Adófórum

Adózási és számviteli információk

évközben megszűnő evás bt. árbevétele

EVA

évközben megszűnő evás bt. árbevétele

HozzászólásSzerző: Ercsi66 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Az alábbi kérdésben szeretném kikérni a véleményeteket. Van egy evás bevételi nyilvántartsát vezető bt., akit valami miatt mondjuk január 31-én töröl a cégbíróság a cégjegyzékből. Szerintetek kell-e figyelnie az arányosításra, tehát az árbevétele max. a 25 millió 1/12-ed része lehet-e vagy akár 10-15 milliós árbevétele is lehet abban az egy hónapban?

A segítségeteket előre is köszönöm!

Ercsi

 

Ercsi66
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

évközben megszűnő evás bt. árbevétele

HozzászólásSzerző: kukoca » kedd feb. 19, 2008 3:03 pm

Szia!

Én nem tudok ilyan arányosításról, az eva tv is azt irja hogy akkor szűnik meg az eva alanyiság ha a bevétele meghaladja a 25 m ft-ot.

Miért törlik a cégjegyzékből? Ehhez felszámolás vagy végelszámolás kell, akkor pedig a végelszámolás és felszámolás kezdő időpontja előtt  megszűnik az eva alanyisága.

kukoca
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

évközben megszűnő evás bt. árbevétele

HozzászólásSzerző: Ercsi66 » kedd feb. 19, 2008 5:23 pm

Még én sem tudok pontos részleteket, mert a beltag külföldön van, ott hívta fel az ügyvédje. Azért törölték/törlik a cégnyilvántartásból, mert meghalt a kültagja és későn adta be a társasági szerződés módosítást. Igen, valószínleg felszámolás vagy végelszámolás lesz. Több cég átalakításában vettem már részt, de végelszámolsát még nem csináltam. Azt persze tudom, hogy a megelőző napppal megszűnik az eva alanyisága. Én se találtam semmit az arányosításról, de gondoltam biztos, ami biztos megkérdezem, nem akarom tetézni a baját... Köszönöm a választ!

Ercsi66
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am


Vissza: EVA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég