Adófórum

Adózási és számviteli információk

Környezetvédelmi bejelentkezés

Elektronikus bevallás

Környezetvédelmi bejelentkezés

HozzászólásSzerző: szedlacsek » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Igaz-e, hogy mindenkinek kivétel nélkül be kell jelentkeznie a Környezetvédelmi Hatósághoz és a VPOP-hoz, függetlenül addól, hogy alanya-e a környezetvédelmi termékdíjnak?

 

Itt a környezetemben olyan hírek járnak, hogy márc. 15-ig mindenkinek, kivétel nélkül be kellett jelentkeznie az említettekhez, függetlenül attól, hogy csomagolóanyagot legfeljebb akkor lát, amikor parizert vesz a sarki boltban...

 

Ti mid tudtok erről? 

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Környezetvédelmi bejelentkezés

HozzászólásSzerző: szedlacsek » szer. márc. 19, 2008 1:41 pm

off

 

Miért nem látszik ez a kérdés a főlapon?

 

on 

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Környezetvédelmi bejelentkezés

HozzászólásSzerző: szedlacsek » szer. márc. 19, 2008 1:42 pm

off

 

Miért nem látszik ez a kérdés a főlapon??

 

on 

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Környezetvédelmi bejelentkezés

HozzászólásSzerző: markne » szer. márc. 19, 2008 1:59 pm

Szia,

Hát ez lenne az évtized nonszensze, én arra gondolok, hogy a vámhatóság felé a pénzmosási szabályzat miatti bejelentési kötelezettséggel keveri valaki, de ez csak az én kósza ötletem, a határidő miatt vélem.

Mi csudának kellene a vámosoknak az ilyen bejelentés. Ha jól emlékszem arra a bejelentőre, ami KT8 bevallás része, BJ1, azon nincs olyan hely, ahol azt kellene közölni, hogy nem alanya a bejelentő a környezetvédelmi termékdíjról szóló tv-nek.

Ha valakinek ennél megbízhatóbb információja van, biztos jelentkezik, kíváncsian várom

Üdv: Rózsa

markne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Környezetvédelmi bejelentkezés

HozzászólásSzerző: adotanacs » szer. márc. 19, 2008 2:08 pm

Szia Rózsa! Én is pont erre gondoltam a márc.15-i hi kapcsán. Egyébként sem olyan egyszerü a bejelentkezés, vámazonosító,GLN szám nélkül nem is lehet. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Környezetvédelmi bejelentkezés

HozzászólásSzerző: szedlacsek » szer. márc. 19, 2008 2:14 pm

Közben megtaláltam:

 

Bejelentési kötelezettséget a környezetvédelmi termékdíjról, továbbá egyes termékek környezetvédelmi termékdíjáról szóló 1995. évi LVI. törvény (a továbbiakban: törvény) értelmében, minden kötelezettnek az első termékdíj fizetési kötelezettség keletkezésétől számított 15 napon belül teljesítenie kell a vámhatóság felé. A bejelentési kötelezettség teljesítésére, a vámhatóság honlapjáról letölthető, KT08 nyomtatványcsomag főlapját és a BJ 1 lapját kell elektronikusan kitölteni és postai úton vagy személyesen benyújtani a székhely ennek hiányában telephely szerinti illetékes Regionális Ellenőrzési Központhoz.
Amennyiben újrahasználható termékek felhasználása is történik, úgy célszerű a KT08 nyomtatványcsomag BJ2 lapján a nyitókészletet bejelenteni, mellyel elkerülhető a többutas csomagolások - egyutasként történő - környezetvédelmi termékdíjának többszöri megfizetése. 

 http://vam.gov.hu/viewBase.do?elementId=7925#1

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Környezetvédelmi bejelentkezés

HozzászólásSzerző: markne » szer. márc. 19, 2008 2:21 pm

Na, igen, de csak a kötelezettnek, de nem március 15-ig, hanem a határidő január 15. volt, és február 20-ig következmények nélkül lehetett teljesíteni, de ahogy Ani is írta, ezt megelőzően voltak feladatok.

A tv. pedig részletesen leírja, hogy kik tartoznak a tv hatálya alá.

Talán így a végére jártunk?

markne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Környezetvédelmi bejelentkezés

HozzászólásSzerző: szedlacsek » szer. márc. 19, 2008 2:30 pm

Igen. Csak az egészben az a bosszantó, hogy kollegáktól (könyvelő iroda) indult ez a rémhír... És nem az első, amit útnak indítanak.... :(

 

A legutóbbi az volt, hogy az új TEÁOR-SZJ számokat kell írni a számlákra.... És nagyon idegesítő, amikor az ügyfelek meg itt verik az asztalt, hogy én miért nem intézem el helyettük ezt a bejelentkezést.... (Egy ilyen ügyfelem van, akit érint, neki időben szóltam, szépen el is rendezte az átjelentkezést az APEH-tól...)  

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég