Adófórum

Adózási és számviteli információk

Lehet menni javítani!!

Elektronikus bevallás

Lehet menni javítani!!

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » kedd júl. 15, 2008 1:50 pm

Köszönöm a segítséget, én is így gondoltam, de már nem bízok magamban, az agymosásnál ís elmegy a tudat.....

Akkor bekűldöm a 0731-et.

0801 Kitöltési útmutató (1.old)

" A bevallást az adózónak akkor is be kell nyújtania, ha a tárgyhónapban, tárgynegyedévben i.. adóévben adófizetési kötelezettsége nem volt, ill. ha  az adót  (adóelőleget) megfizette,v. később fizetheti meg.

Az éves adózónak- amennyiben egyes adónemekre nézve negyedéves előlegfizetésre, v. a kulturális járulék fizetésére kötelezettek -és nem keletkezik tárgynegyedévben kötelezettségük, akkor a negyedévet követő hóban nulla kötelezettség feltüntetésével kell a 0801-es bevallást benyújtaniuk.

Ezt kellene érteni !!!!!!!

Üdv: Judit

Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Lehet menni javítani!!

HozzászólásSzerző: Jessy » kedd júl. 15, 2008 2:01 pm

Mazsi5!

Ezt írták szó szerint: " Értesítjük,hogy 07.04-én beérkezett 0801 sz. bevallás a következő hibát tartalmazza: I. N007  Hibás bevallási időszak

Tekintettel arra, hogy a hivatkozott nyomtatvány az Ön személyes közreműködése nélkül nem javítható, levelünk kézhezvételétől számított 8 napon belüla javítás érdekében szíveskedjen felkeresniaz ügyfélsz.irodát"

De ilyenkor nem számít, hpgy 20-a a határidő? Az ügyféélkapuján egyébként nincs hibaüzenet!

Üdv. Jessy 

Jessy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Lehet menni javítani!!

HozzászólásSzerző: validitas » kedd júl. 15, 2008 2:07 pm

Szia Jessy!

Írj nekik egy választ:

Tisztelt Adóhivatal!

Értesítem, hogy a 07. ...-én beérkezett levelében kért hibajavításra nem áll módomban felkeresni az ügyfélszolgálati irodát, ugyanis a I. N007 Hibás bevallási időszak hibakód az Önök nyomtatványverziója miatt keletkezett.

Tekintettel arra, hogy a hivatkozott nyomtatványt Önök készítik (a hibajelzéseivel egyetemben), kérem, hogy a javítását hivatalból megoldani sziveskedjenek.

 

Üdvözlettel:

 

 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Lehet menni javítani!!

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » kedd júl. 15, 2008 2:11 pm

Szia !

 A 0801-es kitöltési útmutatóban az áll, hogy az elektronikusan leadott bevallást az adózó a hiba javítása után ismételten benyújthatja elektronikusan!!!!!

Üdv: Judit

Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Lehet menni javítani!!

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » kedd júl. 15, 2008 2:28 pm

Szia Mari! Lehet, hogy korán örültem annak, hogy felénk hivatalból javítanak, mert ugye telefonon megigérték, de lehet hogy felsőbb utasításra mégsem lesz belőle semmi, ugyanis most jöttem rá, akinek felvezették a 0801-et, az megszűnő és azzal kivételt tehettek, most már semmit sem tudok Várok, várom a jószerencsét. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Lehet menni javítani!!

HozzászólásSzerző: Jessy » kedd júl. 15, 2008 2:40 pm

Validitas!

Ez igen! Ezt fogom tenni! Köszönöm!

üdv.Jessy 

Jessy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Lehet menni javítani!!

HozzászólásSzerző: mazsi5 » kedd júl. 15, 2008 7:11 pm

Szia Jessy!  Böbével egyetértve, azt is írd bele, hogy kizárólag a szakképzési  előleg miatt adta be az egyébként éves bevallási gyakoriságú adózó a bevallását. A szakképzési hozzájárulási előleg alapját a  2008.01.01 és 2008.06.30. időszak elszámolt bérköltsége adja, ezért jelölted bevallási időszaknak azt az időszakot, amire a bevallás vonatkozik. Ha a T. Hivatal szerint még sem ez az időszak a bevallási időszak, akkor írjanak be akár tetszőleges időszakot, vagy hivatkozzák meg a vonatkozó törvényekből azokat a §. és bekezdés pontokat, ami alapján hibás az előleg bevallás...

/Jelöljék meg miben és hol szerepel, hogy egy éves bevalló, a nulla szakképzési előleg esetén is köteles évközben bevallást adni, de azon a bevallási időszak, nem a vonatkozó időszak, hanem a szájhagyomány útján terjedő időszak...../

Tudom, hogy könnyű a partvonal mellől bekiabálni,  de amit írtál -- már tényleg kinyílik a bicska az ember zsebében..  Üdv és ne hagyd magad!

mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Lehet menni javítani!!

HozzászólásSzerző: Jessy » szer. júl. 16, 2008 5:42 am

Sziasztok!

Most beszéltem az APEH ügyintézőjével és azt mondta, hogy eszembe ne jusson személyesen bemenni, viszont elektronikusan az összeset javítani kell,

mindenki fog levelet kapni aki 08 előtt elküldte. És ami méd szép, hogy azt mondta aki az 0858-on X-elt, az is jobban jár ha beküldi a 0801-et, mert ők sem tudják eldönteni, hogy kell-e vagy sem!

Üdv. Jessy 

Jessy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Lehet menni javítani!!

HozzászólásSzerző: erzsi50 » szer. júl. 16, 2008 5:54 am

Sziasztok!

Ma reggeli hír, hogy nálunk (Somogyban) állítólag hivatalból kijavítják a januári dátumot!

Üdv: Erzsi

erzsi50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 2 vendég

cron