Adófórum

Adózási és számviteli információk

2008 évi beszámoló elektronikusan

Elektronikus bevallás

2008 évi beszámoló elektronikusan

HozzászólásSzerző: mariel » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok. Jól tudom-e, hogy 2009 május 1- után a beszámolókat csak elektronikusan lehet benyújtani a cégbíróságok és a cégnyilvántartás felé is letétbe illetve közzétételre? Ha igen, ki tudja pontosan megmondani, hogy a 2008 évi beszámolót hogyan fogom tudni leadni elektronikusan? Köszönöm a választ: Mariel
mariel
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

2008 évi beszámoló elektronikusan

HozzászólásSzerző: fenyvesjanosne » szer. ápr. 15, 2009 12:57 pm

 

   Szia Mariel !

  Szerintem gyorsan csináld meg , hogy még 04.30-ig be lehessen adni papír formátumban. Én is nagyon várom az elektronikus beadás , aláírás forgatókönyvét.   Mari

 

 

    

fenyvesjanosne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

2008 évi beszámoló elektronikusan

HozzászólásSzerző: Sárgafilc » szer. ápr. 15, 2009 5:26 pm

El kell menni a tulajdonosnak egy ügyvédhez, viszi magával a mérlegé, ott aláírja, és az ügyvéd továbbítja elektronikusan. Tudtommal ez az elmélete. Gyakorlatban még nem tudom:)
Sárgafilc
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

2008 évi beszámoló elektronikusan

HozzászólásSzerző: porfing79 » csüt. ápr. 16, 2009 7:38 am

Kedves Sárgafilc!

Legutóbbi információim szerint nem az ügyvéd fogja elektronikusan küldeni a beszámolót, hanem "mi" (vagyis a cég képviselője), méghozzá a kormányzati portálon keresztül. Azt sajnos sehol nem írják, hogy milyen módon, de szerintem ezt még ők sem tudják!

porfing79
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

2008 évi beszámoló elektronikusan

HozzászólásSzerző: piros999 » csüt. ápr. 16, 2009 1:57 pm

Én találtam az Igazságü.Min.honlapján Céginformáció alatt,ezzel a témával kapcsolatban, csak még nem tudom igazából értelmezni. Nézzetek Ti is utánna, hátha megokosodunk. Piros
piros999
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

2008 évi beszámoló elektronikusan

HozzászólásSzerző: Dolgos » csüt. ápr. 16, 2009 8:23 pm

 Irtam egy összefoglalót a témában, és ezt itt küldöm Nektek. üdv. Dolgoska

1. ) 2008.évi beszámoló elektronikus beadás módja összefoglalva:

 

                      *   A mérleg, eredmény-kimutatás, kiegészítő melléklet stb. elkészül

                           a használt könyvelő programmal .vagy

                      * „Hagyományos” módon a könyvelési adatokból elkészül egyénileg

                           használt Excel táblában, Word dokumentumban.

 

Ezután a www.cegszolgalat.hu oldalról le kell tölteni fentiek szerint elkészített

iratokhoz  azt a segédprogramot, ami „átalakítja” ezeket PDF dokumentummá, ami aztán

beadható elektronikusan a www.magyarorszag.hu oldalon, az ügyfélkapun keresztül

azok által, akik regisztrálva vannak, tehát pld a könyvelők által.

 Ennél a beadási formánál, NEM KELL AZ ELEKTRONIKUS ALÁIRÁS ÉS AZ IDŐBÉLYEGZŐ SEM, az a személy adhatja be aki amúgy is regisztrálva van már az ügyfélkapunál, tehát pld. a könyvelő vagy a cégvezető. Nem szükséges tehát az ügyvédi  közreműködés az elektronikus beadáshoz, természetesen ő is beadhatja, ha a cég őt bízza meg, de nem kötelező ügyvéden keresztül beadni. Vigyázat a segédprogram még nincs fent a weblapon, de május 1- ig. ráteszik,(Igazságügyi Minisztériumi mai napi információ szerint). 2)      Közzétételi díj megfizetésének módja fentiekkel összefüggésben:  

·        www.srv.e-signo.hu/menű oldalra rá kell menni és

                                illeték és költségtérítés utalványminta kérés pontnál, az

                                Utalványminta kérése az Államkincstár rendszerén keresztül

                                El kell készíteni a kérelmet (KÖZZÉTÉTELI DIJ MEGFIZETÉSE                                                                             ELŐTT!!)     

                                 Értelemszerűen a kérdezett adatokkal követve a leírást, és rákattintva

                                  el kell küldeni Államkincstárnak.

                                  Ezután a megadott email címre fogják küldeni a 16. jegyű kódot

                                  és ezt a kapott kódot kell a közzétételi dij átutalásakor a közlemény

                                  rovatba beírni. EZUTÁN TÖRTÉNHET MEG A KÖZZÉTÉTELI

                                  DÍJ ÁTUTALÁSA.  3000.- Ft. a közzétételi díj.

Az átutalás beadása után pár nappal a közleménybe beirt kapott 16 jegyű kód alapján az Államkincstár, megküldi az elektronikus befizetési igazolást. EZ IS CSAK MÁJUS 1-től

működő szolgáltatás. Rajta van  a leirt weblapon, de május 1- től lehet használni csak.

        
Dolgos
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

2008 évi beszámoló elektronikusan

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » csüt. ápr. 16, 2009 8:35 pm

Szia Dolgoska!

 

Csúcs-szuper vagy!

Már csak abban reménykedek, hogy mégsem fognak változtatni rajta!

Egyet nem értek! A magyarorszag.hu-n lesz egy külön menüpont a beszámolóknak (mint pl az e-nyenyinek)?

Üdv:Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

2008 évi beszámoló elektronikusan

HozzászólásSzerző: Sárgafilc » csüt. ápr. 16, 2009 9:13 pm

Dolgoska köszönöm!!!

Van egy kérdésem: ha nem elektronikus, akkor a befizetés a régi módon utalással?

Ha elektronikus akkor a fenti módon? 

 

 

Sárgafilc
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

2008 évi beszámoló elektronikusan

HozzászólásSzerző: zspotorke » pén. ápr. 17, 2009 2:38 am

Sziasztok!

Köszönjük - köszönöm az összefoglalót!

P.Zsuzsa

 

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

2008 évi beszámoló elektronikusan

HozzászólásSzerző: mariel » pén. ápr. 17, 2009 3:59 am

Sziasztok!

Köszönöm szépen mindenkinek az információt. 

Üdv: Mariel

mariel
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Következő

Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron