Adófórum

Adózási és számviteli információk

TB, nyugdij a bevallasban

Elektronikus bevallás

TB, nyugdij a bevallasban

HozzászólásSzerző: sanyoka123 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Segitsegeteket kerem, hogy a 36 oras munka melletti vallakozo a 0653-as bevallasban, ha nem volt nyereseges (uj vallakozas) hyova kell beirni a munkaltatotol kapot Igazolasban szereplo 4% os egeszsegbizt jarulek term. eg.bizt jarulek alap TB nyugdijbiztositasi jarulek, stb.?
sanyoka123
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

TB, nyugdij a bevallasban

HozzászólásSzerző: turpi » csüt. feb. 01, 2007 6:51 pm

Az egyéni vállalkozó a 0653-as bevallásában a vállalkozással kapcsolatosan az eredményét vezeti le a -13 as lapon. Ha nem volt vállalkozói kivétje akkor csak a munkáltatótól származó jövedelme kerül a bevallásba. A munkáltatótól kapott igazoláson szereplő 4%-ot, eg bizt járulékot és minden munkaviszonnyal kapcsolatos kötelezettséget a munkáltató vallja be és fizeti meg a munkabér után. Az egyéni vállalkozásból, ha nem volt kivétje akkor a 36 órás munkaviszonyosnak járulék kötelezettsége nincs ezért nincs mit bevallani és nincs mit befizetni. Üdvözlettel Madarászné
turpi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

TB, nyugdij a bevallasban

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » csüt. feb. 01, 2007 6:55 pm

Szia!  A munkáltatól kapott igazoláson 06M30-as igazolás sorai megegyeznek a 0653-as soraival ,abba a sorba kell beírni, nem egészen világos az általad írt 4% eg.bzt. jár. meg nyugdíj járulék, azzal neked már nincsen dolgod. A vállalkozásodból, ha nem volt jövedelem akkor azután sincs járulék fiz. kötelezettség, és bevallási kötelezettség. Ettől függetlenül az 53-as bevallás 13-as tábláit is ki kell tölteni, a 11 és 14-es táblát is. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

TB, nyugdij a bevallasban

HozzászólásSzerző: sanyoka123 » csüt. feb. 01, 2007 7:11 pm

Koszonom szepen mar kezdem kapisgalni, mar csak talan azt kerdeznem meg, hogy a 14 lapon akulonado alapja mi lehet, ha veszteseges voltam, es mondjuk a megallapitasi kodszamot sem tudom, es az augusztustol figyelembe veheto napok szamat sem ertem. Bocsi de szuper kezdo vagyok:(
sanyoka123
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

TB, nyugdij a bevallasban

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » csüt. feb. 01, 2007 8:10 pm

A 14-es lapot 0-san is ki kell tölteni.
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég