Adófórum

Adózási és számviteli információk

Faktor kérdés Madorának és Kovalkatának

EVA

Faktor kérdés Madorának és Kovalkatának

HozzászólásSzerző: Napraforgó » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Nos lerövidítem a korábban feltett faktor kérdéet (kicsit bugyuta volt, lehet most is az lesz, meg más családi/eü. probléma is felzaklatott), mivel mindkét oldalról , azaz vevő és szállító oldalról is érintett vagyok a könyvelésben, a kérdésem a következő: A szállítót a vevő (áfa szempontjából) mikor tekintheti pénzügyileg rendezettnek? 1./ amikor a faktorcég a szállítót kifizeti   2./ amikor a vevő a faktorcégnek átutalja a tartozást. Köszi a válaszotokat. üdv:napraforgó
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Faktor kérdés Madorának és Kovalkatának

HozzászólásSzerző: madora100 » hétf. okt. 15, 2007 8:09 pm

Szia Napraforgó!

A faktorcég elszámolása alapján kell könyvelnie a követelést beszedésre átadó társaságnál. A 311-el szemben  az adós által fizetett összeget kell könyvelni.

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Faktor kérdés Madorának és Kovalkatának

HozzászólásSzerző: kovalkata » kedd okt. 16, 2007 6:01 am

Szia Napraforgó!

A szállító oldaláról a vevőkövetelés kivezetése: T3Faktoring elsz. számla K311 vevők, tehát ahogy Madora is írja, ez a faktorcég elszámolása alapján történik. Ekkor lesz az áfa szempontjából is pénzügyileg rendezett. Remélem jól értelmeztem a kérdésedet.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Faktor kérdés Madorának és Kovalkatának

HozzászólásSzerző: garbo50 » kedd okt. 16, 2007 7:05 am

Szia Napraforgó!

 Olvasd el az ezen a linken szereplő tájékoztatást, nem akartam bemásolni:

http://www.adonavigator.hu/index.php?mod=cikk&kat=fullcikk&aktcikkid=65 

Üdv. 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Faktor kérdés Madorának és Kovalkatának

HozzászólásSzerző: Napraforgó » kedd okt. 16, 2007 4:23 pm

Sziasztok! Az zavar, hogy ugyanazt a két céget könyvelem, ahol ugyanabban a faktoring kapcsolatban az egyik a   szállító a másik a vevő. A szállító oldalról  nincs is gondom (ezt már könyveltem, és itt nem is érdekes a péü rendezettség Áfa szempontból).

Tehát ha "VEVŐ" vagyok, gyakorlatilag ne foglalkozzak hogy a faktorcég mikor fizetett "helyettem", majd ha én utalok a faktorcég elkülönített számlájára, akkor rendeztem péü. a "SZÁLLÍTÓMAT".  Jó így?

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Faktor kérdés Madorának és Kovalkatának

HozzászólásSzerző: kovalkata » kedd okt. 16, 2007 4:45 pm

Szia Napraforgó!

Te pénzügyileg teljesítettél, amikor utaltál. Szerintem jó, de várjuk meg mit mond Madora.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Faktor kérdés Madorának és Kovalkatának

HozzászólásSzerző: madora100 » szer. okt. 17, 2007 9:05 am

Ne foglalkozz azzal, hogy a faktor cég mikor fizetett helyetted. Amikor Te magad elszámolsz a faktor céggel, akkor rendeződik pénzügyileg az ügylet.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Faktor kérdés Madorának és Kovalkatának

HozzászólásSzerző: Napraforgó » szer. okt. 17, 2007 4:11 pm

Sziasztok! Csak még egy kérdés ezzel kapcsolatban. Ugyanez ügyletben ahol "VEVŐ" vagyok, van egy adószámos őstermelő beszállítóm nem kis összeggel, akit szintén a faktorcég előlegez meg, illetve fizet ki 100%-ban mínusz költségek (erről azért tudok, mert a VEVŐ oldalára telepítette le ez az "ÚJ FAKTORcég" a programot, amelyen be kell küldeni a szállító beszállítási értékeit és adatait, és a VEVŐT is értesíti a kiegyenlítésről).

Nos a kérdésem ez esetben (Áfa szerinti péü rend.félretéve, MEGÉRTETTEM, KÖSZÖNÖM):(fiz.határidő:2008.01.15!!!  faktor cég kifizette:2007.10.04-én) .   0708-on MIKOR JELENTSEM AZ ŐSTERMELŐT?  2008-ban ?

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Faktor kérdés Madorának és Kovalkatának

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. okt. 18, 2007 5:45 pm

Szia Napraforgó!

Láttam még ezt a kérdésed, de én őstermelőhöz sajnos nem konyítok, és nem akartam hülyeséget írni. DE MOST HÁTHA LÁTJA VALAKI, aki ért hozzá és tud Neked segíteni.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Faktor kérdés Madorának és Kovalkatának

HozzászólásSzerző: Napraforgó » csüt. okt. 18, 2007 6:21 pm

KÖSZ hogy írtál. Üdv.
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Következő

Vissza: EVA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég