Adófórum

Adózási és számviteli információk

Mikor kezdődik az előtársasági időszak?

Elektronikus bevallás

Mikor kezdődik az előtársasági időszak?

HozzászólásSzerző: FRUZSIBT » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Segítenétek, hogy Ti a gyakorlatban melyik dátumot veszitek alapul az előtársasági időszak kezdetének? pl.adott egy alakuló társaság  a létesitó okiratot 05.26.-án irták alá, az adószámot 06.03.-án kapta, a bejegyzés 06.04.-én történt meg.Na már most, a 65-t , 08-ast, 01-est ugye nem kell beadni az előtársasági időszakról.( ha nem kezdte meg a vállalkozási tevékenységét ). De a bejegyzés hónapjáról benyujtott bevallás kezdő napja a hónap első napja,ezt irja a kitöltési.Szóval abban kérnék segitséget, hogy a 06.hónapról benyujtott 08-as,ill most a 01-es,  65-s  kezdő napja a példa szerint szerintetek mi lesz? 06.01. vagy 06.03. Talán az 05.hónapról is kellene?  Ti beadjátok nullásan az előtársasági időre? Teljesen belezavarodtam a dátumokba? Légyszi irjatok!!!!

Üdv:Fruzsi

FRUZSIBT
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Mikor kezdődik az előtársasági időszak?

HozzászólásSzerző: FRUZSIBT » vas. júl. 06, 2008 11:36 am

Szia Móni!

Köszönöm a gyors válaszod. Reméltem, hogy mások is irnak a tapasztalatokról. Én az ügyvezetőt csak az adószám kiadásától jelentettem be, igy a május havi 08-nak csak a A lapját küldöm. Remélem igy elfogadja az Apeh. Nem találok a 08-as bevalláson olyan jelölést, ahol utalni lehetne arra, hogy előtársaság, illetve majd a 06.havin hogy előtársaságot is magába foglalja.

Üdv. Fruzsi

FRUZSIBT
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Mikor kezdődik az előtársasági időszak?

HozzászólásSzerző: linda26 » vas. júl. 06, 2008 1:42 pm

Sziasztok!

Szerintem az Apeh-nek küldött bevallásokon a kezdő dátum az adószám kiadásának napja kellene, hogy legyen. Nekem volt egy ilyenem az idén, minden bevallást elfogadtak így.

Üdv:

Linda 

linda26
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Mikor kezdődik az előtársasági időszak?

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » vas. júl. 06, 2008 1:50 pm

Sziasztok ! Az adószám kiadásának dátuma a kezdő nap a bevallásokon. Olyan jelölés nincs a 0808A-n , hogy az előtársaságot is magában foglalja, ha az előtársasági időszak alatt vállalkozási tevékenységet folytatott, akkor le kell zárni és be kell küldeni, mint előtársasági időszakről külön, majd az utáni időszakról külön, de ha nem végzett az bejegyzésig semmilyen tevékenységet akkor 06.01-06.30-ig időszak semmilyen jelölés nélkül. Ilyenkor 2008.január 01-től már nem kell külön bevallás, külön jelölés. Üdv: Márti
viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Mikor kezdődik az előtársasági időszak?

HozzászólásSzerző: szedlacsek » kedd szept. 16, 2008 3:21 pm

MA jártam meg az APEH-hel. Lényegtelen, hogy mi áll a társ. szerződésben, az APEH az adószám kiadásától számítja az időszakot. Hiába július 01-ével alakult a cég,ha az adószámot 15-én adták ki,  ők attól számítják.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Mikor kezdődik az előtársasági időszak?

HozzászólásSzerző: Lkarcsi45 » szomb. okt. 04, 2008 8:47 pm

Az újonnan bejegyzett cégek kapnak egy olyan levelet az apeh-tól, amely tartalmazza az apeh-nál nyilvántartott adatokat. Ott van egy ilyen sor, hogy adóköteles tevékenység kezdete. Nekem azt mondták telcsin, hogy innentől számítják a céget, az a kezdő időpontja az első bevallásoknak.
Lkarcsi45
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég