Adófórum

Adózási és számviteli információk

Lehet menni javítani!!

Elektronikus bevallás

Lehet menni javítani!!

HozzászólásSzerző: Jessy » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Megkaptam az első 0801-es javítására felszólító levelet! (Székesfehérvár) 07.04-én küldtem be őket. Ráadásul azt írják, hogy csak személyesen lehet javítani , a hiba természetesen a bevallási időszak. Fel akartam hívni őket, hogy ne kelljen már bemenni személyesen, amikor ők voltak a hunyók, ki tehet arról, hogy 08-án jut eszükbe, hogy vacak a nyomtatványuk, de persze nem vették fel a telefont. Szabira akartam menni, de ha ezek most elkezdik küldözgetni a leveleket egyenként ...... Tele a hócipőm,hogy itt nem lehet dolgozni normálisan és még fenyegetnek is  a saját hülyeségük miatt.

 

Üdv.   Jessy 

Jessy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Lehet menni javítani!!

HozzászólásSzerző: validitas » kedd júl. 15, 2008 12:10 pm

Még szerencse, hogy Veress János pénzügyminiszter úr nagyon tudja, hogy mennyit egyszerűsödtek a bevallások az utóbbi egy évben!

Hihetelen, próbálna meg kitölteni egy adóbevallást, akár nullásan is! Kiváncsi lennék, mennyi idő alatt sikerülne neki! 

Nem értem, miért kellene emiatt személyesen bemenned, tölts ki egy helyesbítőt, ahol csak az időszak változik. Bár azt aztán végképp nem fogom fel, hogy a féléves kötelezettség időszaka miért a II.név! De nem is vagyok pénzügyminiszter :-((

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Lehet menni javítani!!

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » kedd júl. 15, 2008 12:21 pm

Szia! Felháboritó, hogy ennyit kell dolgozni egy kis vacak 0801-el. nekem van amit felkönyveltek , de van amit még nem a 01.01-06.30-as dátummal, ezek szerint még várható hogy még is javitani kell. Ráadásul van képük állítani, hogy egyszerűsödik a munkánk. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Lehet menni javítani!!

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » kedd júl. 15, 2008 12:40 pm

Ez hallatlan, hogy dolgozunk a rossz nyomtatványokkal, ezután pedig csa személyesen javítható ????? Próbáld újrahívni őket, mert véleményem szerint ez javitóbevallás lenne, amelyet a hibakóddal újra le kellene adni. A guta ütöget, ha nekem is visszakűldözgetik.

Egy kis segítséget kérek, a 2007 évi szakképzésit kellene önellenőriznem (0701 és 0703-at). Szerintetek melyik nyomtatványon lehet ? A 0731 után megszűnt a 0831 ??? A 0801-es pedig hibának veszi a szakképzés önellenőrzését.

Köszönöm: Judit

Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Lehet menni javítani!!

HozzászólásSzerző: mazsi5 » kedd júl. 15, 2008 12:59 pm

Sziasztok!   Az első féléves terv már teljesítve van, teljesíteni kell a II. félévit is.........

"A megújított megállapodást csütörtökön írta alá Nagy János, a Vám- és Pénzügyőrség (VP) országos parancsnoka és Szikora János, az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal (APEH) elnöke a két szervezet közös vezetői értekezletén, amelyen Veres János pénzügyminiszter is részt vett.

Veres János értékelése szerint mindkét szervezet teljesítette az első félévre előírt ellenőrzési és bevételi célokat. A miniszter hangsúlyozta: nagyon fontos, hogy az elvárások éves szinten is teljesüljenek, elősegítve ezzel, hogy tisztuljon a gazdaság, többen vegyenek részt a közteherviselésben, s ennek eredményeképpen mérséklődjenek a terhek.  "

Na ezért ezért szövegezik úgy az adótörvényeket, ahogy és ezért írják magyartalanul és használhatatlanul a kitöltési útmutatókat  - ahogy....   Az állami vezeztőink az éves szabadságukat külön is kifizettetik a mi pénzünkből, mondván szabadságmegváltás és ez jogszerű az ő esetükben, miközben azt sem tudni, hogy egész évben egyáltalán mit csinálnak!! Ezeket a rohadt adó törvényeket egy évben sem bírják úgy megalkotni, hogy az legalább egy negyedévet kitartson, a szövegezése olyan, hogy na nehogy már valaki biztonsággal be tudja tartani.... , akkor miből miből lesz az a lóvé, amiből premizálhatják magukat...  De az adózóktól elvárják, hogy ott mindig legyen valaki, aki az internetet folyamatosan bújja, hogy naponta, vagy mikor módosítják meg azt a bevallási nyomtatványt, amiből gyakorlatilag 10 naponként valamit küldeni kell, akár több félét is..  és az legyen hibátlan   -  tehát az ilyen embernek : leginkább könyvelők -- ők lehetőleg a szabadságukat csak papíron tudják kivenni, vagy max. 2-3 napot egyfojtában...   HÚ FELHÚZTAM MAGAM, NEM GONDOLTAM VOLNA, HOGY BÁRMELYIK REGIONÁLIS apeh IGAZGATÓSÁGNAK IS LESZ KÉPE AHHOZ, HOGY A NAGYTUDÁSÚAK HÜLYESÉGE ÉS HOZZÁ NEM ÉRTÉSE MIATT AZ ADÓZÓKAT CSESZTESSÉK A BEVALLÁSI IDŐSZAK DÁTUMA MIATT...! 

Jessy!  Írd már be egyébként, hogy mit akarnak javíttatni és miért...., milyen paragrafus szerint...  Én egyébként szívesen bevállaltam volna, hogy 08.01.01-től-06.30-ig megjelölve küldjem és a javítás ellen pedig kifogással éltem volna... de EVÁ-s vagyok, az ügyfelek nevében meg nem szórakozhatok, pedig már  sokszor elterveztem, hogy valahol nyilvános fórumon meg kellene szellőztetni, hogy mit művel a HIVATAL, a KORMÁNY az adózókkal, ami egyáltalán nem segíti elő a gazdaság kifehéredését, vagy az adózási morál javulását.... már sokszor azt mondja az ember, hogy tényleg az a hülye, aki könyvel/könyveltet, adóbevállásokkal bíbelődik ... tényleg jobban járnak a teljesen feketézők.. 

TÖRVÉNYILEG ALKOTTÁK/ TERVEZTÉK MEG AZ ELVÁRT ÖSSZEGET....    Miért nincs törvény arra, hogy a bevallási határidő előtt 30 napon belül nem lehet a bevallási nyomtatványokon, a bevallás kitöltő programon változtatni,   de végképp nem az adózó rovására!!?

mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Lehet menni javítani!!

HozzászólásSzerző: kohnmari » kedd júl. 15, 2008 1:03 pm

Sziasztok!

Most dolgoztam előre, hogy az áfa bevallásokkal tudjak haladni, s jól pofára estem. Csak azon csodálkozom, hogy vannak olyan régiók, ahol tudják hivatalból javítani, máshol pedig leveleket küldözgetnek. Azt sem értem, hogy miután én vagyok a meghatalmazott, aki küldözgetem a bevallásokat, miért nem nekem küldik interneten a javításra a felszólítást (most aztán mindenkinek lehet magyarázni a bizonyítványt).

Judit! Szerintem a 0731-esen tudod önellenőrizni, a letöltéseknél is piros betűvel írja, hogy a 0731-es alkalmas a 2008. január 1. előtt keletkezett kötelezettségek ellenőrzésére.

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Lehet menni javítani!!

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » kedd júl. 15, 2008 1:18 pm

Szia Mari !

Köszönöm gyors válaszodat ! Kitöltöttem a 0731-et és azt nem hozta hibának, csak nem voltam biztos a dolgomban. Kicsit fejetlen a dolog, mert 2008-at írunk. Elbizonytalanított ez a 0801-es mizéria.

A 0801-es kitöltési útmutatóban azt olvastam, hogy az éves bevallóknak negyedévente bevallást kell adni az egyéb adókról.

Én nem kűldtem negyedévkor a társaságoknak, kellett volna ??

Mindíg azt olvastam, hogy annak kell kűldeni, aki ALANYA annak az adónak. Kész őrület !!!!!!!!!!

Üdv: Judit

Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Lehet menni javítani!!

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » kedd júl. 15, 2008 1:33 pm

Szia Mónika!

És mit mondott a hölgy, szerintük mi ebben a logika? Nem olvasom végig a kitöltési útmutatókat, mert szerintem akkor sem fogok rájönni!

Juditnak!

A 0731 és 0735 nyomtatványok elévülésig hatályban maradnak, 2008-as nincsen, minden 2008 előtti kötelezettséget ezeken kell önellenőrizni, 2008-tól pedig az eredeti bevallásokon.

Üdv:Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Lehet menni javítani!!

HozzászólásSzerző: validitas » kedd júl. 15, 2008 1:33 pm

Szia Judit!

Ezt már nem lehet megfejteni, hogy mikor kell a 0801-et küldeni! Mert ha küldeni kell negyedévente az éves bevallónak, akkor mitől éves bevalló? Járulékot havonta vall, 01-es negyedévente küld, miben éves???

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

 Üdv: Böbe  (úton az Elmegyógyda felé....)

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Következő

Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég