Adófórum

Adózási és számviteli információk

0808 javítás

Elektronikus bevallás

0808 javítás

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » szer. jan. 07, 2009 9:10 pm

JAVÍTÁS

 Adóhivatal értesít, hogy a bevallás hibás, és kéri a javítását
A javított bevallást teljes adattartalommal kell visszaküldeni, bevallási vonalkód feltüntetésével.Az eredeti bevallásban szereplő összes magánszemély adatainak szerepelnie kell, nem csak a javított résznek..
 HELYESBÍTÉS

 A vonalkódot nem szabadl feltüntetni, viszont jelölni kell a H- helyesbítést a  főlapon (A).és a magánszemély lapján (M)
 
Helyesbítésnél  csak azokat a magánszemélyeket kell feltüntetni, akikre a helyesbítő bevallás vonatkozik,
 ÖNELLENŐRZÉS
Az önellenőrzés érinti a bevallott összeget is.
 Ebben az esetben a H – helyesbítésX és az Ö – önellenőrzés X-et is jelölni kell a bevallás főlapján. Önellenőrzési melléklet kitöltése ilyen esetben mindig szükséges, mert az előzőekben bevallott összeghez képest történő kötelezettségváltozást az önellenőrzési mellékleten kell szerepeltetni. 

A helyesbítés, és az az önellenőrzés esetében csak azt a személyt küldjük be összerendelten, amelyik hibás adatokat tartalmaz és nem ismételjük a teljes bevallást.

Üdv: Judit

Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

0808 javítás

HozzászólásSzerző: gyorfi.krisztina » csüt. jan. 08, 2009 7:30 pm

Sziasztok!

Bocsi, habár nem én kérdeztem. DE nagyon örülök, így én is teljesen helyre kerültem, ez tökéletes válasz volt. Köszönöm szépen én is.

Szép estét: Krisztina 

gyorfi.krisztina
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

0808 javítás

HozzászólásSzerző: Gyongyi81 » szer. feb. 04, 2009 9:07 pm

Sziasztok!

 

Juditnak van igaza, én mikor az Apehhal beszéltem ugyanazt az állásfoglalást kaptam, amit ide másolt. Gyöngyi

Gyongyi81
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0808 javítás

HozzászólásSzerző: picur76 » csüt. feb. 05, 2009 4:59 am

Kedves Judit!

Érthető, nagyon korrekt a válaszod! Köszönöm!

picur76
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Előző

Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég