Adófórum

Adózási és számviteli információk

Környezetvédelmi termékdíj.

Elektronikus bevallás

Környezetvédelmi termékdíj.

HozzászólásSzerző: Timi06 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! környezetvédelmi termékdíjjal kapcsolatban szeretném a segítségeteket kérni! A kft.-nél unióból hozzuk be a termékeket,semmit nem csinálunk velük csak külön becsomagoljuk őket a vevőknek,addig logikus hogy fizetni mindenképpen kell utánna mert első forgalomba hozás.Tudnátok valami ötletet adni hogyan tartjátok ezt nyilván?Kartonba és borítékba csomagolunk.Illetve ezt fell kell tüntetni részletesen a számlán hogy ennyi meg ennyi Ft. vagy elég hogy a törvénynek megfelelően meg lett fizetve utánna a díj?

Köszi szépen előre is a válaszokat!

Timi06
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Környezetvédelmi termékdíj.

HozzászólásSzerző: kovalkata » szer. márc. 26, 2008 8:05 pm

Szia Timi!

A környezetvédelmi termékdíj a felhasznált csomagoló anyag mennyiség után van. Tehát mindenképp nyilván kellene tartani, hogy a beszerzésekből mennyi a felhasználás. Nem tudom milyen gyakoriság alá estek. Én havi bevalló cégnek csinálom, ők havonta összeírják nekem a felhasznált mennyiséget.

A számlára nem kell külön felírni, hogy hány FT ebből a termékdíj, jól gondolod, elég csak annyit feltüntetni, hogy meg van fizetve utána.

Üdv. Kata

 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Környezetvédelmi termékdíj.

HozzászólásSzerző: Timi06 » csüt. márc. 27, 2008 7:32 am

Szia Kata!

Köszönöm a választ,hát mi is havi bevallók vagyunk,lesz vele még elég gondom igy előreláthatólag.Főleg a nyilvántartással,nálunk ez elég kacifántos....

Timi06
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég