Adófórum

Adózási és számviteli információk

Fióktelep címére kiállított számla

EVA

Fióktelep címére kiállított számla

HozzászólásSzerző: pufi » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók!
Szerintetek elszámolható és ÁFA része visszaigényelhető annak a számlának amit nem a vállakozás székhely címére, hanem fióktelep címére lett kiállítva? A fióktelep címe a tárasasági szerződésben is hivatalosan szerepel.
pufi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Fióktelep címére kiállított számla

HozzászólásSzerző: teniko67 » hétf. szept. 24, 2007 11:43 am

Igen, mert a számla taralmi elemeiben az adóalany nevének, címének és adószámának kell szerepelnie.
teniko67
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Fióktelep címére kiállított számla

HozzászólásSzerző: M.Éva » hétf. szept. 24, 2007 5:11 pm

Szia! Szerintem csak a számlakibocsátónál kötelező elem az adószám. A vevőnek a neve, és székhely, vagy telephely címét kell írni. Ezért a számlát a vállalkozás elszámolhatja és az áfát levonhatja,ha más nem tiltja az elszámolhatóságát. Üdv:Éva
M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Fióktelep címére kiállított számla

HozzászólásSzerző: Böbe55 » kedd szept. 25, 2007 4:46 am

Szia!

Nekem most volt egy APEH ellenőrzésem (áfa), s pont egy olyan céget ellenőriztek, aminek szerte az országban van telephelye, fióktelephelye. Megerősítette az ellenőr azon gondolatomat, hogy ami a cégbíróságnál szerepel székhely, telephely, fióktelephely, arra szólhat a számla, az áfát vissza lehet igényelni (ha egyébként visszakérheti). Kivéve, ha olyan cím szerepel (s nem a levelezési címre gondolok) a számlán, ami nincs bejegyezve. Értem ez alatt, hogy sokan postafiókos címet jelölnek meg a számlán....ez hibás! 

Böbe55
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: EVA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég