Adófórum

Adózási és számviteli információk

EVÁS egyéni vállalkozó bérbeadása

EVA

EVÁS egyéni vállalkozó bérbeadása

HozzászólásSzerző: theodora77@freemail.hu » szer. dec. 12, 2007 6:29 pm

Szevasztok! Ha EVA-s vállakozó évközben felveszi a vállakozói igazolványában a bérbeadást akkor be kell jelentkezni a kezdéskor ÁFÁ-s bérbeadásra, mert különben az EVA-s a bérbeadásról T:A M -en adthat számlát. és ha számolsz akkor jobban jár az evás hA ÁFÁSAN VESZI FEL A BÉRBEADÁST, MERT TÖBB MARAD NEKI.  100.000,|| 20.000,- 120.000,- X 25 % EVA 30.000,-fT (120000-30000= 90000,-)

100.000 X 25% EVA(25000)= 75000,- fT.

ha ujként vette fel, akkor a felvétel napját követő 15 napon belül be kell jelentkezni az ÁFA körbe, vagy most évvégével azaz 2008.01.01-vel. jó munkát.

Mivel evás igy ha magánszemélyként szeretné bérbeadni ingatlanát akkor is evás lesz, tehát az eva törvény vonatkozik rá

 

theodora77@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

EVÁS egyéni vállalkozó bérbeadása

HozzászólásSzerző: adotanacs » szer. dec. 12, 2007 6:49 pm

Szia! Ez tul szép lenne! Az EVÁ-s egyéni vállalkozó, ha a  bérbeadást vállalkozói igazolvány alapján végzi, az előző évekhez hasonlóan 2008-tól sem választhatja az ÁFA fizetést. 
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EVÁS egyéni vállalkozó bérbeadása

HozzászólásSzerző: theodora77@freemail.hu » szer. dec. 12, 2007 8:32 pm

az adotanács válaszára, az evás áfát számit fel a számláiban, tehát az ÁFA törvény vonatkozik rá. ha bérbeadást számláz alapesetben TAM számlázhatja, ha bejelenti akkor áfásan számlázza a bérbeadást, ugyanez vonatkozik az orvosokra is az alapellátás  járóbetegellátás az evásnál TAM számlázza, ha egyébb mást is végez pl szolgáltatást  ( takarítás )azt meg áfásan számlázza.
theodora77@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

EVÁS egyéni vállalkozó bérbeadása

HozzászólásSzerző: adotanacs » szer. dec. 12, 2007 8:44 pm

Szia! A mai értekezleten is rákérdeztem, mert nekem van EVÁS bérbeadóm, ezért fontos volt megtudnom. Azt a választ kaptam, hogy az EVA alanynak  továbbra sem lehet választási lehetősége. Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EVÁS egyéni vállalkozó bérbeadása

HozzászólásSzerző: sz.ili » csüt. dec. 13, 2007 8:20 am

Szia Ani! Bocs, hogy itt kérdezem meg, de az utolsó mondatod azt jelenti, hogy az egyéni eva vállalkozó nem választhatja különadós jövedelemként a bérbeadást, vagy csak önálló jövedelemként, vagy egyiket sem. Arra gondolok, ha nincs a tevékenységi körében. sz.ili
sz.ili
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EVÁS egyéni vállalkozó bérbeadása

HozzászólásSzerző: adotanacs » csüt. dec. 13, 2007 2:31 pm

Szia Ili! Én az EVÁS vállalkozóról irtam, akinek a váll.igazolványában van a bérbeadás. Ekkor megfizeti utána a 25% EVÁ_t, de nem választhatja a bérbeadásra az ÁFÁ-t, tehát a számlájának nem lesz ÁFA tartalma.

Ha nincs a vállalkozói igazolványában a bérbeadás, tehát magánszemélyként ad bérbe, akkor biztos hogy EVÁ-t kell utána fizetni. Itt még 1mill.Ft felett EHO is van. Tehát ő önálló tev.-ként sem  adózhat utána. Ani

adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EVÁS egyéni vállalkozó bérbeadása

HozzászólásSzerző: sz.ili » csüt. dec. 13, 2007 3:57 pm

Szia Ani! Az első bekezdéssel maximálisan egyetértek, egyértelmű. A második bekezdés számomra új, de biztosan így van. Köszönöm. sz.ili
sz.ili
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EVÁS egyéni vállalkozó bérbeadása

HozzászólásSzerző: theodora77@freemail.hu » csüt. dec. 13, 2007 5:59 pm

sziasztok! Azt szeretném megkérdezni, hogy az EVA-sra vonatkozik a forditott adózás az áfa törvény szerint, akkor miért nem vonatkozhatna az ingatlanb||rbeadás  ÁFÁ/san??????

Miért kell ehot fizetni az evásnak  a bérbeadás után ha az eva-nál a magásnszemélyként is bérbeadott ingatlan evás bevétel 25 % eva fizetéssel, de az eva fizetés m indent ki vált. Ezen a kérdésben sok minden összekeveredett!!!! Valaki értelmesebb már összegezzeaz ezzel kapcsolatos konkrét dolgokat. Gyergyó István légyszi szólalj már meg segíts nekünk!!!!!!

Üdv jó munkát

 

theodora77@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

EVÁS egyéni vállalkozó bérbeadása

HozzászólásSzerző: mérlegkönyvelő » pén. dec. 21, 2007 9:35 am

Kedves Ani!

Nekem EVA-s cégem van, aki bérbeadással foglalkozik. Ő sem számlázhat ÁFA-san bérleti díjat????? Eddig úgy számlázott, mivel bejelentettük még akkor, amikor a tv.szükségessé tett, hogy ÁFA-san fogunk bérbeadni. Igaz akkor még nem voltunk EVA-alanyok.

Hol van erre utalás az ÁFA v. EVA tv-ben?

Előre is köszi a választ!

 

Üdv.Ildikó

mérlegkönyvelő
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EVÁS egyéni vállalkozó bérbeadása

HozzászólásSzerző: theodora77@freemail.hu » csüt. dec. 27, 2007 1:20 pm

MA BESZÉLTEM AZ APEH ÁFÁS OSZTÁLYVEZETŐJÉVEL, AZ EVÁS EV. FELVEHETI A BÉRBEADÁST ÁFÁSAN, DE AHOGY FElVETTE MIVEL NEM UJ INFATLANRÓL VANSZÓ( VAGYIS 2 ÉVNÉL RÉGEBBEN VOLT AZ ELSŐ Hsználtbavétele), a fordított adózás fog rá vonatkozni, tehát az EVÁSnak nem érdemes a bérbeadást ÁFÁsan fel venni, ha meg nincs benne a vállalkózói igazolványában, akkor pedig választhatja a különadózó jövedelemeként a bérbeadást!!!!!! jó munkát

 

theodora77@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

ElőzőKövetkező

Vissza: EVA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég