Adófórum

Adózási és számviteli információk

Eva tartozás összesen vagy adónemenként?

EVA

Eva tartozás összesen vagy adónemenként?

HozzászólásSzerző: csirip » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Most került hozzám egy evás cég. A folyószámlája egyenlege túlfizetés, de egyes adónemeken van tartozása...Ezt most hogyan kell nézni, összesen vagy adónemenként? Ha adónemenként akkor ugye gond van mert van köztartozása, és kirúghatják az evából...Van valami paragrafus, ami ezt taglalja, mert csak köztartozást ír, de hol találom meg, hogy azt hogyan kell érteni? Köszi előre is...

csirip
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Eva tartozás összesen vagy adónemenként?

HozzászólásSzerző: M.Éva » pén. márc. 07, 2008 1:04 pm

Szia Csirip! Ha az egyenlege túlfizetés, akkor adjatok be átvezetési kérelmet,kerüljön a pénz a helyére.Az ügyfeled figyeljen oda, hova utal és mennyit!Ebben Te tudsz neki információval segíteni!Volt olyan eset, hogy a nullás igazolás előtt átvezetést kellett kérni-az ismerősöm az APEH ügyfélszolgálatnál telefonon diktálta a könyvelőnek, hogy honnan- hova.Azonnal elküldte elektronikusan- az ügyfélszolgálatos megkereste a rendszerükbe és akkor adta ki az igazolást! Üdv:Éva
M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Eva tartozás összesen vagy adónemenként?

HozzászólásSzerző: bordakata1 » pén. márc. 07, 2008 1:06 pm

Szia! Az adózás rendjéről szóló tv. rendelkezik erről és sajnos adónemenként értendő, a kontakt centerben is ezt mondták. Tehát, ha december 31-én van adótartozása, akkor kitehetik az EVA körből.  Nem tudom, hogy ezt az Apeh-nél célzottan figyelik-e, hiszen vannak bevallások, amelyek 2008-ban kerülnek benyújtásra és csak jóval később derül ki mi is volt a helyzet 12.31-én. Pl: kellett-e neki előleget fizetni és milyen összegben.

Azt azért jól teszed, ha kiegyezteted a folyószámláját és átvezetéssel rendezed, amit lehet.

Üdv: bordakata 

bordakata1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Eva tartozás összesen vagy adónemenként?

HozzászólásSzerző: csirip » pén. márc. 07, 2008 1:08 pm

Sziasztok!

Szóval az előző könyvelő az osztalékkal kapcsolatos dolgokat nem jól vallotta be, amikor még nem evásak voltak. Aztán evás lett...Évek óta van ez a helyzet a folyószámlán ahogy nézem...Ahogy említettem összességében ok, de külön-külön sajna nem...:(( Van valakinek tapasztalata, hogy ilyenkor mi történik? köszi

csirip
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Eva tartozás összesen vagy adónemenként?

HozzászólásSzerző: csirip » pén. márc. 07, 2008 1:17 pm

Az Art. 178§ alatt a fogalmaknál az adótartozás alatt a nettó adótartozást érti, azaz a túlfizetéssel csökkentett összeget....??? Vélemények????
csirip
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Eva tartozás összesen vagy adónemenként?

HozzászólásSzerző: andulka » pén. márc. 07, 2008 1:20 pm

Figyelem! változott az Art.

178.§

4. adótartozás: az esedékességkor meg nem fizetett adó és a jogosulatlanul igénybe vett költségvetési támogatás; ha jogszabály valamely kedvezmény igénybevételét ahhoz köti, hogy az adózónak ne legyen adóhatóságnál nyilvántartott adótartozása, e feltétel vizsgálata során az adóhatóságnál nyilvántartott adótartozás összegét csökkenteni kell az ugyanazon adóhatóságnál nyilvántartott túlfizetés összegével (nettó adótartozás),

andulka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Eva tartozás összesen vagy adónemenként?

HozzászólásSzerző: andulka » pén. márc. 07, 2008 1:23 pm

Szia Csirip!

 

Pont ezt kerestem meg. Ott van egyértelműen: ha valamely kedvezmény igénybevételét (pl. EVA) ahhoz köti...

Ez a szabály az adómódosító törvény kihirdetésétől hatályos, tehát a 2007. dec. 31-i egyenleget már ez alapján kell figyelembe venni! 

Andi

andulka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Eva tartozás összesen vagy adónemenként?

HozzászólásSzerző: csirip » pén. márc. 07, 2008 1:24 pm

Igen, én is ezt írtam..De szerintetek ez visszamenőleg is megállja a helyét, vagy az általam fentebb leírt esetben nem alkalmazható? Mert ezt viszont nem találtam meg az Art.ban....:(((
csirip
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Eva tartozás összesen vagy adónemenként?

HozzászólásSzerző: ecoplussz » pén. márc. 07, 2008 1:51 pm

Sziasztok!

Az evás adózó köteles az eva tv. hatálya alól kijelentkezni, ha 2007. december 20-án nem felel meg az eva tv. feltételeinek, vagy az állami adóhatóságnál, vámhatóságnál, továbbá önkormányzati adóhatóságnál nyilvántartott adótartozása van.

Majdnem szó szerint így szerepel egy novemberi APEH tájékoztatóban. Ezt követően megjelent egy másik tájékoztató is arról, hogy a tartozást ebben az esetben adónemenként kell érteni, nem lehet kompenzálni. Sajnos ezt az utóbbit most nem találom, de egészen biztos vagyok benne, hogy így volt, mert még dec. 20-a előtt lekértem az összes evásom folyószámláját és ahol volt tartozás (még a régi éves járulékbevallásos rendszerből adódott egy-egy ezer forint), azokat rendeztem. Szerintem  a december 20-i állapot a döntő és nem lehet egyetlen adónemben sem tartozás. Hogy ezt figyeli-e az APEH, azt nem tudom.

Üdv.eco

ecoplussz
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Eva tartozás összesen vagy adónemenként?

HozzászólásSzerző: andulka » szomb. márc. 08, 2008 1:10 pm

Szia Eco!

 

Pedig a tv. alapján egyértelmű, hogy nem az általad leírtak szerint van.

 

Szerk: az új szabályozás a tv. kihirdetésétől hatályos, tehát már novemberben érvényes volt, így a dec. 20-i egyenleget is ennek megfelelően kell tekinteni.

Andi

andulka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Következő

Vissza: EVA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég