Adófórum

Adózási és számviteli információk

Kieg. tev. eva-s Bt. rokkantnyugdíjas beltagja

EVA

Kieg. tev. eva-s Bt. rokkantnyugdíjas beltagja

HozzászólásSzerző: tepko1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kiegészítő tevékenységű, Eva- Bt. bevételi nyilvántartást vezet. A bt. beltagja rokkantsági nyugdíjas. Alkalmazott nincs. Pár tízezer Ft havi bevétel van csak, az se minden hónapban. Eddig csak eva-t és eho-t fizettem.

1. Akár most 09.01-től, akár 01.01-től kell-e mást is fizetnem?

2. ügyfélkapus regisztrációt bejelentettem az APEH-nál, de milyen rendszerességgel kell jövőre bevallást küldenem?

köszönöm a válaszokat

tepko1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Kieg. tev. eva-s Bt. rokkantnyugdíjas beltagja

HozzászólásSzerző: gyergyoiistvan » pén. szept. 08, 2006 8:49 pm

Üdv. Tepko1!

Valaki nagyon okos volt, aki azt mondta, hogy fizess EHO-t! Mivel ezt Neked mint kiegészítő tevékenységet folytató vállalkozónak nem kell fizetni! Eddig sem kellett és most sem kell. Ha nem veszel ki jövedelemt a személyes közreműködés címén, akkor más járulékot sem kell fizetned! Elég, ha az evát és az iparűzési adót megfizeted!

Az evát, ahogy eddig is negyedévente kell fizetni. Ugyanakkor belépett egy új szabály mégpedig, hogy dec. 20-án fel kell tölteni az adót a várható mértékre. Nem kell viszont negyedévente bevallalni az evát csak évente egyszer. Neked február 15-ig.

Szívesen válaszolok a további kérdéseidre, de én azért azt ajánlom, hogy keress egy könyvelőt vagy legalábbis egy olyan tanácsadót, akivel időnként át tudod beszélni a teendőket.

Üdv.: Gyergyói István

gyergyoiistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Kieg. tev. eva-s Bt. rokkantnyugdíjas beltagja

HozzászólásSzerző: tepko1 » szomb. szept. 09, 2006 12:38 pm

Kedves Gyergyói István!

Köszönöm válaszod.

Biztos, hogy a havi 1.950.- Ft-os eho-t nem kellene fizetnem? Nem csak a kieg.tev-ű egyéni vállalkozókra van ez a kedvezmény?

Hol találom meg az erre vonatkozó törvényi részt, hogy ezután már ne kelljen ezt fizetnem?

Köszönöm.

tepko1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Kieg. tev. eva-s Bt. rokkantnyugdíjas beltagja

HozzászólásSzerző: opika » szomb. szept. 09, 2006 3:28 pm

A társaság személyesen közreműködő tagja után meg kell fizetni a tételes eho-t akkor is ha a nyugdíjas. 2007-ben szerintem havonta kell megtenni az Art. 31. § (2) bekezdése szerinti bevallást, mivel társaságról van szó, és e minőségében kifizetőnek minősül. A többivel egyetértek István válaszában.

Üdv.: Opika

 

opika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Kieg. tev. eva-s Bt. rokkantnyugdíjas beltagja

HozzászólásSzerző: tepko1 » szomb. szept. 09, 2006 4:07 pm

Kedves Opika!

Köszönöm Neked is a válaszokat.

Eddig fizettem a tételes eho-t, hát sajna majd ezután is ha muszály.     2007-ben viszont mi dönti el, hogy havi v. éves bevalló leszek-e? (kieg.tev.-nyugdíjas, eva-s, bt, vagy a bevétel nagysága?)

Várom a további véleményeket.

tepko1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Kieg. tev. eva-s Bt. rokkantnyugdíjas beltagja

HozzászólásSzerző: opika » vas. szept. 10, 2006 4:15 pm

Az Art. 31. § (2) bekezdése írja elő, hogy 2007. január 1-től, a kifizető, a munkáltató és még néhány tételesen felsorolt adóalany havonta teszi meg a bevallását, egyidejűleg az ott felsorolt adatokkal adatszolgáltatást teljesít. A társaság ebben az esetben kifizetőnek minősül még akkor is, ha a személyesen közreműködő nyugdíjas tagjának nem fizet havonta személyes közreműködés címén jövedelmet.

 

opika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Kieg. tev. eva-s Bt. rokkantnyugdíjas beltagja

HozzászólásSzerző: pazol » szer. szept. 13, 2006 8:17 am

A társas vállalkozás a személyesen közreműködő tagja után fizet tételes EHO-t  (6 par. b.pnt.), valamint a Tbj. 19.par.4.pontja alapján eg.ügyi.szolg.járulékot (eddig 5% baleseti jár.volt) ha kiveszi a jövedelmet, ha nem. 

Üdv Pazol

pazol
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Kieg. tev. eva-s Bt. rokkantnyugdíjas beltagja

HozzászólásSzerző: pazol » szer. szept. 13, 2006 8:20 am

Jaj elfelejtettem pontosítani a társas vállalkozás a kiegészítő tevékenységet folytató, személyese közreműködő tagja után értendő az amit az előbb írtam

Üdv.Pazol

pazol
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am


Vissza: EVA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég