Adófórum

Adózási és számviteli információk

0717 átvezetési kérelem

Elektronikus bevallás

0717 átvezetési kérelem

HozzászólásSzerző: zspotorke » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Kérem véleményeteket az alábbiakban: ÁFÁ-ról szeretnék átvezettetni járulékra. A 0717 átvezetési kérelem mellett papíron is beküldhető kitétel olvasható. Ez jelentheti azt is, hogy bár kötelezett vagyok 01.01-től elektronikus bevallás beadására, mégis beadhatom papíron vagy ez a kitétel azoknak szól akik nem kötelezettek?

Köszönöm: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0717 átvezetési kérelem

HozzászólásSzerző: kohnmari » kedd jan. 16, 2007 9:15 pm

Szia Zsuzsa!

Szerintem aki kötelezett elektronikus bevallásra, annak mindent elektronikusan kell teljesíteni, kivéve azok a változásbejelentők, amelyeket nem lehet elektronikusan küldeni. Egyébként ha már regisztrált, miért akar papíron küldeni?

 

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0717 átvezetési kérelem

HozzászólásSzerző: zspotorke » kedd jan. 16, 2007 9:36 pm

Ezt én sem tudom megmagyarázni. A T. Hivatal és a médiák is addig sulykolták mindenkibe, hogy ne bízzon a könyvelőjében, hogy annyit mindenképpen sikerült elérni, hogy a bogár el van ültetve mindenkiben. Még akkor is ha évek óta együtt dolgozol Valakivel és élvezed bizalmát, nem éltél vele soha vissza, most mégis újból kell ezeket a köröket futni. Szóval nem szeretném túlragozni a kérdést, megkérdeztem, de én is úgy gondolom, ahogy Te. Ráadásul ez éppen egy olyan papír, amelyiken csak ide-oda teszed a pénzt, mégcsak kötelezettséget sem íratsz elő vele.

Köszi a választ, holnap beadom elektronikusan.

P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0717 átvezetési kérelem

HozzászólásSzerző: kohnmari » kedd jan. 16, 2007 9:37 pm

Zsuzsa!

Még annyit szeretnék mondani - bár nem ismerem a vállalkozás hátterét - , hogy roppant "gyanús" szokott lenni, ha valaki nem kéri vissza a kiutalható ÁFÁ-ját, a járulékait pedig valami ok miatt nem fizeti.

Üdv. kohnmari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0717 átvezetési kérelem

HozzászólásSzerző: zspotorke » kedd jan. 16, 2007 10:01 pm

Szia Kohnmari!

Itt nem erről volt szó, teljesen tiszta az ügy. Rendben fizet mindent határidőre, csak  november-decemberben ezt a cégemet ellenőrizték ÁFA miatt 2 évre visszamenőleg és ameddig nem zárult le az ellenőrzés addig nem tudtam mit kezdeni a bentlévő pénzzel. Azt viszont én nem akarom, hogy miután minden teljesen oké volt ott pihenjen az ÁFÁ-n a pénz, a járulékot meg közben fizesse. Tulajdonképpen az én javaslatom volt az átvezetés, mert mire kiutalnák az immár jogos igényét , addigra már 2x is kell fizetnie. Ennyi a történet. Amit írtál azzal meg maximálisan egyetértek.

P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0717 átvezetési kérelem

HozzászólásSzerző: ketge » szer. jan. 17, 2007 7:24 am

Szia!

Nem értem miért gyanús szerinted ez az eljárás azok a cégek akiket én könyvelek előszeretettel hagyják bent ha visszaigényelhető áfájuk keletkezik.

A következők miatt. A likviditási gondokkal küszködő kicsi cégek ha valami miatt visszaigénylési pozicióba kerülnek örülnek annak, ha pár hónapig nem kell járulékot fizetniük. Nem nagy összegekről van szó. Ha kiutalják nekik akkor az rögtön elmegy a jukak tömögetésére. Megforgatni nem tudják. Utánna már nehezebb előteremteni afizetendő járulékra a pénzt. Úgy tekintik egy gondal kevesebb.

Üdv ketge 

ketge
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0717 átvezetési kérelem

HozzászólásSzerző: kohnmari » szer. jan. 17, 2007 8:07 am

Szia Ketge!

Én csak figyelemfelkeltésnek szántam - megjegyeztem, hogy nem ismerem a vállal-

kozás hátterét - , de van olyan tapasztalatom, hogy  van olyan vállalkozó, aki rend-

szeresen áfa visszaigénylést hoz ki, ami nem kapcsolódik tárgyi eszköz beszerzés-

hez, nem kéri kiutalni, majd járulék jukakat szeretne tömködni. Ebben én nem

szoktam partner lenni, mert normális üzletmenet során ez nem jellemző, a készle-

teket sem lehet papiron az egekbe növelni. A mi megyénkben egyébként kiemelt

 ellenőrzési szempont volt, ha valaki nem kérte vissza a kiutalható ÁFÁT.

Üdv. kohnmari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0717 átvezetési kérelem

HozzászólásSzerző: ketge » szer. jan. 17, 2007 11:11 am

Szia kohnmari!

Ebben a felállásban teljesen igazad van. Azért írtam mert általánosítást éreztem a válaszodban. Én havonta szoktam a készletet ellenrizni mert az a tapasztalatom, hogy a vállalkozók képtelenek figyelni rá. Tisztelet a kivételnek szerencsére könyvelek olyannak is.

Egy Kft van nálam aki szeretné azt a gyakorlatot amiről írsz, vele állandó harcban állok. Most a nyáron 3 negyedévet ellenőriztek, szerintem irreálisan magas készlete volt de elfogadták, pedig a BAZ Megyei Apeh híres arról, hogy a legtöbb bírságot itt szabják ki mindég.

Üdv ketge 

ketge
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég