Adófórum

Adózási és számviteli információk

evára áttérés áfa visszaigénylés

EVA

evára áttérés áfa visszaigénylés

HozzászólásSzerző: Karman » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

A segítségeteket szeretném kérni a következőkben:

 A BT-m 2008-tól Eva hatálya alá tartozó, de jelenleg a 2007-es éves áfa bevallását készítem. Vásárolt egy számítógépet a 2007-es évben. Összességében visszaigénylése lenne, 44 ezer forint (nagy része a számítógép áfája miatt), ha az általános szabályokat követem. Viszont az alábbi kitételt olvasom a törvényben az EVÁ-ra áttéréssel kapcsolatban, mint áfa különleges szabály. Ez most azt jelenti, hogy be kell állítanom a gép áfáját fizetendőbe is? Ennek nincs bizonylata, ugye? Kvázi nem igényelhetem vissza az áfát? Ha még ezen felül marad visszaigénylendő tételem akkor azt a bevallásban a következő időszakra átvihetőnek tűntessem fel és vezessem át majd az EVA folyószámlára?

Előre is nagyon köszönöm,

csatolom a tv.ide vonatkozó részeit

c) a bejelentes eveben beszerzett targyi eszkoz (ideertve az ingatlant is) es a

bejelentes eveben targyi eszkozre fizetett elıleg (ideertve az ingatlanra fizetett elıleget

is) tekinteteben adofizetesi kotelezettsege keletkezik; az adozo ezen altalanos forgalmi

adoval osszefuggı adokotelezettsegeit a bejelentes napjat tartalmazo adomegallapitasi

idıszakrol adott bevallasaban - a megszőnesre mint termekertekesitesre tekintettel - az

altalanos forgalmi adorol szolo torvenynek az elızetesen felszamitott ado megosztasara

vonatkozo elıirasai szerint koteles teljesiteni (azzal, hogy ez esetben a targyi eszkozre

fizetett elıleg a targyi eszkoz beszerzesevel egy tekintet ala esik);

Karman
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

evára áttérés áfa visszaigénylés

HozzászólásSzerző: melcsi62 » szomb. feb. 09, 2008 1:54 pm

Az arányosítás ideje 60 hónap a beszerzéstől.  Valahol már konkrétan leírtam, de most nem találom.

Vettedd ezt a tárgyieszközt mondjuk 2007.06.30-án, az öszes levont ÁFÁ-ja volt: 100 eFt,  akkor 100.000/60*6=marad levonható a különbség fizetendő az áttérés miatt az utolsó bevallásodban (90 eFt "visszafizetendő"). Tehát amennyi ideig 2007-ben még válalkozási célra használtad, az arra eső rész ÁFA marad, a maradék 54 hónapra eső megfizetendő).  Figyelj arra, hogy ez a szabály a 2007-ben beszerzett kisértékű tárgyieszközök áfá-jára , a beruházásra adott előleg ÁFÁ-jára is is vonatkozik.  Ingatlannál ez 120 hónap.  .   Ha értelmetlen voltam, írjál vissza. Üdv.

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

evára áttérés áfa visszaigénylés

HozzászólásSzerző: Karman » szomb. feb. 09, 2008 2:32 pm

Kedves Melcsi!

 

Nagyon köszönöm az érthető gyors válaszodat.

Szép napot!

Üdv,

Edit

Karman
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: EVA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron