Adófórum

Adózási és számviteli információk

Innovációs járulék alanya

Elektronikus bevallás

Innovációs járulék alanya

HozzászólásSzerző: baloghnehajni » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!
Tudna nekem segíteni valaki annak meghatározásában, hogy az általam könyvelt cég alanya-e az innovációs járuléknak?
Januártól átvettem egy céget (most hozta az anyagot...), akinek az előző könyvelő azt mondta, hogy alanya lesz az innov. járuléknak. Megnéztem a törvényt, a mérlegfőösszeg és az árbev. alatta marad a határértéknek (147.649 eFt és 415.696 eFt), de a létszám 210 fő, ami határérték feletti. Csak a létszám miatt már középvállalkozásnak minősül?
baloghnehajni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Innovációs járulék alanya

HozzászólásSzerző: validitas » kedd ápr. 08, 2008 10:13 am

Szia!

Sajnos igen, mert az egyik mutató éppen a létszám. Akkor nem kell fizetnie, ha kis- vagy mikrovállalkozásnak minősül, a 2004.évi XXXIV. törvény (KKV) értelmében:

Az Atv.(2003.évi XC törvény az innov.alapról) 2005. január 1-jétől hatályos 3. §-ának (2) bekezdése értelmében innovációs járulék fizetésére nem kötelezett - egyes nevesített gazdálkodók mellett - a Kk. tv. 3. §-ának (2)-(3) bekezdése szerint kis- vagy mikrovállalkozásnak minősülő gazdasági társaság, azaz
- az a vállalkozás, amelynek összes foglalkoztatotti létszáma (1. mutató) 50 főnél kevesebb, és éves nettó árbevétele vagy mérlegfőösszege (2. mutató) legfeljebb 10 millió eurónak megfelelő forintösszeg (kisvállalkozás), valamint
- az a vállalkozás, amelynek összes foglalkoztatotti létszáma (1. mutató) 10 főnél kevesebb, és éves nettó árbevétele vagy mérlegfőösszege (2. mutató) legfeljebb 2 millió eurónak megfelelő forintösszeg (mikrovállalkozás).

<>A törvény nem "vagy" feltételt ír, hanem "és"-t, azaz az 1. ill. 2. mutatónak együttesen kell megfelelni. Persze a 2.mutató már vagy árbevétel, vagy mérlegfőösszeg, bármelyik megfelelő lehet.

<> Üdv: Böbe
  
 

<>
validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Innovációs járulék alanya

HozzászólásSzerző: baloghnehajni » kedd ápr. 08, 2008 10:33 am

Igen, pont ezzel az "és"-sel vagyok gondban. A másik két mutató a határérték alatt van! Így pedig nincs együttes 2 mutató.
baloghnehajni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Innovációs járulék alanya

HozzászólásSzerző: validitas » kedd ápr. 08, 2008 1:36 pm

Van együttes két mutató, mert:

1. mutató a létszám,  ÉS 2. mutató az árbevétel vagy a mérlegfőösszeg. A legfeljebb a 2. mutatónál azt jelenti, hogy kevesebb lehet, de több semmiképpen!

Üdv:Böbe


validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Innovációs járulék alanya

HozzászólásSzerző: baloghnehajni » szer. ápr. 09, 2008 5:39 am

Akkor szerinted függetlenül attól, hogy csak a létszám esik bele a középvállalkozás kategóriájába, valljak neki innovációs járulék előleget 2008-ra?
baloghnehajni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Innovációs járulék alanya

HozzászólásSzerző: validitas » szer. ápr. 09, 2008 8:15 am

Szerintem vallani kell, mert a létszám miatt kötelezett innovációs járulék fizetésére, ugyanis nem számít sem mikro- sem kisvállalkozásnak.

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Innovációs járulék alanya

HozzászólásSzerző: baloghnehajni » szer. ápr. 09, 2008 8:45 am

Akkor vallok! Köszönöm a segítséget! Hajni
baloghnehajni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég

cron