Adófórum

Adózási és számviteli információk

0858 formai hibás, hogy javítsam?

Elektronikus bevallás

0858 formai hibás, hogy javítsam?

HozzászólásSzerző: Szabóné74 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok,

2 hónap lett önellenőrizve szeptemberben egyszerre, 5.6. hónap. Most jött a levélke, hogy formai hibás az önellenőrzés, dél óta olvasgatom a levelet, lassan megértem.

Ami hibát találtam, hogy az egyiken elirtam a születési helyet igy az nem egyezik meg,  a jó az önellenőrzésen van az alapon van elcseszve, a másikon meg a emelet ajtó -t egyel beljebb írtam lépcsőház ajtó-hoz. Ez lehet a gond?

Mindegy,  most ilyenkor mit javítsak? Újra az alapot mintha nem lett volna önellenőrzés, ahol az alap rossz formailag? Ahol meg az alap jó ott az önenllenőrzést javítsam? Első körben azt gondolom h az alapot javítom és x-elem h nem önellenőrzés? jaj de belezavarodtam, segítsetek, ugye megúszom plussz 1 bevallással? nem kell külön külön javitgatni?

üdv anett

Szabóné74
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

0858 formai hibás, hogy javítsam?

HozzászólásSzerző: validitas » hétf. okt. 27, 2008 11:48 pm

Szia Anett!

Ne haragudj, de egy kukkot se értek, most mi a hibás? A születési helye és az emelet, ajtó szám? Vagy milyen alap????

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0858 formai hibás, hogy javítsam?

HozzászólásSzerző: Szabóné74 » kedd okt. 28, 2008 7:18 am

Szia Böbe,

Nem csodálkozom ha érthetetlen amit írtam. Hát még az epeh levele ami nem mondja meg mi a hiba, csak ha igy ha úgy ha amúgy.

Van 2 havi 0858, ezt önellenőroztem. Az önellenőrzésre jött a formai hiba.

Az egyiken amit találtam, hogy nem egyforma a születési hely, az alap és az önellenőrzésen, de az alapon a téves.

A másikon az alapon jó az emelet ... ajtó ..... kitöltése, de az önnellenőrzésén, a lépcsőházhoz került és az emelethez az ajtó meg üres.

Ez van mikor mán csukott szemmel veri be az ember az adatokat éjjel. Mért nem lehet  minden törzsadatot felvinni? Vagy én nem tudok vaamit?

 

1. Az téves születési helyel kitöltött alapbevallást javítsam úgy hogy akkor nem minősül önellenőrzésnek, mert formai hibás? És igy majd akkor jó lesz a beadott önellenőrzésem?

Húú na nem borzolom senki idegeit inkább megpróbálom felhivni az előadót.

Szabóné74
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

0858 formai hibás, hogy javítsam?

HozzászólásSzerző: M.Éva » kedd okt. 28, 2008 7:29 am

Szia Anett!

Attól eltekintve, hogy a kérdésedre a választ nem tudom (én sem nagyon értem), ezeket az adatokat egyszer kell csak a törzsadatokba felvinni,onnan tölti ki a progi!!!(ha kiválasztod és nem csak a nyomtatványt nyitod meg!)

Másodszor, ha az összegek nem igen változnak, következő hónapban az elküldött nyomtatványodról készíthetsz másolatot-akkor újra módosítható változat lesz a másolat, és elég csak a dátumokat átírnod benne!

Üdv:Éva

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

0858 formai hibás, hogy javítsam?

HozzászólásSzerző: validitas » kedd okt. 28, 2008 8:43 am

Szia Anett!

Aha, az alapon az eredeti bevallást érted... Ha csak ezek az adatok a hibásak, akkor nem önellenőrzés, csak javítás, azaz az APEH hibaüzenetén szereplő kódot kell a bevallás első oldalának a tetéjén lévő (javítani kívánt bevallás vonalkódja, vagy vmi ilyesmi a szövege) kockákba bepötyögni, és a helyesbítést x-elni.

De sztem is az a legegyszerűbb, ha megbeszéled az ügyintézővel. Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég