Adófórum

Adózási és számviteli információk

Teáorok bejelentése a könyvelőké

Elektronikus bevallás

Teáorok bejelentése a könyvelőké

HozzászólásSzerző: gyorfi.krisztina » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Az ügyvédem említette a következőket: A cégek ugyebár teárok váltása miatt társ.szerz. módra kötelezettek. Akik megcsinálták sorry, de mégsem kell. Ők rosszul jártak. Akik vártak, azoknak meg nem kell, az ügyvédi ktg-ket megúszták, nem beszélve az illetékről.

De: a könyvelők feladata, hogy egy bizonyos nyomtatványon nekünk kell átforgatnunk a teár kódokat, illetve egyeztetnünk kell az ügyfelekkel, hogy mit is akarnak. Akkor kell csinálni, amikor 2009-ben az első bevallást beadjuk...(Ő az áfabevalláshoz időzítette ezt, bár Ő a könyvelési bevallási kötelzettségeket keveri, ill. nem tudja.)

Erről mit tudtok? Melyik az a nyomtatvány? Pontosan mikor kell ezt megtennünk? Az ügyfelektől szerintetek kérjünk plusz pénzt....

Mi történik, ha olyan kódot is berögzítünk ami végzettséghez, vagy hatósági engedélyhez kötött, amit mi nem látunk, vagy nem tudjuk....? 

Saját megjegyzés: ha ez igaz? "ügyvédi tevékenységet is végzünk már"?

Szép estét: Krisztina 

gyorfi.krisztina
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Teáorok bejelentése a könyvelőké

HozzászólásSzerző: Panni49 » csüt. jan. 08, 2009 8:03 pm

Szia! Én már adtam be a 08T201T nyomtatványon január 01,vagy 02-án.A régit töröltem,az újat beírtam.Most már szerintem a 09T-n lehet.
Miutána cégbíróságot nem érdekli a TEAOR mostmár,én egyet,kettőt kitöröltem,ami a társasági szerződésben benne volt.Lesz ami lesz alapon.Nincs helyette új.Egyébként 2007.ben az új Gt-nek megfelelően  módosítottuk a társasági szerződést júlis 01-el,sok tevékenységet töröltünk,az APEH törzsadatai között a mai napig ott vannak,a cégkivonatban nincsenek.
Igazából nem kis munka az átfordatás,mert a 03-as TEAOR szerint sok tevékenység van,amit nem tudtam átfordítani,de nem is találok olyan számot,amire betudnám súvasztani azt,amit a cég csinál. Fél északáim rámennek.
Az,hogy hatósági engedélyköteles a tevékenység,az eddig is úgy működött,hogy a cégbírósági végzésbe beírták,hogy azokat a tevékenységeket csak a hatósági engedély mellett végezhetik.
Az ügyvédek eddig sem csináltak sokmindent,Ő nem kereste neked meg a megfeleő TEAOR-t.Oda adta a NAGYKÖNYVET,bogarászd ki,hogy mit akarsz csinálni,keresd meg.Beírta amit mondtál.És fizess!!!!!!!!

Más.Működik minden a fórumon. Üdv.Panni
Panni49
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Teáorok bejelentése a könyvelőké

HozzászólásSzerző: gyorfi.krisztina » csüt. jan. 08, 2009 8:13 pm

Mire írtad, hogy működi minden a fórumon?

 

gyorfi.krisztina
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Teáorok bejelentése a könyvelőké

HozzászólásSzerző: Panni49 » csüt. jan. 08, 2009 8:17 pm

Lehet szerkeszteni,meg lehet nyitni a válaszaim,elfogadott válaszaimat.Igaz most a azzal bebuktam,hogy válaszként akartam írni,de az nem működött.Panni
Panni49
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Teáorok bejelentése a könyvelőké

HozzászólásSzerző: gerine » csüt. jan. 08, 2009 10:10 pm

Sziasztok! Én is akartam leadni 08T201-et, de hibajelzést - nem figyelmeztetést - küldött már a nyomtatvány is, hogy tevékenységi köröket nem törölhetek már a régi Teáor szerint. Meg sem tudtam próbálni elküldeni.  Felhívtam az ügyfélszolgálatot, mondták, nincs elkésve semmi, meg kell várni az első bevallási időszakot, amivel lehet majd átfordítani, törölni. Elképzelhető, hogy az év első napjaiban még működött, azóta be sem fogadják ezt az adatközlést. Sem papíron, sem elektronikusan. Kinek  0908-on, vagy akinek nincs, az majd az éves bevalláson fogja ezt megtenni. Azt gondolom, biztos letisztul ez február elejére, s gondolom a bevallásokra ráaktualizálnak ilyen pótlapokat. Üdv. Nóra

Ui: mindez december 30-án volt.

gerine
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Teáorok bejelentése a könyvelőké

HozzászólásSzerző: BaraMa » pén. jan. 09, 2009 7:17 am

 

AZ APEH honlapon szereplő tájékoztató szerint:

Aki nem módosította a társasági szerződésében a TEÁOR-t, akkor a 2009. évi első adómegállapítási időszakról szóló bevallásával egyidejűleg kell a változásbejelentőn ezt megtennie.
  • Cégbejegyzésre kötelezett jogi személyek, jogi személyiséggel nem rendelkező társaságok: T201T
  • Cégbejegyzésre nem kötelezett jogi személyek, jogi személyiséggel nem rendelkező társaságok, szervezetek, valamint külföldi vállalkozások: T201
  • Egyéni vállalkozói igazolvánnyal rendelkező vállalkozók: T101E
  • Egyéni vállalkozói igazolvánnyal nem rendelkező, adószám birtokában adóköteles tevékenységet folytató magánszemélyek:T101

 Üdv!

 

BaraMa
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Teáorok bejelentése a könyvelőké

HozzászólásSzerző: Sárgafilc » hétf. jan. 12, 2009 7:21 pm

Van még amit nem tudtak a nyakunkba varrni????? BaraMa köszönjük. Kérdésem: ez vajon melyik adóval kapcsolatos bevalláshoz kötődik?
Sárgafilc
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Teáorok bejelentése a könyvelőké

HozzászólásSzerző: mats » kedd jan. 27, 2009 8:44 pm

Lányok!

Töltögetem a 0853-kat, de nem találtam a TEÁOR-nak rovatot, ahová be lehetne írni. Ti találkoztatok vele, Vagy csak én nem voltam eléggé figyelmes? Üdv T. Kata

mats
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Teáorok bejelentése a könyvelőké

HozzászólásSzerző: Napraforgó » kedd jan. 27, 2009 8:59 pm

Szia!

Nincs rovat a TEÁOR módosításra, a 09T101E -n kell megtenni.

És én szépen HIBÁSAN el is küldtem egy párat... ugyanis én nem a Törlést/ Újat használtam, hanem Módosítást.  Szerintetek most küldjek a "Módosításról"  Törlés/Újat, vagy .....???? Üdv:Napraforgó

 

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Teáorok bejelentése a könyvelőké

HozzászólásSzerző: adotanacs » kedd jan. 27, 2009 9:19 pm

Szia Kata! Egyéni vállalkozókra gondolsz? Az első bevallásuk nem a 958 amelyen kell közölni? Most  a nyomtatványon hatjegyü a szakmakód amit meg kell adni. Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Következő

Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég