » szomb. ápr. 25, 2009 3:55 am

Sziasztok!

Nem tudnánk megfogalmazni egy levelet, és sokan aláírnánk. Elküldeni az IRM-nek /Nem tudom hogy lehet kivitelezni/. Ezt azért találták ki így, hogy görcsöljünk, mert így akarnak büntetést kiszabni és bírságot beszedni, mert üres az államkassza. Gusztustalan így, ahogy van.

Eseteleg van-e ötletetek?

Meghagyhatták volna, hogy párhuzamosan lehessen a kettőt május 31-ig beküldeni, hisz ez valami új, amit még nem tudunk jól. Ez lett volna a tisztességes megoldás.

Üdv. mindenkinek Batisz Ildikó

ibatisz
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

2008 évi beszámoló elektronikusan

HozzászólásSzerző: fuleinerozsits@freemail.hu » szomb. ápr. 25, 2009 5:17 am

SZIASZTOK!

AZT SZERETNÉM MEGKÉRDEZNI, H. A SAJÁTOS EGYSZERÜSITETT É. BESZ. CSAK 2009-TŐL VAN? KONKRÉTUMOT NEM TALÁLTAM A HATÁLYBALÉPÉSRŐL, DE BIZTOSAN ÉN VOLTAM A BÉNA. NEM LENNE ROSSZ, HA NEM KELLENE BIBELŐDNI AZ ELHATÁROLÁSOKKAL, ÉRTÉKELÉSEKKEL, KIEG.MELLÉKLETTEL. AZ ELEKTRONIKUS ÜRLAPON SZEREPEL EZ A BESZÁMOLÓ FORMA IS A TÖBBIVEL EGYETEMBEN. MEGPRÓBÁLTAM EGY KITÖLTÖTT ÜRLAPHOZ KIVÁLASZTANI, ÉS KIVETTEM AZ X-ET A KIEG. MELL-BŐL, NEM JELZETT HIBÁT.....PERSZE EZ NEM JELENT SEMMIT. KÜLÖNBEN HA TÉNYLEG MEGHAGYJÁK AZ ÜGYFÉLKAPUS MEGOLDÁST A FELTÖLTÉSRE, NEM LESZ BONYESZ, CSAK BIRJA-E A RENDSZER? MERT HA NEM, A MI FELELŐSSÉGÜNK HA KÉSIK A BEADÁS. ABBAN EGYETÉRTEK, H. LE KELL PAPIROZNI A FELELŐSSÉGVÁLLALÁST ERRE IS KÜLÖN, ÉS MINDENBŐR EGY ALÁIRT PLD-T JÓL ELTENNI.

KÖSZI

JÓ MUNKÁT MINDENKINEK!

ANIKÓ 

fuleinerozsits@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

2008 évi beszámoló elektronikusan

HozzászólásSzerző: gerda1 » szomb. ápr. 25, 2009 4:23 pm

Kedves Batisz Ildikó,

Könnyedén kivitelezhető. Küldöm priviben.

 

gerda1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

2008 évi beszámoló elektronikusan

HozzászólásSzerző: fgy_ado » szomb. ápr. 25, 2009 5:28 pm

Szerintetek olvassa valaki azt a levelet?

Ha lelkiismeretes szakember lenne, és nem a valagát növesztve kapaszkodna az íróasztala szélébe, akkor pl. olvasná a szakmai fórumokat, éss tájékozódhatna.

Azt még megbocsájtanám, hogy az egyetemről kikerülve az íróasztal mellé ült sok pénzért - legalábbis mihozzánk képest sok pénzért -, és este, ha haverjaival megiszik egy üveg Unicumot, majd hazamegy, és megeszik egy hideg pacalpörkölt-konzervet, és éjjeli rémálmait egy élettől elrugaszkodott jogszabállyal tetézi meg, de azt már nem, hogynem is érdekli a szakma hangja; ez így baromságg!

Csak egyetlenegy ésszerű indokot mondjon egy illetékes, hogy miért egy hónappal a beszámolók benyújtása előtt kell ezt a kib... elektronikus formát erőltetni? Mi a retkes bajuk lett volna, ha május 31-e utántól vezetik be, hogy azon a szorvány beszámolómennyiségen kezdjük el nyugodtan a bevallást!

Pénzkészlet? Megoldjuk. Cégautóadó? Megoldjuk. Abev-ről AbevJava? megoldjuk? Nyenyi? Megoldjuk? HIP-bevallások elektronikusan? Megoldjuk. 0908, 09T1041? megoldjuk. Hogy nem tudnak kiadni olyan hibátlan verziót, ami legalább egy évig állandó? Megoldjuk. Hogy az Abevjava csak kézzel frissíthető? Megoldjuk. 

Ja, és ezek mellett az Ügyfelek nem is értik az adótörvények változásait? megoldjuk? Hogy egy valag pénzt kérnek el javarészt értelmetlen éves továbbképzésre? Kifizetjük. Hogy bennünket büntetnek, mert nem tudjuk hibátlanul bevallani az állandó hibákkal küzdő bevallóprogramhoz az Ügyfelek adatait? Hát persze! Hogy az Ügyfeleknek nem hiszik el, hogy nem a Könyvelők találják ki ezt a sok baromságot? Nem hát! 

És közben könyvelünk, adóellenőrzésre járunk, bevallásokat készítünk és bevallásokat javítunk, kimutatásokat készítünk a Széchenyi hitelhez, kimutatásokat javítunk a 12. banki hitelhez, ugrálunk a könyvvizsgálónak, ugrálunka KSH-nak, ugrálunk a Nyugdíjigazgatóságnak, ugrálunk a TB-nek..

Mit hagytam ki? Semmit. Csak annyit, hogy az Ügyfél döglődik a hülye szabályozás miatt, és nem fizet, hogy családunk van, de lassan már csak hallomásból ismer bennünket.

Könyvelőiroda eladó! Kalandos élet, állandó bizonytalanság és rengeteg megaláztatás! Érdeklődni: Szinte bármelyik könyvelőcégnél. :(

 

 

fgy_ado
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

2008 évi beszámoló elektronikusan

HozzászólásSzerző: Sárgafilc » szomb. ápr. 25, 2009 5:37 pm

Nem hagytál ki semmit!:( tökéletes levél:) csatlakozom, tudom nem ez a panasz fórum, de már lassan 20 éve csinálom, és mostanság kezd nagyon elegem lenni nekem is.
Sárgafilc
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

2008 évi beszámoló elektronikusan

HozzászólásSzerző: gerda1 » szomb. ápr. 25, 2009 5:54 pm

fgy_ado, klassz a felsorolás. Ami kimaradt, az lehet, hogy csak nálam probléma, bár ezt már megszoktam: a WinMe alól sem ment már egy jó ideje, csak az egyszerűsített feltöltővel lehetett küldeni, ott ugyanis nem engedte a Java 6. verziót telepíteni. A visztámon ugyanis a mohu portál ezt írja ki, annak ellenére, hogy a Java 6. update 3,5,7,11 verziója is lett már telepítve a gépemre. Most akkor menjek vissza a 11-ről az 5. verzióra, csak azért, hogy ne sárga, hanem kék ablakban kattintgassak, majd amikor meg bevallást töltök ki az abevjava programmal, ismét vissza a 11-re? Hogy van ez?

Figyelem! Ha Ön nem látja a feltöltő alkalmazást vagy az hibásan, esetleg egyáltalán nem működik, akkor valószínűleg Önnek nincs telepítve a Java kisalkalmazás. Mit választ?

  1. Letöltöm a Java Runtime Environment (JRE) 6 Update 5 verzióját és azzal használva töltöm fel a fájlokat. A Java oldalán a Java Runtime Environment (JRE) 6 Update 5 DOWNLOAD ikonjára kattintva a részletes oldalon kiválasztható az operációs rendszernek megfelelő Java-frissítés.
  2. A Java kisalkalmazás nélkül az egyszerűsített feltöltőt választom.

 

gerda1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

2008 évi beszámoló elektronikusan

HozzászólásSzerző: zspotorke » szomb. ápr. 25, 2009 6:03 pm

Húúú fgy!

Ezt nagyon összeszedted! Köszönjük! Erről és még inkább erről van szó! Azért még inkább erről, mert nem szóltál a gyomorfekélyről, az infarktus árnyékáról és hasonló "apróságokról".

Ne nevessetek ki, de az én férjem küldött a héten emailben egy fotót magáról - nekem.

Tényleg itt van ez a fórum is (és még jó néhány) - az álruhás király(ok) sokat tanulhatnának belőle: no nem könyvelni + adóbevallani -azt mi megoldjuk mert úgysem értenek hozzá- hanem azt,  hogy ha már annyira hangzatos szónoklatok vannak és minden értünk, az állampolgárokért van (de szép is lenne) akkor talán hagynának egy kis időt: - élni.

Arról regélnek, hogy csökkentik az államigazgatás költségeit - na ja, eközben szépen átpakolnak minden feladatot és anyagi erhet a cégekre, akik aztán továbbhárítják a könyvelőkre. (termékdij, klf. munkaügy nyilvántartások, stb) Hogy minek is volt EMMA és mennyit ér az a nyilvántartás amely az általunk évente beadott adatszolgáltatásból azt tudta kihozni, hogy több ezer embernek nincs biztosítása, hogy tele van hibával, hogy más trehányságát nekünk kell ezerszer javítani, hogy az APEH törzsadatbázisa köszönő viszonyban nincs a cégpapírokkal, hogy ennek rendbetétele is a könyvelő (cég) feladata volt, hogy az egyablakos rendszer ablakának 2 oldala mást mutat? És még sorolhatnám....

Kötelező oktatás: ahogy mondod - nagyrészük sz@rt sem ér, de a képzőknek állandó piacot jelent. (hogy általában kik a tulajdonosok, hát az is megérne egy misét) Most már ezt is továbbfejlesztették, már adótanácsadóként is mehetünk - mert jól keresünk. Akkor nem beszéltünk a "szakkönyvekről". Ahányat kézbeveszel -miután borsos áron megvetted- annyiféle értelmezését olvashatod az állítólag magyat nyelven írt adótörvényeknek. Pedig állítólag nekünk írták. Hogy nem értjük? Az nem gond - lehet büntetni és hozni a tevezett adóbevételeket.

A kamarák akik állítólag a tagjaikért vannak, (ők is belőlük élnek!!!!) is hallathatnák a hangjukat - talán nem annyira jogtalan igény ez sem.

Be is fejezem, mert elmegy még a maradék kedvem is ettől a munkától....

 

 

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron