Adófórum

Adózási és számviteli információk

0808A és 0808M javítása

Elektronikus bevallás

0808A és 0808M javítása

HozzászólásSzerző: berisolya » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Segitsetek javitani! Beküldtem egy felvásárlással foglalkozó ev.0808-as bevallását juliusról, most hibalistát kaptam, melyben több születési dátum hibáját jelzi az APEH. Összesen 134 fő 0808M-es lapját csatoltam a beadott 0808A-hoz, most 9 javitásra szorul. Hogyan oldható meg, hogy ne kelljen ujra bepötyögni a 134 főt ujra? Remélem van megoldás! Köszönöm Orsi
berisolya
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

0808A és 0808M javítása

HozzászólásSzerző: erzsi50 » hétf. szept. 15, 2008 3:28 pm

Szia Orsi!

Nálam is volt már ilyen, és minden esetben az apeh adat volt a helyes, mert a felvásárlási jegyen elírták a születési dátumot.

Gondolom, nálad is ez a helyzet, és az apeh-nál nyilvántartott a helyes adat, akkor TUDOMÁSOM SZERINT nem kell javítani, csak azért küldték az értesítést, hogy javítsd a saját nyilvántartásodban, annak érdekében, hogy ha legközelebb lesz ugyan azon személy, akkor már a helyes adatot írd be.

Üdv. Erzsi 

erzsi50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

0808A és 0808M javítása

HozzászólásSzerző: garbo50 » hétf. szept. 15, 2008 4:01 pm

Szia Orsi!

Lehet Erzsi már megírta a megoldást, de egyelőre nem látni a választ, legfeljebb duplán kapsz a kérdésedre feleletet.

Nos az ABEV-ben az adatok fülnél kiválasztod  nyomtatvány másolása funkciót ebből is csoportos másolást. megjelenik egy ablak itt megadod feltételként    a 0808 A  nyomtatványt, kiválasztod az időszakot, az elküldött funkciót, majd azt az adózót, akihez az emlitett bevallások tartoznak, majd tovább gomb , kérdésekre a módosítást választod, ( M-nél is) . Majd megnyitás gomb és a módosítható nyomtatványoknál láthatóvá válik (ha minden sikerült) az átmásolt A és a mellékletként szereplő 134 M nyomtatvány . Ezután megszünteted az összerendelést és dolgozol azokon a lapokon, amikre szükséged van, a javító kódot felírod a megfelelő helyre ( apeh értesítőben szereplő) összerendeled mindet és küldésre jelölöd, elküldöd.

Remélem nem hagytam ki semmit és sikerül a müvelet.

Nos azért módosítom, mert közben megjelent a válasz-  nekem tavaly volt ilyen és javítani kellett.

Üdv.

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0808A és 0808M javítása

HozzászólásSzerző: berisolya » hétf. szept. 15, 2008 4:03 pm

Szia Erzsi! Én is igy gondoltam, mint te, de az értesitésen az áll, hogy "A javitás érdekében a hibátlan, teljes bevallást kell elküldeni a javitó bizonylaton. A javitó bizonylat főlapján a javitani kivánt bevallás vonalkódja mezőben sziveskedjen feltüntetni a hibás alap bevallás iktatási számát..." Ezek szerint ujra kell küldeni a 134 főről a bevallást, javitandó a hibás 9 fő. De hogyan oldjam meg, hogy ne kelljen ismét rögziteni? Orsi
berisolya
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

0808A és 0808M javítása

HozzászólásSzerző: kohnmari » hétf. szept. 15, 2008 4:06 pm

Sziasztok!

2007. évben nálam is volt ilyen születési dátum elírás, akkor "javítás"-ként kellett küldeni, viszont most az augusztusi bevallásban egy felvásárlási jegyes őstermelőnél téves volt a születési dátum, s az APEH küldött egy értesítést a hibás születési dátumról, a levélben ki volt hangsúlyozva, hogy nem "javítás"-ként kell küldenem, hanem helyesbítésként, de előtte egyeztessem az őstermelővel, mert lehet, hogy az APEH rendszerében nem helyes az adat. Kiderült, hogy a vállalkozó írta el, így helyesbítésként küldtem, el is fogadták.

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0808A és 0808M javítása

HozzászólásSzerző: berisolya » hétf. szept. 15, 2008 7:21 pm

Sziasztok! Köszönöm a segitséget, javitottam és ismét elküldtem. Remélem jól csináltam.  Orsi
berisolya
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég