Adófórum

Adózási és számviteli információk

Előző időszakra járó bér a 0808-on

Elektronikus bevallás

Előző időszakra járó bér a 0808-on

HozzászólásSzerző: replia » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Kérdésem, hogy ha egy idén júniusban alakuló vállalkozás egy szem  munkavállalójának most szeptemberben lesz először bérkifizetése (eddig nem volt se könyvelő, se bérszámfejtő), akkor azt az idei '08-on hogyan kell bevallani?

A tavalyi nyomtatványon ilyenkor beraktam "tárgyhónapot megelőző időszak" adatai közé. Most egyszerűen a megfelelő lapokból kettőt nyitok és az egyikhez beírom a június-augusztusi időszakot és adatait, a másiknál pedig csak a szeptembert?

Köszi előre is a segítséget!

replia
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Előző időszakra járó bér a 0808-on

HozzászólásSzerző: Panni49 » csüt. szept. 25, 2008 4:51 pm

Szia! Gyenge kifogás,és ellenörzésnél el sem fogadják azt amit leírtál,hogy miért nem kapta meg a dolgozó a munkabérét havonta.
A 0808-as bevallásnál a bevallási időszak 1 hónap,nem is engedi a program,hogy beírd azt,hogy 2008.06.012008.08.31-ig.
Tehát ahány hónap,annyi 0808M és a hozzátartozó 0808A. (2008.06.01-2008.06.30,2008.07.01-2008.07.31, stb.) Júniussal lejelentették a 08T1041-esen az alkalmazottat?Igazából még az a gondom,hogy a 0808-on lejelentem a munkabérből levont  SZJA előleget,holott meg se kapta,törvény szerint pedig az SZJA előleget a megszerzett jövedelem alapján kell megfizetni.Lehet hogy egy huszárvágást magamnak megcsinálnék,de másnak nem merem tanácsolni.Üdv.Panni
Panni49
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Előző időszakra járó bér a 0808-on

HozzászólásSzerző: zspotorke » csüt. szept. 25, 2008 5:09 pm

Szia!

Hogy nem volt se könyvelő, se bérszámfejtő  - ezek bizony nem érvek egy revizió során. A klf. törvényi előírások betartása és betartatása az a vállalkozás arra jogosult képviselőjének a feladata. Meg kellene nézni, hogy hogy szól a 08T1041-es, van -e munkaszerződés - nem lehetséges, hogy megbízásban van az egy szem ember?  A munkabér kifizetésére az MT előírásai vonatkoznak. A bért minden hónapban számfejteni kell és be is kell vallani. Ahány hónap elmaradt, annyi havi 08-as pótlása. Munkabért nem lehet összevontan számfejteni. A megbízási dij az másként működik. Ott elképzelhető a feladat teljesítésének hónapjában a bevallás és a kifizetés is. Ez természetesen szerződésfüggő.

Üdv: P.Zsuzsa

 

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Előző időszakra járó bér a 0808-on

HozzászólásSzerző: replia » pén. szept. 26, 2008 9:04 am

Sziasztok!

Hogy őszinte legyek, egyáltalán nem tervezek semmiféle védekezést egy revízió esetén. Ennyi idő után letettem arról,hogy az ügyfelek lelkiismerete és egyben aggódó anyukája legyek.Adott ez a helyzet,három hónap után kerestek könyvelőt,én megpróbálom leképezni az eseményeket a könyvelésben és adóbevallásban.Felhívtam a '08-asfeldolgozóit és azt mondták,hogy csak egyben adhatom be most szeptemberben,mert eddig nem volt kifizetés és bevallást kifizetéskor kell beadni.Abban sajnos nem tudtak segíteni,hogy ezt technikailag hogyan oldjam meg.Így a hétvégén próbálkozom.

Amúgy most szeptemberben lett beadva - a fentiek okán - a '1041-es is és munkavállaló az illető.Hát ez van.

Köszönöm az észrevételeiteket!

replia
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Előző időszakra járó bér a 0808-on

HozzászólásSzerző: Panni49 » szomb. szept. 27, 2008 3:41 am

Szia! Amit az első hozzászólásomban írtam,hogy a huszárvágást magamnak megcsinálnék ....... pont erre gondoltam,hogy szeptemberre beadnék egy db 0808-ast,és az eddig járó juttatásokat egy összegben rátenném rá.Üdv.Panni
Panni49
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég