Adófórum

Adózási és számviteli információk

EVA osztalék bevallása 2008

EVA

EVA osztalék bevallása 2008

HozzászólásSzerző: KovacsJ » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni,hogy ha az EVA-s BT tagjainak osztalékot fizet azt be kell-e vallani a 0808- on? Ha 2007-ben osztalék előleget fizetett akkor a 0708-on kellett-e valani? Zsuzsa
KovacsJ
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

EVA osztalék bevallása 2008

HozzászólásSzerző: pazol » csüt. feb. 07, 2008 4:06 pm

Szia!. Semmit sem kell tenni. Az EVA törv. 18§ 5 bek. ... adóévben nem terheli a cégautóval, valamint... az osztalék utáni személyi jöv. adóval... személyi jöv. adóval összefüggésben jöv.adó. Más. HVG 2008 évi TB különszám 29.old. jobboldal fent. az "Egészségügyi hozájárulásról" szóló  bekezdés _Nem változott: Az EVA-s....a vállalkozói osztalékala után.......mivel e jövedelmek adómentesek. Azt, hogy 2007-be osztalékelőleget fizetett, szerintem  nem kell ragozni, mert csak évvégén lehet az EVA-soknak kivenni ha jól tudom. Persze nem tudom, hogy számviteli törv. alá tartózike a cég, vagy csak bevételi nyilvántartást vezet.  szia Pazol
pazol
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

EVA osztalék bevallása 2008

HozzászólásSzerző: KovacsJ » csüt. feb. 07, 2008 4:58 pm

Szia! A BT számv.tv.alá tartozik és azért gondoltam, hogy előleget vesznek ki, mert sok a pénz a pénztárba. Mit javasoltok a pénzkészlet csokkentésére. Zsuzsa
KovacsJ
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

EVA osztalék bevallása 2008

HozzászólásSzerző: kazetta » vas. feb. 10, 2008 7:06 pm

Taggyűlési jegyzőkőnyv kíséretében év közben ki kell könyvelni  /ha sok a pénztár/ az osztalék előleget tagokkal szembeni kötelezettség teljesítése számla tartozik oldalára, év végén a tárgyévi nyereség összegét pedig  a követel oldalra. Ha mindent kifizettél, a számlának nem lesz egyenlege. Természetesen csak annyi osztható ki, amennyi a nyereség. Szja nincs. Üdv. Vera
kazetta
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am


Vissza: EVA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron