Adófórum

Adózási és számviteli információk

járulék bevallás - előtársaság

Elektronikus bevallás

járulék bevallás - előtársaság

HozzászólásSzerző: ilyesgyula1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Üdvözlet.

A következő lenne a problémám:

Társaságunkat 2008.06.06-tól jegyezték be a Cégbíróságon.
A társaságunk 2008. 05. 30.-tól 2008. 06. 06-ig előtársasági időszakában tevékenységet végett, alkalmazottja volt, s jómagam ügyvezetőként végeztem tevékenységet. Arra szeretnék információt kérni, hogy milyen bevallási kötelezettségeim vannak az előtársasági időszakról? Májusra és Júniusra külön kell-e elkészíteni a járulékbevallást, vagy egy bevallást kell adnom a fent említett időszakról (előtársasági időszakról). Én már a 0808-as nyomtatvány elküldtem az ügyfélkapun keresztül, úgy, hogy
05.30-05.31-ig (0808A és 0808M)
06-01-06.05-ig (0808A és 0808M)

Az APEH felől a következő hibaüzenetet kaptam:
N707 hibakód. Nyilvántartásunk szerinti előtársasági időszaknak nem megfelelő a bevallási időszak.
Az utolsó előtársasági időszakra beadott bevallás vége a cégbejegyzés dátuma. Az előtársaság utáni első időszak kezdete pedig a cégbíróság bejegyzés napja+1

Tehát ebben az esetben mi a teendőm, ezt hogyan fogom tudni kijavítani?

ilyesgyula1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

járulék bevallás - előtársaság

HozzászólásSzerző: kovalkata » kedd júl. 15, 2008 6:53 pm

Szia!

Valószínű az lehet a probléma, hogy az apeh addig nem tud bevallást feldolgozni, amíg a cég nem kap adószámot. Adószámot pedig akkor kap, amikor az ügyvéd leadja a társasági szerzdősét a Cégbírnak, és megkapják a Tanusítványt. Tehát a Tanusítvány napjától a bejegyzés napjáig kellene lejavítanod az időszakot. Pl. Tanusítványt kaptátok 06.02. Előtársasági időszak: 06.02-06.06. Itt abból is fakadhat probléma, hogy idéntől hoztak az Art-ben egy olyan jogszabályt, miszerint a 08T1041-est be kell küldeni adószám nélkül papír alapon a cég megalakulásakor, és akkor ott rögtön le kell jelenteni a biztosítottakat. Tehát ha ezt beküldted volna 05.30. dátummal, lehet, hogy nem jelentkezne náluk már problámaként. Aztán amikor meg van az adószám, akkor ugyanazt a tartalmú 08T1041-est be kell küldeni, de mostmár az adószám feltüntetésével elektronikusan is.

Szerintem ezt pótold mindenképp, és amikor ezt feldolgozta az apeh, akkor próbálj velük beszélni, hogy akkor most mi legyen, kell e javítást csinálnod. Mivel már 05.30-tól volt alklamazott, logikus, hogy 05.30-05.31-ig már beküldtél egy bevallást. Szerintem is így lett volna jó.

Üdv. Kata 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

járulék bevallás - előtársaság

HozzászólásSzerző: erzsi50 » szer. júl. 16, 2008 5:43 am

Szia!

Szerintem az lehet a hiba, hogy a júniusról beadott 08-s záró dátuma rossz, mert az előtársasági időszak vége egyenlő a bejegyzés napjával, vagyis 6.-a!

A bejegyzettként működés pedig ahogy írod a bejegyzés +1 nap.

Ha akarod, megkeresem azt a cikket ahol olvstam valamikor..

Üdv: Erzsi 

erzsi50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

járulék bevallás - előtársaság

HozzászólásSzerző: kovalkata » szer. júl. 16, 2008 6:26 am

Sziasztok!

Igen, ezt nem is figyeltem, de ez biztos hogy hiba. A júniusi bevallásnak 06.01-06.06-ig terjedő időszakról kell szólnia. Lehet, ha ezt beküldöd javító bevallással, (mert ez javítás, nem helyesbítés vagy önellenőrzés, mert már kaptál az apehtól egy hibalistát), feltünteted a hibalistán megadott kódjukat, beikszeled a javítást, és a dátumot kijavítod. Természetesen a járulékokat átszámolod 05-e helyett 06-ig, és akkor azokat is javítod.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

járulék bevallás - előtársaság

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » szer. júl. 16, 2008 6:39 am

Szia Gyula!

Szt.11§:

(5) Üzleti év a jogelőd nélkül alapított vállalkozónál alapítása időpontjától (létesítő okirata ellenjegyzésének, illetve közokiratba foglalásának napjától) létrejöttének (a cégjegyzékbe való bejegyzésének), illetve a cégbejegyzés iránti kérelem jogerős elutasításának, vagy a cégbejegyzési eljárás megszüntetésének napjáig - mint mérlegfordulónapig - terjedő időszak, függetlenül annak időtartamától (előtársasági időszak).

Art 178. §

10. előtársaság: a jogelőd nélkül létrehozni kívánt gazdasági társaság, egyesülés, szövetkezet, erdőbirtokossági társulat, közhasznú társaság és vízgazdálkodási társulat társasági, társulati szerződése (alapító okirata, alapszabálya) ellenjegyzésének, illetve közokiratba foglalásának napjától létrejöttének (a cégjegyzékbe való bejegyzésének) napjáig, a cégbejegyzés iránti kérelem jogerős elutasításának vagy a cégbejegyzési eljárás megszüntetésének a napjáig, feltéve, hogy a cégbejegyzés iránti kérelmet a cégnyilvántartásról, a cégnyilvánosságról és a bírósági cégeljárásról szóló 1997. évi CXLV. törvény hatálybalépését követően nyújtották be

Igaz az Art azt mondja, hogy a bejegyzés napjáig, ami matematikailag úgy lenne logikus, hogy bejegyzés-1nap, de a bejegyzés napja a mérlegforduló napja, tehát ha jún. 6-án jegyezték be, akkor ez a nap a záró nap.

Javítás3

Az adóhatóság az adóbevallás helyességét megvizsgálja, és amennyiben az adóbevallás az adózó közreműködése nélkül nem javítható ki - megfelelő határidő tűzésével - az adózót javításra (hiánypótlásra) szólítja fel. Az adózónak  a hibalistában felsorolt hibák kijavítását követően a bevallás teljes állományát újból be kell nyújtania, és a lap tetején lévő  kódkockába be kell írnia az eredeti(javítani kívánt) bevallás 10 jegyű vonalkódját, mely a javításra való felhívást tartalmazó levélben található meg. Utólag beírni elmaradt adatokat nem lehet, csak az adóhatóság által jelzett hibák javíthatók. (kitöltési útmutató)

Üdv:Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

járulék bevallás - előtársaság

HozzászólásSzerző: ilyesgyula1 » szer. júl. 16, 2008 2:18 pm

Köszönöm, és értem a válaszokat. Természetesen a  08T1041-t már leadtam, azt azért nem írtam, mert azzal nem volt gond.

A kérdésem még az, hogy: a 0808-ast május és június között meg kell-e bontani, vagy az előtársasági időszak egészéről adok 1 járulékbevallást, ez igazodik-e az üzleti év fogálmához? Én úgy értelmezem az általatok leírtakból, hogy 1 bevallást adok az előtársasági időszak egészéről társasági adó, áfa, járulék, egyéb kötelezettség tekintetében. 

Várom az észrevételeket.
Köszönöm...
Gyula

ilyesgyula1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

járulék bevallás - előtársaság

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » szer. júl. 16, 2008 2:39 pm

Szia Gyula!

Szerintem azt nem írtuk, és nem is utaltunk rá, hogy 1 db 08-ast kell leadnod.

Meg kell bontani május és június hónapokra, el sem fogadja a program 05.30-tól 06.06-ig (mivel havi bevallás, és ez két különböző hónap)

(Vagy pl. ha előtárs. időszak ez lenne: 05.30-07.05, akkor 2 áfát kellene küldened, 05.30-tól 06.30ig, és 07.01-től 07. 05-ig)

Üdv.Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég