Adófórum

Adózási és számviteli információk

Ért. teáor/szk.konv.

Elektronikus bevallás

Ért. teáor/szk.konv.

HozzászólásSzerző: ettrade » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Szombat lévén neki álltam egy kicsit dolgozni, mert ilyenkor nem szól a telefon, lehet értelmesebben gondolkodni. Megnézem a beérkezett üzeneteimet, és kr@kr....-tól megérkeznek sorra a dokumentumok. No irány magyarország.hu oldalra átnézni az értesítéseket. Hát megdöbbentő, de magyar nyelven olvashatalan üzenetek tömkelege érkezett. A betűk nagytöbbsége kínai, vagy ahhoz hasonló kacifántos krikszek és krakszok. Szóval értitek mi a problémám?  Vagy csak az én számítógépem buggyant meg? Amit kitudok silabizálni az az hogy a 09T201 adatlappal, meg TE?R-el kapcsolatos. A TE?R nem elírás esetemben, ezt is ebben a levélben olvastam. Szóval várom a hozzászólásokat.

Üdv.: Ettrede

ettrade
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Ért. teáor/szk.konv.

HozzászólásSzerző: nemethjudi » szomb. feb. 07, 2009 10:15 am

Szia!

Nekem is jött ma ilyen levél (levelek), de nekem "magyarul" olvashatóan. Nem lehetséges, hogy nincs telepítve olyan program, ami ezt olvasni tudja? Azt hiszem PDF file-ként jött nekem. Az át nem fordított TEÁOR-ról tájékoztattak, hogy van még olyan tevékenysége a cégnek,ami még nem lett módosítva az új Teáorra, és azt tegyük meg a 09T201-esen. Nálam ennyi volt. De azért még kiváncsi vagyok a többiek mit írnak.

Üdv:

J

nemethjudi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Ért. teáor/szk.konv.

HozzászólásSzerző: frivi » szomb. feb. 07, 2009 10:30 am

Szia!

A "nézet/kódolás" -nál vélaszd ki azt a kódolást , ami a Te gépedein is ilvashatóvá teszi az értesítést! 

Ami még engem boszant, hogy megnyitás után nem lehet törölni,befejezni,tartós tárba helyezni,stb. mert szerint még nem töltöttem le a dokumatumo!

Üdv 

 

frivi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Ért. teáor/szk.konv.

HozzászólásSzerző: ettrade » szomb. feb. 07, 2009 10:48 am

Köszönöm a válaszokat, valóban a kódolással már olvasható a formátum. Bár nem értem, mert eddig minden levelük olvasható volt, csak a ma érkezettekkel volt gondom, bár ma úgylátszik, hogy minden másban is hibás a rendszerük! További jó munkát nektek, és mégegyszer köszönöm! 
ettrade
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Ért. teáor/szk.konv.

HozzászólásSzerző: CI_KU » szomb. feb. 07, 2009 12:01 pm

Sziasztok!

Sorra jönnek az értesítések, bár nálam is olvashatók.

Nem tudom láttátok-e, hogy az APEH oldalán is meg lehet nézni a TEÁOR besorolásokat csak az adószám első 8 számjegyét kell beírni (törzsszám). Itt külön megjelnik, amit átfordítottak és az ami még 03 besorolással van, erre rögtön ad segítséget, ahol megnézhetitek a 08 besorolást.  

üdv. Sz.Ani 

CI_KU
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Ért. teáor/szk.konv.

HozzászólásSzerző: Bi.Monika » szomb. feb. 07, 2009 12:07 pm

Sziasztok!

Bocs, hogy közbeszólok, de ezekkel a teáor értesítésekkel van nekem is bajom. Pár nappal ezelőtt azt mondták, hogy a régi teáor számokat 2007.12.31-i dátummal törölni kell egy adatmódosítón, az új táor számokat pedig 2008.01.01-i dátummal be kell jelenteni. Ezt én azóta is folyamatosan csinálom, de még mindig sok van hátra. A mostani értesítőből pedig azt szűröm le, hogy csak az újakat kell bejelenteni, a régit pedig az

"Ön adminisztrációs terheinek csökkentése érdekében az állami adóhatóság valamennyi módosítandó, régi kódon nyilvántartott tevékenységét hivatalból lezárja"

Ez most akkor azt jelenti, hogy a törléssel nem kell foglalkozni?

Szerintetek?

Bi.Monika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Ért. teáor/szk.konv.

HozzászólásSzerző: kiskuszko1 » szomb. feb. 07, 2009 1:29 pm

Sziasztok!

 

Én úgy értelmezem, hogy törlést ők elvégezték.

Engem az érdekelne, hogy eddig azt mondták, hogy ha ők átfordították, akkor nekünk nem kell. Most mégis kell? VAgy ha nem nyújtjuk be a 201-t, akkor amit ők átfordítottak az marad, a többi tevékenység pedig nem lesz jegyezve? 

 

Kuszi

kiskuszko1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Ért. teáor/szk.konv.

HozzászólásSzerző: gyorkosolga » szomb. feb. 07, 2009 1:53 pm

.

gyorkosolga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Ért. teáor/szk.konv.

HozzászólásSzerző: gyorkosolga » szomb. feb. 07, 2009 2:25 pm

.

gyorkosolga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Ért. teáor/szk.konv.

HozzászólásSzerző: frivi » szomb. feb. 07, 2009 3:36 pm

Sziasztok!

Én sem tudtam már, hogy mit kellene tennem! Tavaly áprilisban volt társasági szerződés módositásom, persze ezek a tevékenységi kör változtatások ( új, törölt) és kódrendezések az Apeh nyilvántartásában nem módosultak!

Nekem azt mondta egy hölgy az adóalany nyilvántartáson, hogy csak azokkal a tevékenységekkel foglalkozzam/kódoljam át, amit ténylegesen gyakorlok,illetve a '08 kódra átforditottakat töröljem, ha már nincs a cégjegyzékben sem. És  ha nem teszek semmit a '03 besorolásúakkal, majd ők fogják törölni.

Egyébként szerintem az Apeh honlapján a Teáor segédlet adólanyonként lekérdezve, végre egy jó dolog!

Üdv

frivi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Következő

Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég