Adófórum

Adózási és számviteli információk

JAva használata

Elektronikus bevallás

JAva használata

HozzászólásSzerző: picur76 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok,

biztosan nagyon egyszerű a válasz,csak nem látom a fától az erdőt. Eddig Abev -vel küldtem a bevallásokat, idén letöltöttem a JAVA-t, elkészítettem a bevallást. Ellenőrzés, hibátlan, ok, mehet (ne). Rákattintok a megjelölés küldésre. Ezután kiírja, hogy titkosítás folyamatban, megtörtént, küldhetem. A gondom, hogy a portálon, mikor ki kellene választanom, melyiket küldöm, akkor nem tudom, melyik az. Az Abev adott egy kódot, kiírta mi az, és én azt a kódos bevallást jelöltem küldésre. De a JAVA nem írja ki a kódot, akkor honnan lássam az ezer bevallás közül, hogy melyiket küldeném?

Előre is köszönöm!

picur76
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

JAva használata

HozzászólásSzerző: nagybacsa » szer. feb. 04, 2009 5:35 pm

Szia! Az ügyfélkapun kiválasztod a jávás kitöltőt, ha nincs még meg akkor le kell tölteni ott is. Utánna a kisablakban már megjelenik a név ,a bevallás száma. Utánna megy minden mint az egyszerűsített feltöltővel.Még annyi,hogy mikor megjelölöd küldésre az útvonalat jegyezd fel hova pakolja, mert lehet hogynem jön be elsőre neked kell megkeresni. Üdv Rozália
nagybacsa
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

JAva használata

HozzászólásSzerző: picur76 » szer. feb. 04, 2009 6:00 pm

Szia,

a tesztet sikerült elküldenem, szóval elvileg minden ok.

Vioszont a gondom, hogy úgy ahogy mondod, nem hozza be, de útnak egy hosszú számsort ad meg, olyan kitejesztéssel pedig nem találom a filet. A küldendők között a szokásos kódok vannak, pl gzr4j5. De a titkosítás alatt semmi ilyet nem ír ki. Akkor hogy találom meg? (még életemben nem éreztem magam ilyen hülyének, itt van több mint 20 bevallás, és nem tudom elküldeni őket...)

picur76
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

JAva használata

HozzászólásSzerző: garbo50 » szer. feb. 04, 2009 6:14 pm

Szia!

 

A gépeden nézd meg, hova telepítette az abevjava a könyvtárait, ha nem változtattad meg az általa kijelölt útvonalat ( telepítésnél megadott) akkor a mentéseket és a küldendőket a felhasználói könyvtárba pakolta, ennek az útvonala: C:\Dokumentum and Settings\  XY\ abevjava\ekuldes\kr\ kuldendo\

  A fenti útvonalat először nézd meg a Total Commanderben, majd ha megtaláltad és valóban itt van, akkor ezt az útvonalat kell választanod a feltöltés során.

 

Ha mégsem így van akkor vagy a Program Files\abevjava\ könyvtárba rakodott, vagy magába az Abev2006-ba. Mindenesetre először a gépeden keresd meg  a titkosított állományokat.

 Üdv.

 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

JAva használata

HozzászólásSzerző: adotanacs » szer. feb. 04, 2009 7:09 pm

Sziasztok! Talán kissé nevetséges hogy beleszólok, mert ugy tűnik, vak vezet világtalant. 

Ha jól értem Picur ugyanazzal a problémával küszködik mint én a legelején. . Ott vannak a kapun a bevallások, csak nem tudja melyiket küldi el, mert egy sokjegyü szám  azonosítja, nem jelenik meg mellette a név és a nyomtatvány fajtája.

Ezt kellene beállítani, maszkolás cimszó alatt, ott kell bejelölni mit szeretnél azonosítónak./Szervíz-beállítások-fajl maszkolása/

Bocs ha mégsem jól értettem a problémát. Üdv. Ani

adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

JAva használata

HozzászólásSzerző: picur76 » csüt. feb. 05, 2009 5:03 am

Szia Adótanács!

De jó, hogy valaki érti, mit kérdezek!!!! Köszönöm, kipróbálom, remélem, nekem is menni fog!

Picur

picur76
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

JAva használata

HozzászólásSzerző: adotanacs » csüt. feb. 05, 2009 6:19 am

Szia Picur! Sikerült-e? Ebbe véletlenül tudok segíteni, ha én is meg tudtam oldani, akkor az Neked sem okoz gondot. Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

JAva használata

HozzászólásSzerző: picur76 » csüt. feb. 05, 2009 11:04 am

Szia Adótanács!

Biztos nagyon béna vagyok, addig ok, hogy bemegyek file maszklás, nekem balra van bevallás kezdő, és bev. záró dátum, jobbra adószám, név, meg még valami. Mit állítsak hova? Van le, fel, balra, jobbra, meg egy ok. De nekem nem megy...

picur76
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

JAva használata

HozzászólásSzerző: adotanacs » csüt. feb. 05, 2009 11:14 am

Szia Picur! Most jöttek hozzám, de ha végeztem  megnézem hogyan állítsd át.  Hidd meg sikerül, nálamnál bénább nincs ehhez mégis jó lett. Ani 
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

JAva használata

HozzászólásSzerző: adotanacs » csüt. feb. 05, 2009 11:56 am

Szervíz, beállítások, file maszkolás.

Bal oldalon vannak a lehetséges értékek: nyomtatvány azonosító, név, bev.időszak kezdete vége, ezeket nyíllal áthozod a jobb oldalra, ok és kész a beállítás. 

Utána hívd vissza az összes nyomtatványt a kapuról, majd ujra megjelölöd küldésre és akkor már azonosítható módon titkosítja a filét. 

Ani

adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Következő

Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron