Adófórum

Adózási és számviteli információk

Mégegyszer fordított ÁFA

EVA

Mégegyszer fordított ÁFA

HozzászólásSzerző: KovácsKálmán » pén. dec. 28, 2007 12:23 pm

Szó sincs róla, amelyet az is igazol, hogy az anonimitás okán azt sem tudhatom, hogy ezen a fórumon egyáltalán van-e adótanácsadó, illetve szakértő.
KovácsKálmán
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Mégegyszer fordított ÁFA

HozzászólásSzerző: loncika » pén. dec. 28, 2007 1:05 pm

"...akinek a bőrére megy..."  az forduljon a törvényt kibocsátó szervhez állásfoglalásért, ha ennyire bizalmatlan és tudatlan, ne itt a fórumon akarja kitanittatni magát...

Egyébként meg köszönje meg azoknak a segitséget, akik megpróbálják a tudatlanokat eligazitani az útvesztőkben!

Az anonimitásról pedig : meg kell nézni a válaszadók profiljában a személyi adatokat,  valós személyek vannak a fórumon, akik vállalják önmagukat.

 Én csak a köszönetemet tudom kifejezni a forumozók és a fórumot biztositók felé!

 

loncika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Mégegyszer fordított ÁFA

HozzászólásSzerző: KovácsKálmán » pén. dec. 28, 2007 1:37 pm

Akkor mégegyszer és utoljára írom: Szó sincs róla
KovácsKálmán
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Mégegyszer fordított ÁFA

HozzászólásSzerző: melcsi62 » pén. dec. 28, 2007 4:18 pm

Szia Marcsi!

Ezt a "sajt forrást "már korábban is olvastam, jól fel is bosszantott!  Ettől az irománytól már 12.11-e előtt itt a fórumon többen, konkrétabban cseréltünk véleményt. Ilyen talán, meg lehet dolgokat mi is tudnánk írkálni. Nekem nem segített választ találnom arra, hogy a törvényalkotk pld.: mit értenek ingatlanhoz kapcsolódó fenntartási szolgáltatásnak!!!, akkor amikor külön nevesítik a javítást,karbantartást,átalakítást,bontást..  

  

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Mégegyszer fordított ÁFA

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » pén. dec. 28, 2007 7:44 pm

Kedves Kálmán!

Utolsó mondatoddal a lényegre tapintottál. A törvényt kibocsátó szerv állásfoglalása sem mindig tökéletes megoldás sajnos. A végső szót Mo-on jogszabály-értelmezési kérdésekben a bíróságok, illetve a Legfelsőbb Bíróság mondja ki. A jelenlegi jogszabályi környezet egy útvesztő, melyben nemcsak az adózók tévelyegnek, a könyvelők, adótanácsadók bizonytalankodnak, sőt adószakértők nem értenek egyet egymással, de évente 1-2x még a PM és az APEH által kihozott állásfoglalások is homlokegyenest ellenmondásban vannak. Ezért sajnos 100%-os felelősséget senki sem vállalhat, lelkiismeretes könyvelők és adótanácsadók felelősségbiztosítással fedezik le a nagyobb bajokat. (A kicsiket meg gyakran zsebből befizetik az ügyfelek helyett.) Mivel ezt - hogyan is fogalmazzam - "mezei felhasználó" nem látja elsőre, nem haragszom kemény szavaidért.

Üdvözlettel, Varga Anikó

aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Mégegyszer fordított ÁFA

HozzászólásSzerző: KovácsKálmán » szomb. dec. 29, 2007 5:20 am

Kedves Anikó!

Köszönöm, hohgy megértetted a bejegyzésem lényegét, és azt, hogy én nem a fórumon segítő emberekre írtam, amit írtam.

Üdvözlettel: Kovács Kálmán

KovácsKálmán
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Mégegyszer fordított ÁFA

HozzászólásSzerző: drHouse » pén. jan. 04, 2008 10:08 pm

Kedves Kálmán,

 

madora 4 válasza egyértelmű, és a törvény szövegéből is ez következik.

142. § (1) Az adót a termék beszerzője, szolgáltatás igénybevevője fizeti:

....

b) ingatlanhoz kapcsolódó építés-szerelési, fenntartási, takarítási, tisztítási, karbantartási, javítási, átalakítási és bontási szolgáltatások nyújtása esetében;

 

Ebbe nem nagyon fér bele a tervezés, stb. mérnöki szolgáltatás

 

 Teljesen egyetértek veled, a dolog a te bőrödre megy.Abban is egyetértek, hoyg sokan vagyunk akiknek értenie kellene a dologhoz, de még nem vagyunk elegen, akik értenek is hozzá. Mindannyian tudunk papírra rajzolgatni - házakat is tudunk így tervezni -, de ha pl. építkezni akarunk, akkor építészhez, tervezőhöz fordulunk. ... és nem pontokkal fizetünk érte.     
drHouse
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Mégegyszer fordított ÁFA

HozzászólásSzerző: KovácsKálmán » szomb. jan. 05, 2008 7:05 am

Kdves drHouse!

"Mindannyian tudunk papírra rajzolgatni - házakat is tudunk így tervezni -, de ha pl. építkezni akarunk, akkor építészhez, tervezőhöz fordulunk. ... és nem pontokkal fizetünk érte "

Válaszom ld. #10, #12 és #15

Varga Anikó megértette a #14 hsz-ben.

BÚÉK! 

Üdvözlettel:

Kálmán

KovácsKálmán
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Mégegyszer fordított ÁFA

HozzászólásSzerző: adotanacs » szomb. jan. 05, 2008 7:33 am

Akkor most tulajdonképpen miért vagytok itt? Szerintem ezen a fórumon többet lehet tanulni  egymástól mint egy továbbképzésen. Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Mégegyszer fordított ÁFA

HozzászólásSzerző: KovácsKálmán » szomb. jan. 05, 2008 11:44 am

Én azért vagyok itt, hogy esetleg választ kapjak.

Ez bvolt a kérdésem: 

Azt szeretném megkérdezni, hogy van-e valakinak már hivatalos információja arról, hogy a mérnöki (tervezési, szakértési, tanácsadási) tevékenység 2008-tól fordított ÁFA lá fog tartozni, vagy nem?

És fórum bejegyzésekből szeretnék tanulni.

Kálmán

KovácsKálmán
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

ElőzőKövetkező

Vissza: EVA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég