Adófórum

Adózási és számviteli információk

Éves adófeltöltés

EVA

Éves adófeltöltés

HozzászólásSzerző: zspotorke » pén. dec. 01, 2006 6:21 pm

Szia Sünci!

Köszi a választ! Lehet, hogy ma az IQ-m átment a negatív tartományba, de akkor visszamondom a leckét:

Iparűzési  és tánya eddig is így volt, 50 M felett tölteni kellett.

ami új : különadó mindenki tölt, de csak a kivételezettek vallanak, "normál" cégek nem, EVA: töltenek- majd vallanak az évesben és most jön az értetlenkedésem: akkor pl: ha idén nincs 50 M Ft árbevétel így nincs csak a különadóra feltöltési kötelezettségem, de tavaly volt 50 MFt árbevételem, akkor mindenképpen töltök, tehát nem csak az esedékes kivetést fizetem és jutalomként még vallok is a 0629/K-n iletve  ha idén sincs 50 MFt és tavaly sem volt, akkor csak különadót+ esedékes kivetést fizetek és vallanom sem kell. Jól értettem? Bocsi, hogy zsibbasztalak.

Köszi: Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Éves adófeltöltés

HozzászólásSzerző: nagyzsuzsi » pén. dec. 01, 2006 6:27 pm

Sziasztok sünci és P.Zsuzsi! Csak annyit szeretnék kérdezni, hogy Ti nem hallottátok-e hogy a 0629/K-t azoknak is be kell adni akiknek nincs feltöltési kötelezettségük mert veszteségesek. Én voltam egy előadáson tegnapelőtt és ott ilyet mondtak de leírva nem találom sehol.És ez a kérdés vonatkozik a különadóra is, mert azt mindenhol mondják, hogy MINDENKINEK KELL KÜLÖNADÓT számolni, de ha negatív az eredmény akkor nem kell semmit tenni szerintem.Üdv Zsuzsa
nagyzsuzsi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Éves adófeltöltés

HozzászólásSzerző: zspotorke » pén. dec. 01, 2006 7:22 pm

Szia Zsuzsi!

De én is hallottam a 0629/K feltétel nélküli beadásáról a mérlegképes továbbképzésen.  talán éppen a Te kérdésedre válaszolva írtam meg a TAO-ban.

P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Éves adófeltöltés

HozzászólásSzerző: opika » pén. dec. 01, 2006 7:37 pm

Az én tudomásom szerint, és ezt a kitöltési útmutatóban is így olvastam, annak kell beadni, aki egyébként a tao feltöltésére kötelezett, de annak akkor is, ha most éppen 0 feltöltés dec. 20-ig. 
opika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Éves adófeltöltés

HozzászólásSzerző: T.né » szomb. dec. 02, 2006 4:24 pm

"Sünci írta: Mindamellett, most december 20-ig meg kell  fizetni az EVA negyedik negyedéves  adóelőlegét is"

A 2002. XLIII tv. 12 § (4)  bekezdése szerint, amely 2006.X.1-től hatályos: Az adóalanynak az előelőleget a december 20. napjáig az adóévi várható fizetendő adó összegére ki kell egészíteni.

Ezek szerint nem a negyedik negyedéves adóelőleget kell befizetni, hanem itt is  belépett az éves szintü 100%-os feltöltési kötelezettség.

T.né

T.né
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Éves adófeltöltés

HozzászólásSzerző: Rozalinda » hétf. dec. 04, 2006 12:53 am

Nagyon  talnulságos  volt  elolvasnom az  okfejtéseteket. Nekem  még csak most tünt föl ez a bevallási  kötelezettség. Mert a  kettő együtt nem  megy,  vagy  fórumozok,  vagy az  apeh  honalapot  olvasom....  Rozalinda.
Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Éves adófeltöltés

HozzászólásSzerző: emőke » hétf. dec. 04, 2006 4:27 pm

Feljebb valaki írta,hogy az IQ-ja átment mínuszba  és betekeredett,tőlem most egy idősebb kolleganő kérdezte a feltöltésit,azt mondtam,hogy Sztv.alá tartozó,50 milliót meghaladó,társas vállakozásnak van feltöltési ÉS bevallási kötelezettsége.Egyéni vállakozó EVÁsnak egyik sem,azaz se feltöltés,se bevallás,különadó pedig egyéni vállakozónak csak 2007.01.01.-től lép egyébkánt is életbe.Jót mondtam,vagy én is betekeredtem?Jó lenne már,ha mindenhol egyforma lenne a tájékoztatás! köszi előre is :Emőke
emőke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Éves adófeltöltés

HozzászólásSzerző: T.né » hétf. dec. 04, 2006 4:52 pm

Társasági adó bevallási (0629/K) és feltöltési kötelezettsége van 2006. december 20. az Sztv alá tartozó üzleti évet megelőző adóévben  50 mFt meghaladó társas vállakozásoknak. EVA alá tartozó vállalkozásoknak  feltöltési kötelezettségük van (lsd. 14. hozzászólásomat).

Külön adó: Evás jövedelme után egyéni vállalkozó nem fizet különadót.2006.09.01.től SzJA szabályai szerinti vállalkozóknak és társas vállalkozásoknak van különadó fizetési kötelezettsége. Különadó előleget 2006-ban nem kell fizetni, de feltöltési kötelezettsége minden kötelezettnek van.(2006.december 20). Különadó bevallási kötelezettség a feltöltésről 2006-ban nincs csak az éves bevallásokban kell a tényleges adót bevallani.(A mai hivatalos állapot szerint! Mert már lehetett hallani kósza híreket az esetleges nyomtatványokról)

Üdv T.né

T.né
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Éves adófeltöltés

HozzászólásSzerző: mfr » csüt. dec. 07, 2006 9:00 am

EVÁSnak nyomtatványt nem kell beküldenie, de egyéni vállalkozó EVÁs és bevételi nyilvántartást választott, nem kettős evás cégnek (Bt) is fel kell tölteni az evát dec 20-ig? Köszönöm a választ.Mfr.
mfr
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Éves adófeltöltés

HozzászólásSzerző: T.né » csüt. dec. 07, 2006 12:06 pm

A 2002.XLIII tv. 12§ (4) bekezdése szerinti feltöltési kötelezettség minden evás cégre vonatkozik függetlenül, hogy nyilvántartását miképpen vezeti.

Üdv T.né

T.né
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

ElőzőKövetkező

Vissza: EVA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég