Adófórum

Adózási és számviteli információk

Eva tartozás összesen vagy adónemenként?

EVA

Eva tartozás összesen vagy adónemenként?

HozzászólásSzerző: Ercsi66 » szer. dec. 24, 2008 11:16 am

Szia Csirip!

Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszodat! Remélem minden megye (régió) így vélekedik majd! Ennek a cégnek 17.267,- Ft tartozása van nyugdíjpénztári tagdíjból és mivel az eva nincs előírva több, mint 5,5 MILLIÓ túlfizetése. De ha előírnák most azonnal a 2008. évi evát, akkor is maradna vagy 200 e Ft túlfizetése, mert a cégtulajdonos óvatos volt és inkább jóval többet fizetett. Ezért is bánt engem ez olyan nagyon, mert ő mindenben biztosra ment, erre a végén én egy ilyen hülyeség miatt elcseszem neki. Gondolhatod miben vagyok... Ráadásul olvasgattam a hozzászólásokat és mindenki mást ír, mindenki máshogy véli "biztosan" tudni. Én azért tépem  hajam, mert már kereken 1 hónapja tudom, hogy fennáll ez a tartozás a rossz bankszámla való utalás miatt, a cégvezető is látta, mondtam neki, hogy legyen nyugodt, én már nov. 21-én átvezettettem, már csak meg kell várni, hogy átvezessék. Ha bedől a dolog és kivárják az evából nem tudnék többet a szemébe nézni, holott ő mindig nagyon rendes volt velem. És azért is bánt, mert évközben is rendszeresen figyelem az evások folyószámláit, most évvégéhez közeledve meg főleg, erre a saját tudtomaml szúrom el. Összekeveredtem és azt hittem, hogy december 31-e a mérvadó annak, aki már bent van az evában... Nagyon bánt, nagyon kiborított, pont most, karácsony előtt, amikor az embernek örülnie, boldognak kellene lennie, amikor nincs hova mennem, hogy kiderítsem, hogy mire számítsak, amikor az állásfoglalás is csak 1 hónap múlva jön meg.

Nagyon szépen köszönöm a gyorsa válaszodat és azt is, hogy próbáltál vigasztalni. Igyelszem nem rágódni és szorongni miatta, msot már úgyse tehetek semmit, kivárom, hogy mi történik. Ne nagyon bánt, mert amúgy egy nagyon lelkiismeretes és szorgalmas könyvelő vagyok, akihez bármikor, bármivel fordulhatnak az ügyfelei, amiben csak tudok segítek, minden követ megmozgatok, stb. És ezért is borultam ki emiatt...

Megyek, mert a végén még a süteményem is megég...így is ma minden kiesik a kezemből, elszakad, eltörik, nem sikerül olyan szépre és jóra, mint máskor, és mint szeretném...

Szívből kívánok neked nagyon boldog karácsonyt!

Puszi, Ercsi  

 

 

Ercsi66
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Eva tartozás összesen vagy adónemenként?

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » hétf. feb. 16, 2009 2:13 pm

Sziasztok!

 

Most épp keresgélés közben akadtam erre a régi témára, és meglepődve látom, hogy a rossz válasz lett elfogadva. A válasz elfogadója: fuloptimea. Azért szerintem ez elég zavaró annak, aki utólag kíváncsi a jó válaszra...

 

Üdv.

Andulka

nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Eva tartozás összesen vagy adónemenként?

HozzászólásSzerző: tewy1 » kedd feb. 24, 2009 8:28 pm

Szia Csirip!

Tudom, hogy eltelt már egy "kis" idő, de nekem most nagyon jól jönne, ha meglenne még Neked az az Apeh-os válasz erre a kérdésre vonatkozóan és el tudnád küldeni. Nagyon szépen megköszönném!

Üdv.Andi

tewy1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Eva tartozás összesen vagy adónemenként?

HozzászólásSzerző: Ercsi66 » kedd feb. 24, 2009 8:37 pm

Szia Andi!

Ha az én állásfoglalásom is megfelel szívesen megosztom veled...

Az "én sztorim" annyi volt, hogy az AXA Nyugdíjpénztári levonását tévedésből az ING-nek utalta az ügyfél, és emiatt adótartozása keletkezett, igaz a ING-n meg túlfizetési, no meg az eván is volt bőven túlfizetése.

A válasz, amit kaptam:

E-mailben küldött levelére válaszolva az alábbiakról tájékoztatom:

Az egyszerusített vállalkozói adóról szóló 2002. évi XLIII. törvény (továbbiakban eva törvény) 10.§. (4) bekezdése értelmében az eva adóalany köteles a (3) bekezdés szerinti bejelentést megtenni, ha december 20-án az állami adóhatóságnál nyilvántartott adótartozása van.

Az adótartozás fogalmát az adózás rendjérol szóló 2003. évi XCII. törvény 178.§. 4. pontja határozza meg, mely szerint az adóhatóságnál nyilvántartott adótartozás összegét csökkenteni kell az ugyanazon adóhatóságnál nyilvántartott túlfizetés összegével. (nettó adótartozás)

Amennyiben tehát a hivatkozott betéti társaságnak az eva bevételi számláján annyi túlfizetése mutatkozik, amely a magánnyugdíjpénztár tagdíj beszedési számláján fennálló adótartozás összegét fedezi, az eva adóalanyisága nem szunik meg.

Ha a bt-nek a leírtak alapján nettó adótartozása van, az eva törvény 10.§. (4) bekezdése alapján - a változás bekövetkezésének napját megelozo nappal - az eva adóalanyisága megszunik, melynek tényét a hivatalunkhoz be kell jelentenie.

Tisztelettel:

Adó-és Pénzügyi Ellenorzési Hivatal

Dél-Dunántúli Regionális Igazgatóság

Tájékoztatási Osztály

Ercsi66
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Eva tartozás összesen vagy adónemenként?

HozzászólásSzerző: tewy1 » szer. feb. 25, 2009 8:12 pm

Szia Ercsi!

Köszönöm szépen a gyors választ, sokat segítettél !!!

Andi

tewy1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Előző

Vissza: EVA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég