Adófórum

Adózási és számviteli információk

Mégegyszer fordított ÁFA

EVA

Mégegyszer fordított ÁFA

HozzászólásSzerző: KovácsKálmán » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Azt szeretném megkérdezni, hogy van-e valakinak már hivatalos információja arról, hogy a mérnöki (tervezési, szakértési, tanácsadási) tevékenység 2008-tól fordított ÁFA lá fog tartozni, vagy nem?

Kálmán

KovácsKálmán
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Mégegyszer fordított ÁFA

HozzászólásSzerző: erdoapolas » csüt. dec. 27, 2007 10:19 am

Szia!  Erre a kérdésre szerintem még nem lehet biztos választ adni, mert az új TEÁOR rendszer még a besorolásokat nem egyértelmüen sorolja be. A TEÁOR-ra fog épülni az új SZJ és a szakmakód, de igen úgy néz ki hogy ez még nem készült el, pedig nekünk már jó lenne tudni. Az előadásokon felületesen, de jobbára az ingatlannal foglalkoztak. A fordított adózás alkalmazásán belül a 142.§.1.bek. b. pontja, az ingatlanhoz kapcsolódó:

építési-szerelési, fenntartási, takarítási, karbantartási, javítási, átalakítási, bontási szolgáltatások nyújtása esetén merül fel. De talán lesz aki már többet tud a te kérdéseddel kapcsolatban. Én is kiváncsian várom. Marcsi

erdoapolas
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Mégegyszer fordított ÁFA

HozzászólásSzerző: KovácsKálmán » csüt. dec. 27, 2007 10:53 am

Köszönöm a segítőkészségedet, és várom a többi hozzászólást.

Üdv: Kálmán

KovácsKálmán
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Mégegyszer fordított ÁFA

HozzászólásSzerző: melcsi62 » csüt. dec. 27, 2007 4:33 pm

Szia Marcsi!

Szeretném megkérdezni, honnan van az az infód, hogy lesz új SZJ. Én nem feltételezem, mivel az új ÁFA tv. 2008-tól lesz hatályos, s például a telefont, stb-t, (ÁFA tv.124.§, SZJA tv.69.§.mb)  olyan jelenlegi SZJ számokat hivatkozik meg, aminek a 08TEAOR szerinti első 4 számához semmi köze:? 

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Mégegyszer fordított ÁFA

HozzászólásSzerző: madora100 » csüt. dec. 27, 2007 4:54 pm

Az adóegyetem áfa előadásán feltett ugyanilyen kérdésre nemleges volt a válasz az előadó részéről. Az építőmérnöki tevékenység nem tartozik a fordított adózás alá ugyanúgy nem. mint például az ingatlan őrzése sem.

A Ptk.szerint az építés-szerelési munka definíciója: az építmények, építményrészek megépítésére, bővítésére, korszerűsítésére, felújítására, átalakítására, helyreállítására, karbantartására, javítására vagy lebontására irányuló teljes körű vagy szakági munka.

A tervezés ebbe a fogalomkörbe nem tartozik.

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Mégegyszer fordított ÁFA

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » csüt. dec. 27, 2007 7:37 pm

A KSH honlapján TESZOR fantázianévvel szerepel az SZJ utódjaként tekintendő új besorolási rendszer tervezete.
aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Mégegyszer fordított ÁFA

HozzászólásSzerző: melcsi62 » csüt. dec. 27, 2007 8:02 pm

Köszi Anikó!   Végig olvastam, de az alábbiakat is:


TESZOR'08
Termékek és Szolgáltatások Osztályozási Rendszere: a TEÁOR'08-ra épülő, 6-számjegyű osztályozás, amely az egyes szakágazatokat termék- és szolgáltatás-csoportokra bontja tovább. 2008-ban a TESZOR (1-6. számjegyen) felváltja a Szolgáltatások Jegyzékét (SZJ'03-at) és a Belföldi Termékosztályozást (BTO-t). Jelenleg a TESZOR'08 struktúra tervezete érhető el ebben a pontban. Amikor az EU rendelet hatályba lép, a végleges TESZOR'08 struktúrát, fordítókulcsokat és tartalmi meghatározásokat közzétesszük a KSH honlapján. 2008-ban a TESZOR-t statisztikai célra használjuk, a számlázásban azonban továbbra is az SZJ'03-at kell alkalmazni.
            TESZOR 08 struktúra tervezet  (pdf, 381 KB); 2007.12.17.

 

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Mégegyszer fordított ÁFA

HozzászólásSzerző: erdoapolas » pén. dec. 28, 2007 1:38 am

Szia Melcsi!

Itt a Fórumon olvastam, azt hiszem az aktuális hírekben volt, az áfa-törvény értelmezése címmel. Közben megtaláltam, beírom az elérhetőségét. Egyébként ez a forrás nagyon sok hasznos infót tartalmaz. Marcsi

http://www.adoforum.hu/cikk/41893/print.phtml?cid=41893

Megkérlek, ha elolvastad írd meg te hogy értelmezed. Köszi!

erdoapolas
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Mégegyszer fordított ÁFA

HozzászólásSzerző: KovácsKálmán » pén. dec. 28, 2007 7:23 am

Eolvastam (ezt is, meg mást is). Azt már látom, hogy napról-napra bővül azok köre, akik - bár feladatuk lenne érteni hozzá - PM, APEH, adótanácsadók, adószakértők és mások) kifejtik, hogy miért nem értenek hozzá. Itt csak az a kérdés, hogy akinek a bőrére megy a dolog az honnan kaphat olyan információt, amelyet felhasználva biztos lehet benne, hogy nem követ el adócsalást, de legalábbis nem büntetik meg.
KovácsKálmán
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Mégegyszer fordított ÁFA

HozzászólásSzerző: hordos » pén. dec. 28, 2007 10:56 am

Kálmán! Csak egyben tudok reménykedni a mostani mondataidat nem azoknak az itt fórumozó esetleg éppen adótanácsadó, vagy netán adószakértőnek szánod, aki azzal hogy fórumozik éppen azokon próbál segíteni nem törődve azzal sem hogy ünnep van, "...akinek a bőrére megy a dolog..." ! hordos
hordos
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Következő

Vissza: EVA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég