Adófórum

Adózási és számviteli információk

Abev mentése

Elektronikus bevallás

Abev mentése

HozzászólásSzerző: Napraforgó » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Ti szoktátok az Abev-et, azaz az elküldött bevallásokat flopyra vagy Cd-re vagy másra menteni? És ha igen, akkor hogyan?

Ugyanis bővíettem a "wincsesztert", és a visszahozott gépben "üres" az Aben 2006 !  Azaz nincs meg semmi bevallásom a gépben amit innen küldtem. A programozó azt mondta miért nem mentettem!?

Üdv:Napraforgó

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Abev mentése

HozzászólásSzerző: adotanacs » vas. ápr. 27, 2008 6:28 pm

Szia Erzsi! Ez jó kérdés. Nekem is aktuális lesz, mert  gépcserét tervezek. Figyelek!!!!Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Abev mentése

HozzászólásSzerző: Napraforgó » vas. ápr. 27, 2008 6:45 pm

Szia!

Én is figyeltem, de UTÓLAG már késő bánat....Bár mindent kinyomtattam, de a törzsadatok, no meg ha utólag kell valamire akkor csak másolás jöhet szóba.... meg egyáltalán, hogy megnézzek valamit vagy valakit, hogyan is volt...???  Vehetem elő a dossziét, tölthetem föl a nyomtatványokat, de az APEH-os verziók azóta már változtak... Ami a beküldéskor hibátlan volt (02.14), most "hibás". Ez így igaz! pl az én saját bevallásom! Persze csak a minimum adóra vonatkozó részt kel átdolgozni, de nem lehet "ugyanúgy" kitölteni hibátlanul.

És az a gondom, nem tudom hogyan mentsem LE ? Üdv. (a diszkó jó volt... ?)

 

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Abev mentése

HozzászólásSzerző: garbo50 » vas. ápr. 27, 2008 6:59 pm

Sziasztok!

Utólag, ha nem csináltál mentéseket az ebevről tudod visszatölteni az elküldött bevallásaidat. nem egyszerű dolog, de még mindig egyszerűbb, mint ujból felvinni az egészet, nem szólva arról, hogy az már nem ugyanaz lesz, mint amit elküldtél. Nekem a gépemen vannak mentve a "wincseszteren" van 3 partitíció a C, a D ez a windovs-hoz és egy külön linux-os. Általában mindent a D-re mentek, a C-n dolgozok.

A visszatöltés az ebev lekérdezéseknél kiválasztod az időszakot a nevet és így töltöd vissza a bevallást, megadva a gépeden az abev.hoz vezető útvonalat. A törzsadatot ujra fel kell vinned ezt cd-re , floppyra mentés nélkül nem tudod máshonnan visszatölteni.

A pontos leírást csak az ebevhez való bejelentkezés után tudom, ha így nem megy, holnapig megnézem, ha más nem ad jobb ötletet.

Üdv.

 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Abev mentése

HozzászólásSzerző: adotanacs » vas. ápr. 27, 2008 6:59 pm

A válaszokra értettem hogy figyelek. Ettől félek én is, hogy mi lesz a régi dolgokkal. Csak aza baj, hogy fel se tudom fogni mit kell tenni, hiába a segítség. Most nincs kedvem diszkóba menni, de még kutyát se sétáltatnék mert egész nap dolgoztam ingyen és ráadásul szakképzettség nélkül./a gyerekem mozgóboltjában/  Annak idején a közgazdasági szakközépiskola kereskedelmi tagozatára jártam, és azt az érettségi bizonyítványt tervezem mutogatni ha jön az ellenőr.

adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Abev mentése

HozzászólásSzerző: validitas » vas. ápr. 27, 2008 7:22 pm

Sziasztok!

Én rendszeres időközönként mentem az elküldött nyomtatványokat CD-re az abev/adatok/adatfile műveletek/adatfile-ok másolása abevből menüponton keresztül. Itt ki lehet jelölni,hogy mely nyomatványokat (az összeset is lehet) akarok másolni, és meg lehet adni az útvonalat (C-re, vagy más winchesterre, vagy CD-re, stb.). És ugyanitt, csak az adatfile-ok másolása abevbe menüpont alatt lehet visszaolvasni.

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Abev mentése

HozzászólásSzerző: Napraforgó » vas. ápr. 27, 2008 7:38 pm

Sziasztok!

 Böbe: Köszi ezeket a mentési útvonalakat, ilyet eddig nem csináltam (gondoltam, ha ott fönn az Abev  ikonjaiban nincs, akkor elég as síma "mentés"), de ezután megteszem.

Garbo: ezt megmutatom a programozónak, de sajna az a következtetésem, hogy ez a "C" tünt el, és mivel máshová nem mentek, így nincs "D és linux" (az utóbbit nem is tudom micsoda?) A visszatöltési dolgot ismerem, de mivel "üres" az egyész Ebev 2006-om, nem tudok mit visszatölteni.

Ani:figyelj, és mentsd ami menthető........

Üdv:Napraforgó

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Abev mentése

HozzászólásSzerző: adotanacs » vas. ápr. 27, 2008 7:44 pm

Én már látom előre, hogy az egész gépemet mindenestől félreteszem, az lesz a biztos. Akkor megtalálok benne mindent.
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Abev mentése

HozzászólásSzerző: garbo50 » vas. ápr. 27, 2008 7:45 pm

Szia!

Az ügyfélkapus ebevre gondoltam, az nem üres, hisz ott az egész eddig elküldött bevallásod, amit mind visszatudsz tölteni a gépedre. Egyébként ha ezután mentesz én a pendrive-t ajánlom, mert az mindig felülírható és sok adatot elbír, van már elég nagy tárhelyű is és  nem is drága. Említsd meg a programozónak, biztos  jó ötletnek tartja ő is.

Üdv. Jutka

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Abev mentése

HozzászólásSzerző: Napraforgó » vas. ápr. 27, 2008 8:03 pm

Kösz a kiegészítést az ügyfélkapus ebev-ről!

Pendrieve-m már van, de én balga.... csak az ide-oda adatátvitelre használtam, fogalmam sem volt mit lehet még ezzel a kis "kütyürrel". Üdv.

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Következő

Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég