Adófórum

Adózási és számviteli információk

0808 javítás

Elektronikus bevallás

0808 javítás

HozzászólásSzerző: picur76 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Biztosan már ezerszer kitárgyaltátok, de én baba miatt kiestem...

A 0808 bevalláson kihagytam az egészségbizt köt-et az egyik emberkének, hibának sem hozta fel a program. Rá egy órára már észre is vettem, de csak miután elküldtem. A 0808A-hoz kettő M lapom van. Ilyenkor helyesbítést küldök, de csak arról az egyről, amit elrontottam?

Előre is kösz!

picur76
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0808 javítás

HozzászólásSzerző: CI_KU » kedd jan. 06, 2009 11:26 am

Szia Picur!

Csak a hibás M lapot kell javítva beküldeni és az A lapot, mert valószínű, hogy  önellenörizni  is kell. Helyesbítő bevallás lesz, ha a cégszintű adatok is változnak, akkor önellenőrzés is.

üdv.Sz.Ani 

CI_KU
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0808 javítás

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » kedd jan. 06, 2009 3:37 pm

Szia!

Annyit tennék még hozzá, hogy önellenőrizni majd csak 12-e után tudod.

Andulka

nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

0808 javítás

HozzászólásSzerző: eu4u » kedd jan. 06, 2009 4:55 pm

Sziasztok!

Bocsánat, hogy bele kérdezek, nekem az a problémám, hogy elrontottam a természetbeni juttatás munkaadói járulék összegét az A lapon, ezt hogyan tudom önellenőrizni?

Jutka

eu4u
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

0808 javítás

HozzászólásSzerző: CI_KU » kedd jan. 06, 2009 5:37 pm

Szia Jutka!

Ha csak a magánszemélyhez nem köthető adatokban van változás, akkor a bevallás önellenőrzésnek minősül, csak az "A" lapon kell  beírnod a természetbeni juttatás munkaadói járulék  változást eFt-ban és ki kell tölteni a 08.03.01 önellenőrzési lapot is. 

üdv.Sz.Ani 

CI_KU
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0808 javítás

HozzászólásSzerző: gyorfi.krisztina » kedd jan. 06, 2009 5:48 pm

Sziasztok!

Ha csak az egyik M lapot küldi újra és összerendeli az A-val akkor hiányzik neki a másik, és az önellenőrzési lapot nem fogják érteni, amit az A-n kell kitölteni.

Nálam mindig úgy van, hogy ha 53 M lapod van, akkor mindet újra!!!!! Így lesz teljes az A lapod + az önellenőrzési lapod 03-as

Én is így jártam az elején!! Azóta igen sokszor, főleg mikor nem ír ki hibát és a program importok nem igazak....

 

Üdv

Krisztina

 

 

gyorfi.krisztina
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

0808 javítás

HozzászólásSzerző: CI_KU » kedd jan. 06, 2009 6:00 pm

Szia Krisztina!

Feleslegesen dolgozol annyit.
Az egy  javított M lapot lecserélik (így a dolgozó személyes adatai helyesek lesznek) az adatbázisban. Az A lap összesítésével nem foglalkoznak, csak az önellenőrzési részt könyvelik rá a cég folyószámlájára.

A kitöltési útmutatóban is benne van, hogy csak arról a magánszemélyről kell küldeni helyesbítő bevallást küldeni, akinek nem jók az adatai.

üdv.Sz.Ani 

CI_KU
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0808 javítás

HozzászólásSzerző: gyorfi.krisztina » szer. jan. 07, 2009 8:09 pm

Szióka!

A helyesbítésnél igen. De az önellenőrzésnél úgy tudom nem. Ha pedig egészségbiztosítási köt. hagyott ki picur 76, akkor szerintem összegszerű változást is magába hordoz, azaz nem lehet szó helyesbítésről, csak önellenőrzésről. Így mindet újra.  Szóljatok vissza légyszi.

Szép estét: Krisztina

 

gyorfi.krisztina
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

0808 javítás

HozzászólásSzerző: FRUZSIBT » szer. jan. 07, 2009 8:39 pm

Szia!

Ha egy emberkének az M-s lapja is téves, akkor helyesbítés és önellenőrzés egyben.Szerintem csak azt az egy M-s lapot kell helyesen kitöltve küldeni összerendelve egy A-al.és az önellenőrzési részben a különbözeteket részletezni kell.Én már többször így küldtem,és rendben feldolgozták.  Az A-s összerendelt adataival nem dolgoznak a felkönyvelés során, csak az önellenőrzési lapon kitöltött különbözeteket könyvelik fel.Természetesen a  helyesen kitöltött M-s lapot is feldolgozzák.(az emberkének.)

Üdv.Fruzsi

FRUZSIBT
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

0808 javítás

HozzászólásSzerző: krekati » szer. jan. 07, 2009 8:40 pm

Úgy van, ahogy Ani mondta. 2 céget vettem át az idén és az összes tavalyi és idei 08-ast önellenőrizni kellett. APEH-hal egyeztetve így lettek beküldve a bevallások.

Csak akkor kell az egészet küldeni, ha az APEH szólított fel a bevallás javítására.

Üdv, Kati

krekati
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Következő

Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég