Adófórum

Adózási és számviteli információk

708 küldés

Elektronikus bevallás

708 küldés

HozzászólásSzerző: adotanacs » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Szerintetek mi lehet az oka annak, hogy a 708-at megjelölöm küldésre, hibátlan, de az elérési ut... -nál egy másik ügyfelem nevét irja ki.Igy nem merem elküldeni. Ilyet eddig még nem tapasztaltam Már többször próbáltam, de mindig ugyanazt irja ki.Köszi Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

708 küldés

HozzászólásSzerző: fgy_ado » szer. feb. 07, 2007 11:11 pm

Szia "Adotanacs" !

Minden jel szerint számítástechnika ördöge; hisz' a gép is csak ember...
Melyik elérési útnál írja ki egy másik ügyfeled nevét ? Amikor megjelölöd, akkor az Abev program ráereszti a titkosítást, és a az Abev postázó küldésébe helyezi. Ez az x:Abev 2006eKuldesKrKuldendo útvonalon lakik, ahol az x: az a meghajtó ahova az Abev program telepítve van. Innen veszi a java alkalmazás amit az Ugyfelkapuba lépés után indítasz el, illetve ő jól elindul.

Mielőtt elküldöd, megnézheted a pl. a Total Commanderrel, hogy abban bizony az a cég, azon nyomtatványa lakik, amit te megjelöltél elküldésre. Itt már nem vesz sehonnan semmi adatot.A rejtély nyitja az, hogy már az import (*.imp), vagy xml (*.xml) fájlnál történt gikszer, mert onnan kapja az ügyfélnevet. Ha kitörlöd a küldendőket is, meg az importált fájlt is, újra importálod, megjelölöd, akkor jó lesz. Velem is fordult elő, majd a frász jött rám, mire rájöttem újólag: a gép tényleg azt csinálja amit mondunk neki, a hiba nálam van.

Remélem, segítettem:

fgy_ado 

 

fgy_ado
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

708 küldés

HozzászólásSzerző: zspotorke » szer. feb. 07, 2007 11:19 pm

Szia!

Nekem is volt ilyen, egyszerűen kiléptem mindenhonnan és kezdtem előről az egészet.. Akkor rendben ment minden. A miértet nem tudom, de azt tanították, hogy a számítástechnika márcsak ilyen.

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

708 küldés

HozzászólásSzerző: adotanacs » csüt. feb. 08, 2007 8:21 am

Igaz hogy én még csak januárban kezdtem az elektronikus küldést, de már elég sokat küldtem minden probléma nélkül. Tegnap ezzel sokat bajlódtam, kiléptem,beléptem,töröltem,legalább tizszer megjelöltem küldésre, majd visszavontam, de nem sikerült. Most megpróbálom ugy, hogy törlök mindent, majd a nyomtatványt nem importálva kitöltöm.
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

708 küldés

HozzászólásSzerző: adotanacs » csüt. feb. 08, 2007 9:13 am

Köszi mindent, újra töltöttem ki a nyomtatványt, elment.
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég