Adófórum

Adózási és számviteli információk

0853 exe fájl-t keresek

Elektronikus bevallás

0853 exe fájl-t keresek

HozzászólásSzerző: Emilio » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

A hagyományos,  azaz az  Abev2006 keretprogram használatával szeretnék hozzáfogni  a 0853-as éves SZJA bevallás elkészitéséhez. A nagy bánatom az, hogy a  0853-as nyomtatvány ugyan már letölthető, de exe fájl-ja nincs  a honlapon, vagy talán nem is lesz?  Gondolom még sokan vagyunk, akik még  a hagyományossal fogunk dolgozni!

Üdv. Emilio 

 

Emilio
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0853 exe fájl-t keresek

HozzászólásSzerző: alexa7201 » pén. jan. 23, 2009 6:25 am

Ezt már csak az új programmal tudod kitölteni
alexa7201
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

0853 exe fájl-t keresek

HozzászólásSzerző: pongracz131 » pén. jan. 23, 2009 6:35 am

Ez nem jelent meg a régi verzióval és szerintem már nem is fog. Jobb, ha átállsz a Javara Te is, mert nem fogsz boldogulni a bevallásokkal. Azt is le tudod tölteni az APEH honlapjáról. Ez nem okozhat gondot, ha csak nem Win 98 alatt dolgozol még. Akkor sajnos át kell gondolnod, hogy az is lecseréled, de annak már anyagi vonzata is van. :-(
pongracz131
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

0853 exe fájl-t keresek

HozzászólásSzerző: hvanna » pén. jan. 23, 2009 7:06 am

 

Szia !

Ha nem XP-s, vagy annál korszrübb géppel dolgozol, hanem Win 98-al akkor kicsit macerásabb a java letöltés.

A Win 98-nál ( a cégnél ilyen gép van ) megtudtam ( tuk csinálni) de macerás és végül müködik már és le is tudtuk tölteni a 0853-ast.

A Win 98 as gépnél figyelni kell arra amit a letöltö program ismertetésbél leirnak . Java 1,1, vagy ennél magasabb verzóju 1,5, vagy 1,6-os java lehet.

Az apeh telepités leirásban felhivják a figyemet a régi gép esetén mi a teendő. A java telepitésnél elvisz a telepitő olyan Java oldalra, ahol a java program gép felismerő és arra kell kattintani.és automatikusan beolvassa. 

A Win 98-ra történő telepitéssel kapcsolatban érdemes kinyomtatni először telepitési a leirást mert a " Vezérlőpult. Nézet-  Mappa beállitásokban"  átállitást is kell csinálni.  Na én itt nem boldogultam és kértem informatikus segitséget,de közösen megoldottuk, és előtte már Xp-es gépre mindent  megcsináltam és láttam milyennek kell lenni a végeredménynek.

Az Xp-s gép az behuz mindent ami kell.

Üdv:hvanna 

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

0853 exe fájl-t keresek

HozzászólásSzerző: leliki » kedd jan. 27, 2009 5:30 pm

Kösz a segitséget, Vista op. rendszerrel dolgozok, minden, igy az átállás javas  keretprogramra is sikerült!

Üdv: Pista 

leliki
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

0853 exe fájl-t keresek

HozzászólásSzerző: eszter101@netelek.hu » szer. jan. 28, 2009 7:29 pm

Kedves hvanna.Én is Windos 98-assal dolgozom, ha megirnátok hogyan tudtatok boldogulni a 2009 évi nyontatványok letöltésével hálás lennék, mert az én informatikusom nem talál rá megoldást,de ha cserélem a Win 98 at ujra kell telepittetni a kettős könyviteli programot, a pénztárkönyveket, és az elég zsebbe nyulós dolog.a gépvásárlás plussz a programok telepittetése. Köszönöm segitségeteket Üdv Szabóné Eszter

eszter102@citromail.hu 

eszter101@netelek.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

0853 exe fájl-t keresek

HozzászólásSzerző: hvanna » csüt. jan. 29, 2009 1:02 pm

 

Szia Eszter !

Próbálom leirni, hogyan haladtunk lépésről-lépésre. és mikor kértem a segitséget:

Menj az apeh lapra, és tedd a következőt:

1. E-Bavallásra a bal oldalon

2. ABEVJava kitöltőprogram

3. Információk az AbevJava kitöltőhöz

4. Elolvasni a telepités főbb lépései és az ajánlott java letöltő oldalra  visz, ahol a java programletöltő felismeri a gépet és rátelepiti.

alatta: Letölthető dokumentumok:

nyomtasd ki a : 

ez a 7.a sorban:Jar állományok futtatása és hozzárendelése a java futtató környezetben ( 91 kb ) 

8.a sorban: telepitési utmutató.

Mindkettőt olvasd el.

A gépen ha eddig is készitettél és küldtél ügyfélkapun keresztül bevallást akkor java progi van rajta. az akérdés milyen verzió. A 7.sorszámu utmutatóban le van irva mit  kell áritni, és abban vizuálisan is bent van hol található  a hely az átirásra, de én itt kértem segitséget.

Ha ez  megvan akkor lehet letölteni a keretprogramot. HA sikerül akkor  a monitoron megjelenik az uj ikon, aminek az uj jele egy fehér füzetlapon keresztül egy piros ceruza vagy toll. Ez után már lehet  letölteni  a konkrét nyomtatványt.

Azt javaslom informatikussal közösen haladjatok lépésről lépésre, mert ők értik azt amit én sem érettem. 

Üdv:hvanna 

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég