Adófórum

Adózási és számviteli információk

"megszüntetés alatt"

Elektronikus bevallás

"megszüntetés alatt"

HozzászólásSzerző: SZESZE » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Bajban vagyok, képzeljétek el, van egy előtársaságom ahol alapításkor a cégbíró a nevet nem fogadta el, pedig nincs is olyan név, mi 7ooo Ft-ért fellebbeztünk! Már nagyon sokszor érdeklődtünk az ügyvédnél aki az alapítást elkészítette, de azt a választ kaptuk eddig, hogy hosszú idő mire a bíróság vagy nem is tudom kicsoda, majd elbírálja! Addig működünk mint Előtársaság!

Én küldtem rendesen a bevallásokat az előtársaságnak, szerződéseket kötöttünk, nem kis összegekben, és most a 7. havi bevallás elküldésekor hibanyugtát kaptam! Elsem tudtam képzelni hogy mi lehet a hiba, és  képzeljétek el az a Hiba hogy a Társaság Megszüntetés alatt! van! És ez szerepel a törzsadat lekérdezési lapon is!

Nem tudom volt-e már ilyen Nektek, de ha válaszolnátok, nagyon megköszönném! Teljesen odavagyok, hogy mi a csudának történik a megszüntetés! A vállalkozó meg teljesen kifog bukni, az biztos!

Előre is köszönöm! Jó éjszakát Mindenkinek!

SZESZE

 

 

 

SZESZE
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

"megszüntetés alatt"

HozzászólásSzerző: validitas » szer. aug. 13, 2008 8:07 pm

Szia Szesze!

Nekem szerencsére még nem volt ilyen esetem, de ahogy látom, te össze tudod szedni az "érdekes" eseteket :-)) Minden együttérzésem.

Szerintem az ügyvéd úr szúrhatott el valamit, és sumákol! A cégbíróság már nem dolgozik ilyen lassan. Mindenesetre rá kell szállni, az ő dolga megtudni, hogy mi történt a cégbíróságon a cégalapítás ügyében - ugyanis azért kapja a nemkevés pénzt, hogy rendben megcsinálja!  Lehet, hogy valamit nem adott be, hiánypótlást pl. Úgyhogy kapjátok el a grabancát! (bocs, de az ügyvédek nagyon a bögyömben vannak)

Üdv:Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

"megszüntetés alatt"

HozzászólásSzerző: SZESZE » csüt. aug. 14, 2008 4:38 am

Szia Böbe!

Nagyon köszönöm hogy ilyen gyorsan válaszoltál! Hát alig tudtam az éjszaka aludni, nem kis cégről van szó! Már írtam az ügyvédnek az éjszaka,  hogy most mi a fene van! Nagyon várom hogy hívjon! Nem is merem a vállalkozónak megmondani! Hát tényleg nekem mindenből  kijut az biztos! A múltkori ellenőrzésem - az AM könyves feljelentés - sikerrel zárult, nagyon örültem neki! Semmi következmény, minden oké volt! A vagyonosodás még folyamatban, de remélem az is tuti lesz! A másik két nagy ellenőrzésem, hát ott van gond! De nem miattam! Kiszedett gázolajszámlát a revizor, hogy egy tgk. egy nap nem tankolhat ugyanott szerinte! De képzeld el tényleg ott tankol kétszer, mert a főnök kiadta nekik, hogy csak ott tankolhatnak! Ott észrevételt teszünk utánna meg fellebbezés! Hát ez van! De majd megírom,hogy mi van ezzel a megszünetés ügyemmel!

Üdv.

SZESZE

 

 

SZESZE
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

"megszüntetés alatt"

HozzászólásSzerző: szaboicus » csüt. aug. 14, 2008 8:31 am

Szia SZESZE!
Szerintem minél előbb mond meg a vállalkozónak, hogy "problémás"  a cége, mert ha közben olyan üzletet köt amit ha tudja elkerülhetett volna, akkor te leszel a hibás.
Az ügyvédnek van külön biztosítása ilyen esetekre.Neked is van?Bocs, de ez nem egyszerű eset, és  te a felelősséged is nagy.
Üdv.Icus. 
szaboicus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

"megszüntetés alatt"

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. aug. 14, 2008 8:51 am

Szia SZESZE!

Gratula, hogy jól zárultak eddig a dolgok, és biztos, hogy a többi is rendben lesz. Azért drukkolok neked, és kíváncsi vagyok a fejleményekre.

A vállalkozónak kellene azért szólni, hogy mit fedeztél fel, nehogy derült égből villámcsapásként érje a dolog. De előtte talán célszerű lenne az APEH-nál is tudakozódni, hogy miért is van megszüntetés alatt a cég, hátha valami olyan egyszerű dolog, amit viszonylag könnyen meg tudsz oldani. Vagy pl. azért, mert az APEH kereste (új vállalkozásokat most fokozottan ellenőrzik), de nem volt kinn a cégtábla, vagy nem találták meg vmi miatt, stb.

Üdv:Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

"megszüntetés alatt"

HozzászólásSzerző: SZESZE » csüt. aug. 14, 2008 12:29 pm

Sziasztok!

Hogy képben legyetek leírom kicsit részletesebben! Volt egy BT aki EVÁS volt, emelték az EVA kulcsot kevesebb pénz maradt! Csináltak egy új KFT-t ill. csinálni akartak valamihasonló névvel, de nem lehetett! Na ekkor a BT új nevet kapott és az új KFT-nek a neve majdnem ugyanaz maradt! Az ügyvéd beadta, de a cégbíró elutasította, hogy már van ilyen név, pedig akkor már a BT-nek más volt a neve! Fellebbeztünk - az ügyvéd javaslatára - fizettünk is illetéket, de sajnos - tegnap derült ki a hibás bevallásnál - törölték a céget ill. megszüntetés alatt van most már! Ma hívtuk az ügyvédet aki nagyon sajnálja, de már semmit nem lehet tenni, nála van a végzés vagy határozat! Hát teljesen padlón vagyok! Mondtam neki, hogy hívja fel ő a vállalkozót - mivel én sokszor beszéltem az ügyvéddel, mindig azt mondta hogy ez hosszú eljárás! És most tessék itt van, végelszámolással megszűnik a cég! Most várom,hogy mit fog mondani a vállalkozónak- ő azt mondta, hogy ez nem az én felelősségem, ne idegeskedjek, de nem mindegy - de még nem hívott vissza! Most tűkön ülök! Igen van biztosításunk, de hát a végelszámolás pénzbe kerül, az új cég ismét és aznem az én költségem kell hogy legyen!  A szerződésekkel meg elsem tudom képzelni hogy mi lesz! Jó hogy most már egy nap alatt is lehet céget alapítani, de hát kifogja ezt megfizetni!!!!

Nemis tudom mi lesz! Nagyon elegem van már ebből az egészből! Jó lenne ha valami csoda történne már velem, mert ebben az évben már nagyon sok volt mindenből!

Puszillak Benneteket, majd írok még hogy hol tartok!

SZESZE

 

SZESZE
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

"megszüntetés alatt"

HozzászólásSzerző: mazsi5 » csüt. aug. 14, 2008 12:39 pm

Szia SZESZE!  Nagy nyereményalap van a hatos és ötös lottón.....  de én is arra gyúrok már egy ideje..  Azért ne csüggedj! Üdv.
mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

"megszüntetés alatt"

HozzászólásSzerző: SZESZE » csüt. aug. 14, 2008 1:42 pm

Szia Mazsi!

Köszi a vígasztalást én is vettem 2 db lottót!

Üdv.

SZESZE

SZESZE
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

"megszüntetés alatt"

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. aug. 14, 2008 2:01 pm

Sziasztok!

A múltkor én is vettem lottót (ált. nem szoktam), 5-ös, 6-os, meg skandi. Ha már lúd, legyen kövér! :-)) Sőt, azon a hétvégén volt a Forma1 magyar nagydíj, lehetett fogadni. Feltettem egy ezrest Massa győzelmére, ha nyer, 4.000-et kaptam volna. Vezetett is szépen végig, mígnem 3 körrel a leintés előtt bedöglött a tragacsa! 

Ráadásul a lottókon se nyertem, ilyen az én formám! :-(  Remélem, nektek több szerencsétek lesz!

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron