Adófórum

Adózási és számviteli információk

0908 kitöltése adatimport esetén

Elektronikus bevallás

0908 kitöltése adatimport esetén

HozzászólásSzerző: Finken » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Olvastam Marcsi válaszát a kitöltéssel kapcsolatban, de én nem üres M lapot akarok kitölteni, hanem a bérből importálom. Akkor is így működik a dolog? Sajnos a programozóm még nem hozta ehhez a programot, így még bele sem kukkantottam a 0908-ba. Üdv. Ági 
Finken
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0908 kitöltése adatimport esetén

HozzászólásSzerző: LARA » pén. feb. 06, 2009 1:02 pm

Szia Agi!

Nekem és segitett a Marcsi válasza.

De most leírom neked ha könyvelési pr.ból akarod elküldeni a 0908-t.

Könyvelő programból feladás ABEVjavába. Ezt gondolom meg tudod csinálni. Az Abevbe bemész- Adatok, Nyomtatvány megnyítása. Ott látni fogod a 0908 A és M... köteget.

Megkeresed az A-t. Meg kell nyitni (az M-t még nem fogod tudni kinyítni). Amikor ki van nyítva a 0908A, akkor a jobb felső sarokban lesz egy kocka:  Állomány beemelése-innen tudod hozzá rendelni a könyvelésből beküldött M-eket. Meg kell nyítni (rá állni) .

Ez után  rámész az " Abevjava fájl hozzaadása"-ra. Itt tudod kivalasztani az összes M-s lapokat (alul a nyíllal kell a sor végére menni, ahol ott látni fogod az adóazon.szám szerinti nyomtatványokat)

Külön -külön ki kell választani őket, és amikor kész vagy, meg kell nyomni az " Inditást".

Ezután javaslom ellenőrizni, hátha valamit kell módosítani. Erre szolgál: középső kocka Nyomtatvány...

Ha megbizonyosodtál, hogy minden OK, indul az " Összes Nyomtatványok  összeszámítása. És ez után mehet a feladás az Ügyfélkapura.

Remélem elég érthetően írtam le.

Ami nagyon fontos: Mindig előszőr ellenőrizd az új verziót, mert én e miatt tegnap nagyon megszenvedtem

Üdv. LARA

 

 

 

LARA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0908 kitöltése adatimport esetén

HozzászólásSzerző: CI_KU » pén. feb. 06, 2009 3:07 pm

Szia Ági!

Nem tudom milyen bérprogrammal dolgozol, ezért csak a sajátomat (kulcs-soft) tudom leírni.

Nálunk úgy működik, hogy a bérprogramban elkésztem a 0908 importot. Utána megnyitom a abev-et, a szerviz egyedi importálásban kiválasztom a cég mentett import file-t és betölti az abev-be. ilyenkor még lehet ellenőrizni, és ha kell javítani. Mentem és megjelölöm beküldésre.

üdv.Sz.Ani 

 

CI_KU
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0908 kitöltése adatimport esetén

HozzászólásSzerző: mátéedit » vas. feb. 08, 2009 10:07 am

Sziasztok!

Az én bérprogramom is külön emeli be az M-eseket.

Lara! Köszönöm a segítséget én is, végigcsináltam a menetet, az utolsót viszont nem találom: az összes nyomtatványok összeszámítását ez hol van?

Előre is köszönöm: Edit

mátéedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

0908 kitöltése adatimport esetén

HozzászólásSzerző: LARA » vas. feb. 08, 2009 7:43 pm

Szia Edit!

CSak most jutottam a géphez és tudok neked váloszolni.

Ha már nyítva van előtted a kitöltött A-s(vagy M-s), akkor a jobb felső sarokban  van olyan kocka, amelykbe be van írva :1,2,3)-ez lesz a " nyomtatványok összeszámítása".

Üdv.Lara

LARA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0908 kitöltése adatimport esetén

HozzászólásSzerző: Finken » kedd feb. 10, 2009 7:32 am

Szia Lara!Nagyon szépen köszönöm a válaszodat, sokat segített, mert lépésről-lépésre írtad le, mit kell csinálni.,Kicsit én is megszenvedtem, mert nem mentettem el egyenként az importokat, úgyhogy a beírt 58 emberemet újra kellett megírnom. Sajnos nekem az összes embernél az ékezeteket nem hozza át az importból, úgyhogy mindenkinek át kell írnom a nevét, szül.nevét, anyja nevét, beínom a magánnyugdíjpénztári azonosítóját, a 9-es lapon a tárgyhónapban fennálló magánynyp.-i tagság időszakát, úgyhogy rengeteget kellett zongoráznom a billentyűzeten. És ezek után minden elfüstölt. Újra kezdtem, és megint ugyanaz, hívás nélkül bejött az ügyfélkapu, kiléptem, és megint kezdhettem előlről.De reggel 8-tól este fél hétre készen lettem, ma kezdem ugyanezt egy másik foglalkoztatóval, 70 emberrel. A tegnapit ma küldtem el végre! Szóval nem ragozom tovább, azt hiszem itt mindenki megszenvedte ezt a nem normális újítást, tényleg azt gondolják, hogy ezzel meg lehet fogni a fekete munkát?  Csak ránk raknak ezzel többlet terheket. És értelmes segítséget csak innen kaphat az ember, erről a fórumról, mert senki nem tud semmit, sem az APEH, sem a 189, sem a programozóm.

Finken
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0908 kitöltése adatimport esetén

HozzászólásSzerző: Finken » kedd feb. 10, 2009 7:41 am

Szia Ani! Csak most tudtam válaszolni Neked, a Larának írt válaszomban leírtam, hogy mit kell szenvedjek -több ok miatt- a havi bevallásokkal.Sajnos a válaszodban egy szó elkerülte a figyelmemet,  - a mentés- ezért 11 óra alatt sikerült megcsinálnom az 58 főből álló bevallásomat. Többször elfüstötl a kész bevallásom, és mindig újra kellett beemelnem, és utána átírnom. Ma küldtem el végre.
                                                            Szia: Ági

Finken
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0908 kitöltése adatimport esetén

HozzászólásSzerző: mátéedit » kedd feb. 10, 2009 10:28 am

Sziasztok!

Lara köszönöm a segítséget. Elküdltem mindet. Viszont módosíthatóként ott maradtak az M-sek. Elküdve csak az A-sokat jelöli meg. Hogyan fogom tudni az M-seket eltüntetni? Mert most még istenes, de mi lesz mondjuk áprilisban. Mire kikeresem beleőrülök.

Edit

mátéedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

0908 kitöltése adatimport esetén

HozzászólásSzerző: LARA » kedd feb. 10, 2009 8:46 pm

Szia Edit!

A nem kívánt sorokat a következők szerint tudod kitörölni, eltüntetni.

AbevJava, Adatok, Szerviz.

"Másolás a mentés könyvtárból"

Rá állsz arra a nyomtatványra, amelyiket  el kell tüntetni.

Alul-törlés.

Nekem így sikerült kitörölni, mert a következő hónapban meg fogunk bolondulni.

Remélem tudtam segíteni egy kicsit.

Üdv.Lara

LARA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0908 kitöltése adatimport esetén

HozzászólásSzerző: mátéedit » szer. feb. 11, 2009 6:33 am

Szia Lara!

Köszönöm a segítséget. Az a baj szerintem, hogy ha most töröljük, márbedig muszály, mert tényleg megbolondulunk a következő hónapban, nem fogjuk tudni visszamásolni egy esetleges önellenőrzéskor. Mert az elküldöttekben nem látom az M-seket. Vagy ott lesz az A-hoz csatolva?

Edit

mátéedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég