Adófórum

Adózási és számviteli információk

06084 járulékkedvezmény!

Elektronikus bevallás

06084 járulékkedvezmény!

HozzászólásSzerző: oldaltimi » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Üdv Mindenkinek! Segítséget kérek szépen: sikerült-e már helyesen kitölteni valakinek a 06084M bevallást olyan munkavállaló esetében, akire x hónapig járulékkedvezményt kapott a munkáltató? Ugyanis, ha a 06084-06-01 lapon kitöltöm a járulékkedvezmény lejárta után keletkezett járulékkötelezettségeit a munkáltatónak, akkor hibaüzenetet kapok, mely szerint nem szabad azokat a sorokat abban az esetben kitöltenem, ha a kitöltöttem a 06084-11 lapot, amelyen viszont fel kell tüntetnem, hogy járulékkedvezményt vettem igénybe. Tehát úgy látom, a kettő együtt nem megy, így viszont nem korrekt a bevallásom. Azt is tanácsolták már, hogy ilyen esetben két db M-lapot töltsek ki az adott munkavállaló tekintetében, egyet külön a járulékkedvezmény időszakára, egyet pedig a kedvezmény lejárta után, a továbbfoglalkoztatás időszakára. Kérdeztem az APEH-eseket, nem tudják. Kérlek Benneteket, ha valaki találkozott már a problémával, is tudja a jó megoldást, írjon! Előre is köszi!
oldaltimi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

06084 járulékkedvezmény!

HozzászólásSzerző: Rozalinda » szer. jan. 24, 2007 5:52 pm

Logikusnak  az  tünik,  ha  két  M-es  lapot  töltesz  ki.  egyet  a  járulékkedvezmény  időszakára,  egyet  a  tovább  foglalkoztatás  időszakára.  Két  M-s  lapot  akkor  enged  kitölteni,  ha  az  alkalmazás  minősége  kód különböző.  Ennél az  embernél  egy  lesz  a  kód,  tehát  nem  kapsz  két  M-s  lapot.   A  nyomtatvány készitője  mégsem  gondolhatott  mindenre....

A  nyomtatványt  nem  fogod  tudni  kitölteni.

Javaslatom:  Add  be  a  nyomtatványt   a  kisebb  járulékalappal  az  egész  évre.  Amikor  az  illetékes  megtudja  mondani  a helyes  kitöltést,  vagy  megváltoztatják  a  nyomtatványt,  önrevizióval  javitsd.    Üdv  Rozalinda!

Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

06084 járulékkedvezmény!

HozzászólásSzerző: oldaltimi » szer. jan. 24, 2007 6:01 pm

Köszi a tanácsot Rozalinda! Bár én tévedésből már töltöttem ki két M lapot ugyanazon emberkére, ugyanazon kóddal, és minden gond nélkül összerendelte volna az A-s nyomtatvánnyal, bár tény, hogy nem vittem végig, mert időben észrevettem. Tehát az összerendelésnél lenne gondom ez esetben az azonos jogv. kóddal?  Kérek még további válaszokat, gondolom, mást is érint ez a probléma! Köszi!
oldaltimi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

06084 járulékkedvezmény!

HozzászólásSzerző: Rozalinda » szer. jan. 24, 2007 6:07 pm

Próbáld  végig  futtatni  a  folyamatot.  Ha  kitöltötted  az  M-s  lapokat,  rendeld  össze,  Söt  csináld  meg  a  nyomtatvány  küldése  elektronikus  küldésre:  itt  is  ellenőriz.  Ha  hibás  leállitja.   Ha  nem  hibás,  akkor  a  nyomtatvány megjelölésének  visszavonásában  még  mindig  visszavonhatod  a küldési  parancsot,  és  akár  le  is  javithatod.
Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

06084 járulékkedvezmény!

HozzászólásSzerző: oldaltimi » szer. jan. 24, 2007 6:15 pm

OK, megteszem, mit veszíthetek. De a nyomtatvány-készítőket ezúton is üdvözlöm! Köszi Rozalinda!

 

oldaltimi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég