Adófórum

Adózási és számviteli információk

0808A járulék önellenőrzés

Elektronikus bevallás

0808A járulék önellenőrzés

HozzászólásSzerző: peter.maria@axelero.hu » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Segítségeteket kérem a 0808 járulékbevallás önellenőrzéséhez. Egy személy járulékait kell önellenőriznem júniustól szeptemberig, mert a minimálbér kétszersének megfelelő jövedelmet vett fel a társas vállalkozó, viszont én csak a minimálbér utáni járulékokat vallottam be. Megcsináltam a júniusi M lapot és összevontam az A-val. Az önellenőrzési lapnál a kerekítésekkel van gondom, mert ezer Ft-ban kell kitölteni és például s 03-01 lap  210.sorába a foglalkoztatót terhelő pénzbeli egészségbiztosítási járulék 345 Ft, tehát 0-át kell írnom. Júliusban azonban már kerekíteni kellene és 1 ezer Ft-ot kellene beírni. Augusztusban ismét 0-át és szeptemberben is 0-át mert a négy hónap még mindig csak 1380 Ft.

De így van ez több járuléknál is és nem tudom, hogy a kerekítést el lehet-e végezni már eleve az önellenőrzési lapon, vagy pedig a 02-01 és a 02-02 lapon a ||- jelekkel korrigálok. De úgy tudom, hogy a folyószámlára az kerül fel, ami az önellenőrzési lapon kerül bevallásra. Már teljesen össze vagyok zavarodva, egész nap ezen az önrevízión rágódok. Ha tudtok kérlek segítsetek.

Köszi, Marcsi

peter.maria@axelero.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

0808A járulék önellenőrzés

HozzászólásSzerző: kaloczy » pén. nov. 14, 2008 8:44 pm

Szia!

Mindkét helyen kell figyelni a kerekítésre. A 02-01 és 02-02-es lapokon a +/- jelekkel korrigálsz, és a 03-as lapon is a kerekítésnek megfelelően írsz nullát, vagy 1-et. 

Legegyszerűbb, ha egy papíron levezeted magadnak: az első oszlopba írd be az eredeti ezer forintos összeget, mellé az eredeti bevallás szerinti kerekített összeget. A következő oszlopba jön a helyes összeg ezer forintban, és mellé a kerekítés szabálya szerinti helyes bevallott összeg. Ha a két bevallott összeg differenciáját nézed, az önellenőrzési lapra beírandó nullának vagy egynek kell kijönni.

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0808A járulék önellenőrzés

HozzászólásSzerző: peter.maria@axelero.hu » pén. nov. 14, 2008 8:57 pm

Szia Zsuzsa!

Csak az a bajom, hogy az eredeti bevallás szerinti kerekített összeg az M-esen nincs, ott forintban van meg és pl. júniusban az A-n a többi alkalmazott adatai is összesítésre kerültek és úgy került sor a +- rovat kitöltésére.  Könnyebb lenne a dolgom, ha az összes M-est küldeném a már helyes adatokkal és akkor látnám rendesen, hogy hol kell kerekíteni. Attól félek, hogy ha most rosszul jön ki a kerekítés akkor újból önrevíziózhatok. Egyáltalán figyelembe veszik a folyószámlára történő felkönyveléskor önrevízió esetén a 02-012, és 02-02-es lapon lévő +-rovatot? Ott csak annak a személynek az adata szerepel akit önrevíziózok. Nem csak az Önrevíziós lapon bevallot járulék-különbözetek kerülnek felkönyvelésre? Bocs, hogy ilyen bonyolult vagyok, de nem értem a logikáját.

Marcsi

peter.maria@axelero.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

0808A járulék önellenőrzés

HozzászólásSzerző: kaloczy » pén. nov. 14, 2008 9:05 pm

Szia!

Csak az önrevíziós lap, a 03, kerül könyvelésre. 

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0808A járulék önellenőrzés

HozzászólásSzerző: peter.maria@axelero.hu » pén. nov. 14, 2008 9:14 pm

Szia!

Én is így gondoltam, de akkor szerintem semmi szükség nincs  1 ember önrevíziójánál a +- rovatok kitöltésére. Hibajelzés nincs, de az nem jelent semmit mostanság. Van egy bevallásom pl. júniusra, ahol a +-rovattal módosított adatokat könyvelték fel, most pedig lesz egy önrevízió alapján felkönyvelt különbözet. Eképpen egyezni fog a könyveléssel.

Köszi, hogy foglalkoztál velem!

Marcsi

peter.maria@axelero.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

0808A járulék önellenőrzés

HozzászólásSzerző: kaloczy » szomb. nov. 15, 2008 7:27 am

Szia!

Igen, most már én is úgy gondolom, igazad van, és ilyenkor nem kell foglalkozni a +/- kerekítgetéssel. Csak a 03-as lapot kell jól megcsinálni.

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0808A járulék önellenőrzés

HozzászólásSzerző: peter.maria@axelero.hu » szomb. nov. 15, 2008 7:34 am

Köszi Zsuzsa, megnyugtattál.

Marcsi

peter.maria@axelero.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron