Adófórum

Adózási és számviteli információk

Újra: 0708A-M bevallásról hibalista jön

EVA

Újra: 0708A-M bevallásról hibalista jön

HozzászólásSzerző: tepko1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Újra segítséget szeretnék kérni.

A hétvégén már sokat segítettetek nekem. Röviden: a bt. egyetlen beltagjáról, azaz rólam a 0708A és M bevallást egész 2007-ben nullásam  adtam be, de utaltam negyedévenként, mindig előre. Megpróbáltam segítséggel helyre hozni és beküldtem a 12 hónapot egyesével, egymás után. 11 hónapra jött hibalista, márciusra Elutasító EBEV nyugta jött.

Ezután már csak a januárit küldtem újra, mostmár mind a három sort X-eltem a bevallási időszak alatt és beírtam a felső sorba az APEH kiértesítésében szereplő kódszámot is. Jan-ról még Feldolgozási üzenet jött, de most látom, hogy ez is hibalista. DE NEM TALÁLOK HOZZÁ MEGNYITHATÓ HIBALISTÁT. Megpróbáltam a februárt küldeni, de az Ebev üzeneteknél látom, hogy a mai dátummal küldtem a Benyújtás ideje oszlopban a Sikeres beküldés nyugtájával, de az értesítés hibalistáról 01.20.=a nap és az óra is egyezik az első beküldéssel. 

Tehát nem az APEH kiértesítő levelének kódszámával javított bevallást küldöm? Hanem még mindig újra azt, amit már többször is elutasított?

Mit nem csinálok? Hogy lehet, hogy nem az új bevallást jelölöm meg küldésre?

Kérlek segítsetek!

tepko1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Újra: 0708A-M bevallásról hibalista jön

HozzászólásSzerző: komo0419 » pén. jan. 25, 2008 10:10 pm

Szia !

Remélem segít a válaszom, hisz tavaly végigküzdöttem egy pár hibás 0708-as bevallást...

Amikor rájössz, hogy nem jó, amit beadtál, helyesbítesz vagy önellenőrzöl, ennek megfelelően kell x-elned. Ha erre hibalistát kapsz, akkor küldesz javítást, ezt x-eled és beírod a kódot is. Ha mindent beikszelsz, nem fogadják el. Jó lenne tudni, mi van a hibalistán, miért dobták vissza, így csak általánosságban:

Ha továbbra is hibás amit beküldesz, újra hibalistát kapsz, méghozzá ugyanazt. Ez azt jelenti, hogy ha ötször küldöd be hibásan, akkor ötször kiküldik a hibalistát ugyanazzal a beküldési időponttal és kóddal, persze a belső tartalma hibától függően változik.

Ez persze egy idő után roppant zavaró, mert van egy csomó azonos időpontú hibalistád, meg egy csomó azonos bevallásod, amiket csak az utolsó oszlopban megjelenő beküldési dátum alapján tudsz megkülönböztetni egymástól az ABEV programban.

Ha végképp nem boldogulsz vele kérj telefonos segítséget. Általában nincs túl jó véleményem az APEHról, de volt több hibás 0708-asom is, amiben nagyon korrekt módon segítettek. Volt amiben valóban én hibáztam, de volt ahol a program volt hibás (07.01-07.31 időszakot visszadobta, hogy a dátum 01.01 utáni kell legyen...), s több hónapig küzdöttek velem vállvetve, mire jó lett a bevallásom.

Tehát ne az ügyfélszolgálatra indulj (ott is csak ABEV program van), hanem hívd fel a 0708-as bevallás javításával foglalkozó csoportot úgy, hogy a gép előtt ülsz, s látod a bevallást is. Szépen végigbogarásszák veled és segítenek megtalálni a hibát. Legalábbis velem nagyon lelkiismeretesek voltak, s végül sikerült, tehát neked is javaslom.

Üdv

komo0419
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Újra: 0708A-M bevallásról hibalista jön

HozzászólásSzerző: tepko1 » szomb. jan. 26, 2008 8:04 am

Szia! Köszönöm, hogy segítesz,  már tényleg roppant zavaró kezd lenni, ez a sok hibalista.

"Amikor rájössz, hogy nem jó, amit beadtál, helyesbítesz vagy önellenőrzöl, ennek megfelelően kell x-elned. Ha erre hibalistát kapsz, akkor küldesz javítást, ezt x-eled és beírod a kódot is. Ha mindent beikszelsz, nem fogadják el. "

Amikor először helyesbítettem-önellenőriztem, akkor 2 db X-et tettem  a 0708A-n.

Amikor erre hibalistát kaptam, akkor már 3 db X-et tettem és felülre beírtam az APEH levelén lévő iktatószámot.

Te ez esetben már csak 1 db X-et tettél? (a Bevallási időszak alatti első sorba?)

 

tepko1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Újra: 0708A-M bevallásról hibalista jön

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » szomb. jan. 26, 2008 9:37 am

Szia! Én javasolnám próbáld meg felhívni az APEh-ot a javításával kapcsolatban. Én igaz nem 0708AM-essel, hanem 07085(őstermelői) bavallásra nem láttam semmilyen hibát( a hiba az volta ha valakit érdekel 2 d néves bevallást küldtem, mert közösbe volt az őstermelő 12.12-ig, addig az előző év alaján kellett fizetni, 12.13-tól pedig külön őstermelőit váltott ott onnatól pedig a minimálbér alapján), most jött egy levél nem tudják feldolgozni, nekem annyit mondott az illetékes amit én látok azt nem tudja mi, de náluk ez technikai hiba miatt van ezért levélben értsített. Ha nem akarsz sok bevallást beküldeni, célszerű megbeszélni, lehet egy levéllel is javíthatod a hibát, vagy jegelteted és újra kezded elölről. Üdv: Márti
viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Újra: 0708A-M bevallásról hibalista jön

HozzászólásSzerző: komo0419 » szomb. jan. 26, 2008 7:26 pm

Szia!

Igen én csak egyet x-eltem, s akkor fogadta el a rendszer, de ha ezen kívül más hiba is van a listán, érdemes felhívnod őket.

Helyesbíteni csak az adatokat tudod, ha számszerű eltérés van, az már önellenőrzés. Ha hibalistát kapsz, akkor javításhoz x felülre kód.

Sok sikert

komo0419
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Újra: 0708A-M bevallásról hibalista jön

HozzászólásSzerző: tepko1 » kedd jan. 29, 2008 5:22 pm

Köszönöm a válaszaitokat.

Végre megoldódott a probléma.

A szombaton és vasárnap reggel beküldött bevallásokra hétfőn érkeztek meg az elfogadó nyugták.

Most már nagyon fogok vigyázni, mert ez tényleg egy idegörlő dolog. 

tepko1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: EVA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég

cron