Adófórum

Adózási és számviteli információk

Nem tud tölteni az EVA-s!

EVA

Nem tud tölteni az EVA-s!

HozzászólásSzerző: tepimail » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Tudom, hogy most az adó feltöltések ideje van, az EVA-s is tölt dec.20-ig. Az ügyfelem (Bt.) nem tudja feltölteni az EVA-t. Kérdezem ki kell e lépjen az EVA alól, mert lesz tartozása év végén, vagy 20% késedelmi pótlékot fog fizetni mert nem töltött és nem kell kilépnie az EVA alól?  Ha jól gondolom az EVA-snak év végén nem lehet tartozása. Kérdésem, hogy a meg nem fizetett előleg tartozásnak minősül-e? Ha február 15-én vallok, akkor könyvelik fel a tartozását és akkor derül ki, hogy nem tudja rendezni az EVA-ját hogyan jelentem ki az EVA alól?

Köszönöm tepimail

tepimail
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Nem tud tölteni az EVA-s!

HozzászólásSzerző: validitas » pén. dec. 14, 2007 9:55 pm

Szia Tepimail!

Az biztos, hogy a fel nem töltés miatt nem késedelmi pótlék,hanem mulasztási bírság jár. Viszont - mivel a feltöltésről bevallást nem kell adni, nem is könyvelik fel szerintem tartozásként. Majd a bevallás alapján könyvelik a tényleges kötelezettséget. Úgyhogy szerintem emiatt nem kell kilépni az Eva-ból. De ezt nem mondom neked 100%-ra, mert nekem nincs Eva-s ügyfelem most. Viszont az Eva tv-ben sehol sem olvastam, hogy emiatt ki kellene lépnie, és a feltöltést csak a kettős könyvelésű, nem evás cégeknek kell vallaniuk a 0729/K-n. A többi feltöltést nem írják elő a folyószámlán. De talán nézd meg a tavalyi feltötlésnél a folyószámlát, elő van-e írva.

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Nem tud tölteni az EVA-s!

HozzászólásSzerző: GIN » szomb. dec. 15, 2007 1:04 am

Üdvözlet Mindenkinek! 

Az egyszerűsített vállalkozói adóról szóló 2002. évi XLIII. törvény (EVA tv.) 10. §-a szerint:

"10. § (3) Az adóalany december 20-áig az erre a célra rendszeresített nyomtatványon jelentheti be az állami adóhatóságnak, hogy a következő adóévben adókötelezettségeit már nem az adóalanyra vonatkozó rendelkezések szerint kívánja teljesíteni…

(4) Az adóalany köteles a (3) bekezdés szerinti bejelentést megtenni, ha december 20-án nem felel meg az e törvényben meghatározott bármely feltételnek, vagy állami adóhatóságnál, vámhatóságnál, önkormányzati adóhatóságnál nyilvántartott adótartozása van."

Mivel az evás cég (Kft, Bt, stb.) — jelen állás szerint — december 20-ig feltöltésre vonatkozó bevallást nem köteles benyújtani, annak hiányában a feltöltés december 20-án még nem lehet könyvelt, így nyilvántartott adókötelezettsége, az elmaradt feltöltés pedig nem lehet nyilvántartott adótartozása [ld. előbb: EVA tv. 10.§ (4)!]. Következésképpen nem köteles az EVA tv. 10.§ (3) bekezdése szerint kijelentkezni az EVA tv. hatálya alól. az, aki december 20-án még nem utalta át a feltöltendő összeget. Mulasztási bírságot, természetesen, majd kell fizetnie.

Üdv: Apafy

GIN
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Nem tud tölteni az EVA-s!

HozzászólásSzerző: melcsi62 » szomb. dec. 15, 2007 9:31 pm

Szia!

Ezt a kérdést Apafy teljeskörűen és korrekten megválaszolta. 

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am


Vissza: EVA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég