Adófórum

Adózási és számviteli információk

Magánnyugdíjpéztár helyett állami Tb

Elektronikus bevallás

Magánnyugdíjpéztár helyett állami Tb

HozzászólásSzerző: kaktusz1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok,

 

Még 2007 július és aug-ban néhány napot dolgozott egy bt beltag, aki után a nyugdíjbiztosítási járulékát egy magánnyugdíjpénztárhoz utaltattam, mert azt mondta, hogy tag (aztán táppénzre ment és most gyeden van). Erre most kiderült, hogy csak önkéntesen tag kötelezően az állami tb-ben van. Azt sejtem, hogy önellenőriznem kell ezeket a hónapokat csak azt nem tudom, hogy a mnyp-ból a pénz hogyan kerül vissza az állami Tb-be. Szerintetek ez után kell késedelmi pórlékot v. önellenörzési pótlékot fizetni? A mnyp-ba a pénz befizetésre került határidőben.

Előre is köszönöm

kaktusz1

kaktusz1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Magánnyugdíjpéztár helyett állami Tb

HozzászólásSzerző: kohnmari » kedd nov. 04, 2008 4:34 pm

Szia Kaktusz1!

Érdekes a helyzet, mert általában az szokott előfordulni, hogy a dolgozó elfelejti közölni, hogy magánnyugdíjpénztártag.

Az APEH honlapon 2008.04.30-i dátummal megjelent "Tájékoztató a magánnyugdíjpénztári tagdíj 2008. évben történő utólagos bevallásának megváltozott szabályairól". Ebben példák is szerepelnek, de jellemzően a fordított esetről:

"2007.január 1-től december 31-éig a korábban benyújtott 0708-as számú bevallásban a magánszeméllyel összefüggésben tévesen (közömbös, hogy kinek a hibájából) bevallott 8,5 % nyugdíjjárulék a helyes 0,5 %-kal a havonta elvégzett helyesbítés, önellenőrzés benyújtásával korrigálható, a tagdíjfizetési kötelezettség bevallására pedig ugyanezen bevallásban helyesbítés, önellenőrzés benyújtásával van lehetőség."

Talán innen el lehet indulni.

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Magánnyugdíjpéztár helyett állami Tb

HozzászólásSzerző: garbo50 » kedd nov. 04, 2008 7:58 pm

Szia!

Az önellenőrzést helyesbítést mindenképpen végig kell vezetned, a önellenőrzési pótlékot is kell biztosan számolnod és fizetni, mivel több lesz a tb-s kötelezettség (itt nem csökkenés lesz)  A magánnyugdíjpénztártól  levélben tudod visszakérni a pénzt, vagy átkönyvelteted az önkéntes ágazati pénztárra, de ezt a delikvens nevében írt levélben és döntése alapján, hogy otthagyja vagy visszakéri.

Üdv.

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Magánnyugdíjpéztár helyett állami Tb

HozzászólásSzerző: kohnmari » kedd nov. 04, 2008 11:00 pm

Sziasztok!

Elgondolkodtam azon, hogy a magánnyugdíjpénztár ugyan kinek írta jóvá a tagdíjbefizetést, ha az illető nem volt  a magánnyugdíjpénztár tagja.

Üdv.

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Magánnyugdíjpéztár helyett állami Tb

HozzászólásSzerző: zspotorke » kedd nov. 04, 2008 11:54 pm

Na ja!

Rend lehet náluk! De ezt már tapasztaltam anno, amikor kilépett valaki egy adott cégtől, jelentettük a megfelelő hónap nyomtatványán , majd eltelt 2-3 év és az kiküldött folyószámla értesítőn jelezték, hogy 36 hónapja nem kapnak bevallást az kilépett munkavállalóról. Volt olyan érzésem néha, mintha a sükettel "beszélgetnék".

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Magánnyugdíjpéztár helyett állami Tb

HozzászólásSzerző: kaktusz1 » szer. nov. 05, 2008 3:38 pm

Sziasztok,

 

Lehet. hogy az önkéntes számlájára (eddig a korábbi munkáltatója fizetett be az önkéntes pénztárba lehet, hogy ez tévesztette meg) bár akkor azt hiszem év végén kellett volna kapnia erről számlaegyenleget. Lehet, hogy kapott is de ezen ügyfél esetén nem csodállanám ha eltünt volna a nagy forgatagba. Kicsit szétszórt. Köszönöm a segítséget az egészben az a gáz, hogy 2 hónapot érint öszesen 1690Ft vagyis 4 db önellenörzés +2 db jegyzőkönyv. Kicsit pipa vagyok.

köszönöm

kaktusz1

kaktusz1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Magánnyugdíjpéztár helyett állami Tb

HozzászólásSzerző: kohnmari » szer. nov. 05, 2008 4:48 pm

Szia Kaktusz1!

Arra még nem tértünk ki, hogy a NYENYI-t is módosítani kell ,de valószinűleg Neked is eszedbe jutott. 

Üdv.

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Magánnyugdíjpéztár helyett állami Tb

HozzászólásSzerző: kaktusz1 » csüt. nov. 06, 2008 10:18 am

SZIA,

 Most hogy említed mert eddig még nem de csak idegesebb lettem.

Azt hogyan kell?

Van önellenörző lap v. csak írni kell egy sima levelet?

köszi

kaktusz1

 

kaktusz1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Magánnyugdíjpéztár helyett állami Tb

HozzászólásSzerző: garbo50 » csüt. nov. 06, 2008 10:39 am

Szia!

Hogyan készítetted a " rossz" Nyenyit-t? , elektronikusan, floppyn, papíralapon?

 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Magánnyugdíjpéztár helyett állami Tb

HozzászólásSzerző: kaktusz1 » csüt. nov. 06, 2008 4:40 pm

 

Szia,

Floppyn küldtem be.

kaktusz1

kaktusz1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Következő

Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég