Adófórum

Adózási és számviteli információk

EVÁS egyéni vállalkozó bérbeadása

EVA

EVÁS egyéni vállalkozó bérbeadása

HozzászólásSzerző: kati1012 » csüt. dec. 27, 2007 1:32 pm

Úgy érzem én már semmit nem tudok. Az EVA-s alanya az áfának?
kati1012
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

EVÁS egyéni vállalkozó bérbeadása

HozzászólásSzerző: theodora77@freemail.hu » csüt. dec. 27, 2007 2:07 pm

Az egyszerűsített vállalkozói adóról szóló törvény hatálya alá tartozó adóalanyra – minthogy nem áfa-alany – az új Áfa-törvény 88. §-a szerinti adókötelessé tétel választásának lehetősége nem vonatkozik.

a 88§ADÓKÖTELESSÉ TÉTEL: b)pontja : a 86§ (1) bekezdésének L pontjában emlitett szolgáltatásnyujtás BÉRBEADÁST adókötelessé teszi.

most már én sem értem

 

theodora77@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

EVÁS egyéni vállalkozó bérbeadása

HozzászólásSzerző: ildi59 » pén. dec. 28, 2007 1:58 pm

Szia! Ez már tuti, hogy előző években is így volt, amióta a választásra lehetőséget adtak. Vagyis, az EVÁS nem választhatta. Üdv. Ildi
ildi59
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EVÁS egyéni vállalkozó bérbeadása

HozzászólásSzerző: kati1012 » pén. dec. 28, 2007 8:26 pm

"MA BESZÉLTEM AZ APEH ÁFÁS OSZTÁLYVEZETŐJÉVEL, AZ EVÁS EV. FELVEHETI A BÉRBEADÁST ÁFÁSAN, DE AHOGY FElVETTE MIVEL NEM UJ INFATLANRÓL VANSZÓ( VAGYIS 2 ÉVNÉL RÉGEBBEN VOLT AZ ELSŐ Hsználtbavétele), a fordított adózás fog rá vonatkozni, tehát az EVÁSnak nem érdemes a bérbeadást ÁFÁsan fel venni, ha meg nincs benne a vállalkózói igazolványában, akkor pedig választhatja a különadózó jövedelemeként a bérbeadást!!!!!! jó munkát"

Ezidáig nem volt evas vállalkozóm. A bejelentkezésen kívűl van valami teendője ha megkapja az evas adószámát?

 

kati1012
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

EVÁS egyéni vállalkozó bérbeadása

HozzászólásSzerző: adotanacs » pén. dec. 28, 2007 8:53 pm

Kati hidd el hogy nem lehet. Már annyi mindent olvastam, de meg is örültem neki hogy egyik nap ráakadtam egy tájékoztatóra, ahol ezt ott is egyértelmüen kizárták. Meg fogom keresni!!!!Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EVÁS egyéni vállalkozó bérbeadása

HozzászólásSzerző: kati1012 » pén. dec. 28, 2007 8:57 pm

Szia A
kati1012
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

EVÁS egyéni vállalkozó bérbeadása

HozzászólásSzerző: kati1012 » pén. dec. 28, 2007 9:01 pm

Szia Ani!

Nekem ez az eva elég homályos. Nekem még nem volt. Azt tudom, hogy nem alanya áfának, de ennek ellenére a számlát úgy állitja ki mintha áfa alany lenne. Ezért nem értem az általam idézett szövegrészt, ha nem áfás akkor hogyan vehet fel áfás bérbeadást? Azt sem tudom ez esetben ha megkapja az evas adószámot utána van valami bejelentési /változás/ kötelezettsége: Ugye neki a TAFAT nem kellett adnom?

kati1012
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

EVÁS egyéni vállalkozó bérbeadása

HozzászólásSzerző: adotanacs » pén. dec. 28, 2007 9:12 pm

Megtaláltam. APEH honlapon van dec.20-i ingatlanokkal kapcs. ÁFA bejelentés címszó alatt, a bérbeadásnál az utolsó bekezdés. Ha megkapja az EVÁS adószámot nem kell bejelentenie semmit, majd ha váll.igazolványa van, azt kell kicserélnie.

Azt sem értem milyen fordított adózásról beszéltek Neked a bérbeadás kapcsán. Azonkivül ha EVÁS vállalkozó magánszemélyként ad bérbe, az akkor is EVA alap, nem lehet különadózó jövedelem. 

Az Apeh osztályvezetője pedig nem áll hivatása magaslatán. Üdv. Ani 

adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EVÁS egyéni vállalkozó bérbeadása

HozzászólásSzerző: kati1012 » pén. dec. 28, 2007 9:28 pm

Ani!

Azt amiről írsz azt én idéztem a fenti hozzászólás valamelyikéből. Utánna olvastam, találtam az APEH honlapján egy nagyon hasznos utmutatást, ahol egyértelműen leírja, hogy azokat az áfa kulcsokat kell alkalmazni amelyek az áfa tv-ben le vannak írva. Vonatkozik ez a bérbeadásra, azaz ha a bérbeadás a tv. szerint mentes akkor az evasnak ezt kell a számlában feltüntetni, neki nincs választási lehetősége, mivel nem áfa alany.

Egyébként nagyon megköszönöm a válaszodat.

Üdv: Kati

kati1012
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

EVÁS egyéni vállalkozó bérbeadása

HozzászólásSzerző: adotanacs » pén. dec. 28, 2007 9:36 pm

Bocs, de most hogy írod, jobban megnéztem, látom hogy idézőjelbe van. Valószinü, hogy már késő van, nem vagyok elég figyelmes. Az előzőeket most nem néztem meg. Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Előző

Vissza: EVA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég